П'ять українських фільмів потрапили у кваліфікаційні списки на премію "Оскар"
До офіційних списків кваліфікації на премію "Оскар" потрапили п'ять фільмів українського виробництва. Це означає, що ці стрічки розглядатимуть як претендентів на участь у премії.
Які фільми потрапили до кваліфікаційних списків і в яких номінаціях — розповідає "ТиКиїв".
20 днів у Маріуполі
Документальна робота "20 днів у Маріуполі" фігурує у двох списках: серед документальних повнометражних фільмів та як претендент від України в категорії "Міжнародний фільм".
Ця стрічка знята воєнним кореспондентом Мстиславом Черновим у лютому-березні 2022 року в обложеному ворогом Маріуполі. Фільм показує, як місто переживало перші тижні повномасштабного російського вторгнення в Україну.
Фотофобія
Фільм "Фотофобія" є претендентом у номінації "Міжнародний фільм" від Словаччини. Це спільний проєкт українського та чеського режисерів Івана Остроховського та Павола Пекарчика. Знімали його протягом трьох місяців торік у Харкові.
Головний герой — 12-річний Нікі, який живе на станції метро разом із родиною. Там вони змушені ховатися від російських обстрілів. Через постійні ракетні атаки хлопчику не дозволяють виходити назовні, і він блукає покинутими вагонами та заповненими платформами. Згодом Нікі зустрічає 11-річну Віку, з якою вони починають дружити.
Гартовані гнівом
У номінації "Повнометражний документальний фільм" представлена робота українських режисерів Лесі Калинської та Руслана Батицького "Гартовані гнівом".
У стрічці показана історія стосунків двох людей протягом дев'яти років: від Революції Гідності до повномасштабної війни.
Звідки куди
Стрічка "Звідки куди" увійшла в категорію "Повнометражний документальний фільм". Це українсько-польська робота, що розповідає про евакуацію українців до Польщі.
У фільмі показані перші дні вторгнення росії в Україну. Люди стикаються з невизначеністю — тут і зараз вони вирішують від усього відмовитися та втекти від війни. Коли сідають у запилений автобус на іноземних номерах, то тримають у руках найцінніше, що залишилось. Автівка долає десятки тисяч кілометрів і стає для біженців, що випадково зустрілися, — кімнатою очікування, лікарнею, притулком, зоною довіри та свідчень. В автобусі зникає важливість статі, віку, кольору шкіри, фізичного стану, походження, ідентичності, світогляду та віри.
Батьківщина
Фільм білорусько-українського режисера Олександра Міхалковіча та білоруської режисерки Ганни Бадзяки "Батьківщина" також представлений серед документальних стрічок. Його виробництвом займалися в Україні, Швеції та Норвегії.
Фільм розповідає про протести 2020 року в Білорусі та досліджує культуру насильства і знущань у білоруській армії. Головна героїня — жінка Світлана, її сина Нікіту знайшли повішеним у військовій частині два роки тому.
Раніше "ТиКиїв" писав, що Американський інститут кіномистецтва назвав найкращі фільми та серіали 2023 року. Ознайомитися зі списком можна в нашій публікації.