Нащо проводять гідравлічні випробування, і чому під час них виникають "фонтани" — пояснення "Київтеплоенерго"

Нащо проводять гідравлічні випробування, і чому під час них виникають "фонтани" — пояснення "Київтеплоенерго" Фото: facebook.com/kyivteploenergo

У Києві тривають щорічні гідравлічні випробування тепломереж, під час яких час від часу прориває труби. Вода із пошкоджених тепломереж може виходити на поверхню, і утворюються так звані "фонтанами".

Останні такі випадки, наприклад, на вулиці Архітектора Вербицького або біля станцій метро "Звіринецька" та "Мінська", привернули чимало уваги. Тож у КП "Київтеплоенерго" пояснили, для чого взагалі проводять гідравлічні випробування, і чому інколи виникають такі "фонтани".

Річ у тому, що значну частину тепломереж Києва проклали ще у 1970-80-х роках. Тож для безпечної роботи цих доволі старих трубопроводів необхідна їх регулярна профілактика.

Під час гідравлічних випробувань тиск у трубопроводах підвищують на 25% від робочого рівня. Це допомагає виявити слабкі місця у тепломережах. Якщо десь відбувається пошкодження трубопроводу, тиск у ньому негайно знижують, місце витоку локалізують та огороджують, а пошкоджену ділянку відключають. Після ремонту тепломережу повторно випробовують.

Водночас через такі пошкодження на ділянках із великим діаметром труб можуть траплятися витоки значних обсягів води, через що виникають ті самі "фонтани".

У "Київтеплоенерго" кажуть, що гідравлічні випробування — це контрольований плановий процес. Температуру теплоносія під час них знижують нижче 40 градусів, у зоні проведення випробувань чергують фахівці, а параметри контролює оперативний персонал.

"Без гідравлічних випробувань пошкодження могли б виникнути в найскладніший момент — під час морозів. Ми локалізуємо слабкі ділянки влітку — у період, коли усунення пошкоджень не потребує відключення опалення і не створює ризиків для комфорту мешканців у холодну пору року, — кажуть комунальники.

За місяць, що минув, фахівці "Київтеплоенерго" виявили та усунули майже 400 пошкоджень. З них – 50 на магістральних трубопроводах, що забезпечують теплом великі житлові масиви. 

А завдяки профілактиці в опалювальному сезоні 2023-2024 років було на 15% менше пошкоджень тепломереж. У цьому сезоні кількість пошкоджень майже не збільшилась, і вдалося уникнути великих проривів, крім одного випадку.

Читай також: "Біля Центрального вокзалу почали пересаджувати дерева: це частина підготовку до оновлення паркінгу"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації