Новобудови на місці пункту вторсировини: прокуратура не дала забудувати історичний квартал на Печерську

Столична прокуратура через суд зупинила спробу незаконної передачі в оренду землі в історичному кварталі на Печерську. Підприємці намагалися отримати її, зареєструвавши на себе нерухомість, що розташовувалася на цій ділянці, щоб потім здійснити забудову. Про це повідомили у пресслужбі відомства.
Власник нежитлової будівлі на вулиці Катерини Білокур, яка використовувалась як пункт приймання вторсировини, намагався заволодіти ділянкою під нею площею 0,1479 га. Прокурори ж встановили, що "нерухомість" перейшла у приватну власність за підробленими документами, всупереч закону. А право власності на неї зареєстрували саме для того, щоб потім отримати в оренду цінну землю на Печерську.
Власник "нерухомості" навіть звернувся до Київради з відповідним проханням. У документах цільовим призначенням ділянки було зазначено будівництво багатоквартирного будинку з об'єктами торговельної інфраструктури.

Йдеться про ділянку, розташовану по червоній лінії забудови біля кварталу, побудованого у 1949–1954 роках за проєктом архітектора Анатолія Добровольського, який також є автором архітектурного ансамблю Хрещатика. Це — зона регулювання забудови пам'ятки ландшафту та історії місцевого значення "Історичний ландшафт Київських гір і долини річки Дніпра".
Раніше пам'яткоохоронець Дмитро Перов розповідав, що під загрозою забудови опинився ледь не весь квартал Добровольського, чимало будинків у якому внесені до пам'яткоохоронного реєстру.
Печерська окружна прокуратура відкрила кримінальне провадження за фактом підробки документів під час реєстрації права власності на "нерухомість" та подала до суду. Той наклав арешт на будівлю та земельну ділянку, через що рішення про передачу землі в оренду ухвалити не вдалося.