Що Україна представить на 60-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва

Що Україна представить на 60-й Венеційській бієнале сучасного мистецтва Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

У Києві презентували Український павільйон 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва, що відбудеться у квітні 2024 року. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.

Цього року куратор міжнародної виставки Адріано Педроса сформулював тему Венеційської бієнале як "Іноземці скрізь", що зачіпає питання про інакшість та співіснування різноманітностей. Український проєкт розповідатиме не лише про інакшість, а фокусуватиметься на спільній дії. 

Митці впевнені, що через повномасштабну війну увага світу буде прикута до України. Тому прийдешня міжнародна виставка є нагодою просувати нашу країну у світовому мистецтві.

Що міститиме Український павільйон

Український павільйон 60-ї Венеційської бієнале сучасного мистецтва міститиме чотири проєкти. Композиція "Робота" авторства Олександра Бурлаки  слугуватиме архітектурною структурою для всього національного проєкту. В ній використані традиційні практики виготовлення домашнього текстилю, характерні для української культури, що створить тло для особистих досвідів і відображення останніх подій.

Даніїл Ревковський та Андрій Рачинський створили фільм "Цивільні. Вторгнення". В ньому використані архівні аматорські відеоматеріали з відкритих джерел, у яких українці зафільмували події до та під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. З одного боку, робота зберігає свідчення українців у потоці інтернету, з іншого — упорядковує докази злочинів рф. 

Художниця Катя Бучацька у співпраці з 15-ма колегами підготувала проєкт "Щирі вітання". У ньому осмислюється трансформація привітань і побажань у надзвичайних умовах. 

Фото: Міністерство культури та інформаційної політики України

Андрій та Лія Достлєви стали авторами проєкту Сomfort work, що іронічно досліджує стереотипи та очікування від біженців у Європі. Митці створять простір, у якому ці стереотипи продемонструють тим, хто їх створив.

Раніше "ТиКиїв" писав, що у столиці відкрили виставку про трагічні події Голокосту. Детальніше про неї читай тут.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації