Рятують тварин від війни та жорстокості: хто отримав Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals

Рятують тварин від війни та жорстокості: хто отримав Всеукраїнську зоозахисну премію від UAnimals Фото: пресслужба UAnimals

Організація з порятунку тварин і довкілля UAnimals оголосила лауреатів Всеукраїнської зоозахисної премії 2025, яку цьогоріч провели втретє. Нагороди отримали 14 зооволонтерів, військових та дослідників флори й фауни.

Премію присудили людям, які щодня рятують тварин і захищають природу. Вони вивозять із зони бойових дій котів, собак, птахів, свійських і диких тварин — навіть верблюдів, єнотів, бобрів і кабанів. Лікують поранених і постраждалих від людської жорстокості. Досліджують дику природу й дбають про неї.

Це люди, що працюють без вихідних та відпусток, рідко чують слова подяки, але не перестають дбати про тварин та природу, часто забуваючи про себе та іноді навіть ризикують собою. Насправді таких людей набагато більше, і якщо ми будемо перелічувати всі їхні імена, не вистачить і доби. Але ми хочемо, щоб всі вони знали: те, що вони роблять — важливо та не лишається невидимим, — каже засновник UAnimals Олександр Тодорчук.

Номінувати кандидатів і кандидаток можна було на сайті UAnimals, а переможців обирало журі. До його складу увійшли представники українських і міжнародних зоозахисних організацій, громадські діячі, військові, політикині та дослідники злочинів проти тварин.
 
Лауреатами цьогорічної премії стали: 

  • Аліна Остапенко, зооволонтерка, членкиня ГО "Сумське товариство захисту тварин". Вона займається зоозахистом понад 10 років, а від початку повномасштабної війни разом з командою волонтерів рятує залишених тварин у прикордонних громадах Сумщини. Також курує  програми стерилізації та адопції за кордон і безліч інших проєктів. 
Фото: пресслужба UAnimals
  • Олена Русіна, зооволонтерка, засновниця та керівниця притулку "Пегас" (Дніпро). Здобула технічну освіту, а у 33 роки вирішила, що їй треба дещо інше, і подалася вивчати ветеринарію, щоб рятувати безхатніх тварин. Тепер керує найбільшим притулком на Дніпропетровщині, де мешкають не тільки коти й собаки, а й віслюки, коні, єноти, лисиці, вовки та навіть верблюд.
  • Анастасія Клімнюк, зооволонтерка, засновниця та керівниця ГО "Дім порятунку тварин" (Полтавщина). На початку повномасштабного вторгнення з командою розвозила їжу для тварин у Харкові та дала прихисток 30 котам і собакам. Потім Анастасія облаштувала притулок на Полтавщині, де більш безпечно. Зараз у ньому живе понад 100 тварин, серед яких: коні, кози, телята, лебеді, єноти та дикий кабан. 
  • Сергій Луденський, зооволонтер, засновник і голова ГО Save animals Ukraine (Дніпро). З березня 2022 року рятує тварин, що постраждали від війни. Команда заснованої Сергієм громадської організації вже евакуювала із прифронтових областей понад 2000 тварин. Влітку 2024 року вони також облаштували у Дніпропетровській області центр перетримки Leroy Shelter. А ще встановлюють годівнички та поїлки для тварин у багатьох прифронтових містах.
Фото: пресслужба UAnimals
  • Олена Вошун, зооволонтерка, засновниця та керівниця благодійного фонду "Шанс на життя" (Дніпропетровщина). Рятує безпритульних тварин вже протягом 8 років. Зараз її рідний Нікополь — під постійними обстрілами росіян, особливо прибережна частина міста. Тож Олена взялася рятувати звідти переляканих і поранених тварин. Вона лікує та стерилізує їх у притулку, а потім знаходить нових господарів.
  • Альона Грінник, зооволонтерка, засновниця та голова ГО "Дай лапу"(Миколаївщина). Організовує стерилізації, лікування та прилаштування тварин Миколаївщини, а також допомагає з евакуацією. Альона однією з перших поїхала рятувати тварин із зони підтоплення Каховського водосховища. Також опікується притулком для собак і подбала про те, щоб у її рідному Південноукраїнську розставили будиночки для котів. А ще вона займається просвітництвом: пояснює людям, як важливо стерилізувати й вакцинувати тварин.
  • Ольга Волкова, зооволонтерка, засновниця та голова ГО "Душі бродяг" (Миколаївщина). Рятує тварин понад 13 років. Нині в її притулку живуть близько 130 котів і собак. Коли лінія фронту була близько до її села, Ольга вивезла всіх тварин в безпечне місце, але згодом повернулася. Під час війни біля її притулку впала ракета, знищивши багато вольєрів та вбивши деяких тварин. Та засновниця відновила простір та зробила його навіть кращим.
Фото: пресслужба UAnimals
  • Тетяна Нельга, зооволонтерка, засновниця благодійного фонду "Зоосім'я" (Кіровоградщина). Допомагає тваринам понад 20 років, заснувала притулок для врятованих із фронту та від інших небезпек тварин. Лише за 2024 рік прийняла під опіку близько 2000 котів і собак, подбала про їх вакцинацію, стерилізацію, полікувала і підшукала для них дбайливі родини. Приймає будь-яких тварин, незалежно від їх віку, стану тощо.
  • Вікторія Жидкова, зооволонтерка, засновниця товариства захисту тварин "Вірність" та  ГО "Громадська правова ініціатива" (Донеччина). З 2014 року рятує тварин на Сході України. В Добропіллі організувала цілий штаб із надання допомоги тваринам і їхнім опікунам. До останнього, поки це ще було можливо, їздила в Торецьк із гуманітарними місіями, вивозила людей і тварин. Нині, окрім 60 собак і 15 котів, опікується евакуйованим з Удачного фермерським господарством, де є кози, корови й барани.
  • Інна Бородуля, зооволонтерка, засновниця та керівниця ГО "Щасливий кіт" (Запоріжжя). Створила у Запоріжжі притулок-перетримку для тварин, що постраждали від людської жорстокості та війни. У цьому прихистку жінка має під опікою 58 котів та 8 собак.

 Спеціальні відзнаки від UAnimals отримали:

  • Римма Бараненко (посмертно) — херсонська волонтерка, що допомагала людям та тваринам під час окупації. Коли росіяни підірвали дамбу Каховської ГЕС, пліч-о-пліч з іншими волонтерами рятувала постраждалих від затоплення. Пізніше будинок Римми зруйнували російські снаряди, і вона разом з 25 котами, якими опікувалась, оселилась у подруги. Загинула від російського дрона наприкінці 2024 року дорогою до церкви. 
  • Костянтин "Стамбул" Юзвюк (посмертно) — військовий 117-ї окремої механізованої бригади. У 2021 році організував Марш за права тварин у Рівному та всіляко поширював інформацію про права тварин. Після початку повномасштабного вторгнення допомагав у евакуаціях. Загинув у липні 2024 року. 
  • Олександр Ромашко — військовий, що рятує тварин у гарячих точках, паралельно виконуючи бойові завдання. Навіть на передовій не забуває нагодувати, полікувати та передати на евакуацію собак та котів. Найчастіше йому трапляються цуценята. Багатьох тварин він лікує своїм коштом, часто сам займається прилаштуванням.  
Фото: пресслужба UAnimals
  • Центр вивчення і збереження природи, культури й архітектури "Озеро Супій" — з 2020 року обліковує види біорізноманіття флори й фауни озера Супій на Київщині. Мета проєкту — створити там природоохоронну територію міжнародного значення Рамсарське Угіддя. Проєкт "Озеро Супій" щоденно в соцмережах закохує людей у природу навколо, щоб українці звертали увагу на неї, любили та поважали.

Також спеціальними відзнаками нагородили партнерів, що підтримують ініціативи UAnimals: Publicis Groupe, Monobank, Гуманітарна Нова пошта, Італійська ліга проти вівісекції, Німецька федерація захисту тварин, Humane Society Internationa, "Аврора Мультимаркет", MasterZoo, Josera Ukraine, Suziria Group. 

Читай також: "Організації та притулки у Києві, що піклуються про тварин"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації