Пам'ятники Булгакову та Ахматовій у Києві демонтують: коли це буде

Пам'ятники Булгакову та Ахматовій у Києві демонтують: коли це буде Фото: Wikimedia Commons

Пам'ятники російським діячам Михайлу Булгакову, Анні Ахматовій та Михайлу Глинці у Києві мають невдовзі демонтувати. Про це розповіла депутатка Київради Людмила Ковалевська в ефірі телеканалу КИЇВ24.

Днями робоча група Київради з питань декомунізації ухвалила рішення щодо демонтажу або перенесення цих пам'ятників. Члени групи проголосували за наступне:

  • демонтаж пам'ятника Ахматовій у Міському саду;
  • демонтаж пам'ятника Булгакову на Андріївському узвозі;
  • демонтаж пам'ятника Глинці з перенесенням з Міського саду, оскільки він має статус пам'ятки національного значення.

Ковалевська пояснила, що пам'ятники, які не мають охоронного статусу, після ухвалення рішення про демонтаж прибирають міські комунальні служби. Якщо ж монумент має охоронний статус, то цей статус спочатку потрібно зняти. Для пам'ятників місцевого значення це робить Департамент охорони культурної спадщини КМДА, а національного значення — Мінкульт.

Безпосередньо демонтажем займаються комунальники та балансоутримувачі. Якщо йдеться про громіздкі монументи, залучають підрядні організації.

У Київблагоустрої кажуть, що часто під час демонтажу вони стикаються зі складнощами через використання дуже якісних матеріалів при будівництві цих об'єктів.

Через це демонтажні роботи інколи затягуються та потребують залучення більшої чи спеціалізованої техніки, наприклад гідромолотів.

Нагадаємо, 1-й ОШБ "Да Вінчі" ініціює початок обговорення проєкту пам'ятника Дмитру "Да Вінчі" Коцюбайлу, який мають встановити на Аскольдовій могилі. Там заявили, що на місці поховання Коцюбайла невідомі розпочали монтажні роботи, а план меморіального комплексу на його честь затвердили без згоди родини.

Читай також: "Киян кличуть на геловінську вечірку біля історичного будинку: активісти намагаються зберегти пам'ятку"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації