Нацбанк випустив монету, присвячену безбар'єрності

Нацбанк випустив монету, присвячену безбар'єрності Фото: t.me/nbu_ua

Національний банк випустив пам'ятну монету "Безбар'єрність", присвячену створенню безбар'єрного простору в Україні. Про це повідомляє пресслужба НБУ.

Як розповів голова Нацбанку Андрій Пишний, регулятор узяв на себе лідерство в амбітній меті — створення найбільш інклюзивної фінансової системи у світі.

Ми просто не маємо іншого вибору, ніж розбудовувати суспільство без бар'єрів. Адже сучасна Україна — країна героїв та ветеранів, — сказав він.

Нову пам'ятну монету створили, щоб позначити прогрес України в розбудові інклюзивного суспільства. Її присвятили усій спільноті, що втілює в життя філософію безбар'єрності.

На аверсі монети по центру розміщено стилізований образ птаха зі штучним механічним крилом (протезом), який символізує свободу, незламність духу та можливість долати простір без перешкод.

пам'ятна монета Безбар'єрність
Фото: t.me/nbu_ua

На реверсі монети — стилізоване зображення різних людей, які об'єднані колом: батьки, діти, літні люди, люди, які користуються кріслом колісним, люди з протезуванням, власники тварин. Ця композиція символізує різноманіття та безбар'єрність, що підкреслює єдність та інклюзивність суспільства.

пам'ятна монета Безбар'єрність
Фото: t.me/nbu_ua

Номінал монети — 5 грн, вона виготовлена з нейзильберу. Тираж — до 30 000 штук у сувенірному пакованні. Дизайн монети створила художниця Ольга Дегтярьова. 

Придбати пам'ятну монету "Безбар'єрність" можна в онлайн-магазині НБУ та в банках-партнерах. Її вартість — 163 грн.

Раніше "ТиКиїв" повідомляв, що Національний банк випустив нову пам'ятну монету "Новорічна іграшка". Нова монета нагадує не тільки про магію Нового року, дитинство і сімейний затишок, а й про військових, які вже третій рік захищають Україну від російських окупантів.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації