Прокуратура судиться із забудовником, який привласнив частину історичного кварталу на Печерську

Прокуратура судиться із забудовником, який привласнив частину історичного кварталу на Печерську Усі фото: facebook.com/AmiDPerov

Печерська окружна прокуратура Києва подала судовий позов на забудовника, який планує забудувати квартал Добровольського в історичній місцевості Звіринець у Печерському районі. Про це повідомив активіст та пам'яткоохоронець Дмитро Перов.

За його словами, заступник керівника районної прокуратури звернувся з відповідним позовом до ТОВ забудовника "АПАРТБУДГРУП". Перов каже, що ця компанія використала вже класичну "туалетну схему", щоб заволодіти землею. Спершу забудовник зареєстрував право власності на сміттєзбірник у дворі пам'ятки архітектури на вул. Катерини Білокур, 6, а потім це технічне приміщення збільшилось вдвічі та отримало адресу Білокур, 6д. А відразу після цього Київрада виділила землю для обслуговування сміттєзбірника з правом забудови.

Перов каже, що з 2007 року забудовники не покидають ідей забудувати цю місцевість новобудованим. Один з останніх проєктів передбачає будівництво п'яти 16-поверхівок з підземними паркінгами на місці історичної забудови.

Прокуратура просить Господарський суд Києва скасувати реєстрацію права власності забудовника на сміттєзбірник, а також права на користування ділянкою комунальної власності. Найближче засідання у цій справі має відбутися 8 січня 2025 року.

Також раніше щодо цього забудовника відкрили кримінальне провадження за 4 ст. 358 КК України (використання завідомо підробленого документа) для реєстрації майна. А Печерський райсуд Києва своїм рішенням від 18 грудня наклав арешт на незаконно оформлений. 

0 / 0

Про плани віддати під забудову цілий квартал з пам'ятками архітектури на Печерську Дмитро Перов повідомляв на початку грудня. Йдеться про архітектурний ансамбль між вулицями Бастіонною, Катерини Білокур та Михайла Бойчука, який є цінним зразком повоєнної забудови.

Будинки у цьому кварталі зводили за проєктом Анатолія Добровольського — автора архітектурного ансамблю Хрещатика. У їхньому оздобленні використовували етнонаціональні мотиви, зокрема риси українського козацького бароко. Більшість будівель кварталу мають дійсний статус памʼяток історії та архітектури.

Читай також: "На історичному будинку в центрі Києва незаконно звели додаткові поверхи: власник не пустив перевіряльників"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації