Шедевр Городецького: каплицю Вітте на Байковому кладовищі очистили від рослин

Шедевр Городецького: каплицю Вітте на Байковому кладовищі очистили від рослин Усі фото: facebook.com/ukrainaincognita

Члени громадської організації "Україна Інкогніта" спільно з іншими волонтерами очистили каплицю Вітте на Байковому кладовищі від небажаної рослинності.

Рослини буквально оточували старовинну споруду — дерева росли прямо з даху, а дикий виноград вкривав стіни. Через це каплиця, яку ніхто не доглядав, поступово руйнувалася. До того ж територія навколо була сильно засмічена, а разом зі сміттям на землі лежали відбиті фрагменти самої каплиці.

Каплиця Вітте до початку робіт

Щоб врятувати цю унікальну пам'ятку, ГО "Україна Інкогніта" звернулась по допомогу до небайдужих киян. Роботи проходили у два етапи. Спочатку провели толоку, під час прибрали сміття, очистили стіни від дикого винограду та зібрали на зберігання відбиті частини каплиці та фрагменти оздоблення. Серед них — шпиль, що раніше прикрашав споруду.

Під час другої толоки очистили від дерев дах каплиці. Для цього встановили будівельні ліси, а до робіт долучили професійного альпініста.

0 / 0

Наступним етапом має стати створення цифрової 3D-моделі каплиці. Вона стане основою при визначенні подальших обсягів та вартості консерваційних і реставраційних робіт.

Каплиця Вітте — це творіння видатного архітектора Владислава Городецького, автора багатьох архітектурних шедеврів у Києві. Сімейну усипальню родини Вітте у неоготичному стилі побудували за проєктом Городецького у 1910 році на лютеранській дільниці Байкового кладовища. Архітектурно каплиця перегукується з Костелом Святого Миколая, який має дуже схожі стилі. У 1999 році споруда отримала статус щойно виявленого об'єкта культурної спадщини, та, попри це, багато років стояла занедбаною і продовжувала руйнуватися.

Раніше активісти заявили, що забудовних хоче закрити фундамент палацу Розумовського в центрі столиці, а будівлю XIX століття над ним — розібрати, щоб на її місці звести офісний центр. У КМДА ж кажуть, що розглянули питання реставрації фундаментів палацу.

Читай також: "Пам'ятники Булгакову та Ахматовій у Києві демонтують: коли це буде"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації