Найбільший дзвін Києво-Печерської лаври щодня нагадуватиме про полонених та зниклих безвісти
У Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" з 5 грудня започатковують нову щоденну традицію "Дзвін Пам'яті та Надії". Про це повідомляє пресслужба заповідника.
Щодня, після загальнонаціональної хвилини мовчання, о дев'ятій ранку найбільший дзвін на Великій лаврській дзвіниці відбиватиме 9 разів, як нагадування про полонених, зниклих безвісти та депортованих українців.
Битиме 9 разів, символізуючи 9 років війни, і нагадуватиме українцям та людям усього світу про військових, які перебувають в полоні, цивільних громадян, яких незаконно утримують у московських катівнях, зниклих безвісти, депортованих до рф дітей і дорослих, — йдеться у пресрелізі.
"Дзвін Пам'яті та Надії" символізуватиме підтримку українців, які чекають на повернення додому, та нагадуватиме тим, хто його почує, про героїв та людей, які постраждали від російської агресії. Він має стати символом єдності людей, які борються за справедливість і волю, та зв'язку із тими, хто потребує визволення.
За задумом, удари дзвону лунатимуть, допоки останній полонений українець не повернеться додому. А ті, хто вже повернулися, зможуть долучитися до акції особисто.
Нагадаємо, верхні яруси Великої лаврської дзвіниці відкрили для відвідування після реконструкції. Тепер відвідувачі можуть потрапити до галерей, розташованих по колу вежі, та побачити Київ з висоти.