0:00/0:00

Студенти київського університету відродили аматорські пуски ракет

Студенти київського університету відродили аматорські пуски ракет Фото: пресслужба КАІ

Студенти Державного університету "Київський авіаційний інститут" (колишній НАУ) відродили аматорські ракетні запуски в Україні. Про це розповіла керівник комунікацій КАІ Олександра Наконечна.

У квітні цього року команда з десяти студентів КАІ здійснила перші за кілька років аматорські ракетні пуски в межах проєкту NAURocket та вивела у повітря дві експериментальні ракети: "Деймос" і "Фобос". Цьому передували пів року розробок, тестів і узгоджень.

Проєкт NAURocket відродили після кількарічної перерви, а результатом стало не тільки повернення студентів Авіаційного до ракетобудування, а й запуск програми системного розвитку цієї галузі в університеті, — каже Наконечна.

 Фото: пресслужба КАІ

"Деймос" і "Фобос" — це аматорські некеровані ракети на так званому карамельному паливі. Кожна з них має довжину два метри та оснащена парашутом, який відкривається автоматично.

Команда сподівалась, що ракети зможуть досягти висоту 700-1000 метрів. Також серед цілей було перевірити роботу систем телеметрії, парашутного гальмування та GPS-маяків для пошуку ракет після приземлення.

За словами Артема Коваленка, керівника СКБ NAURocket, обидві ракети успішно стартували, однак сильний вітер і технічні нюанси вплинули на траєкторію їхнього польоту. Запланованої висоти жодна з них не досягла, а парашутні системи не спрацювали. Проте телеметрія і бортові системи відпрацювали справно. GPS-трекери не передали координати, проте обидві ракети вдалося знайти.

Головне досягнення — адміністрація КАІ домоглася допуску студентів на полігон, і запуски пройшли під контролем військових. З успіхів — обидві ракети полетіли, всі, хто запускав, залишилися цілі, природа не постраждала, — каже науковий консультант проєкту СКБ Сергій Піпко.

Досвід цього запуску команда NAURocket планує використати для вдосконалення ракет. У їхніх планах — розробка керованих ракет із системами наведення та машинним зором.

Фото: пресслужба КАІ

Паралельно команда готує серію нових експериментальних пусків та розширює набір учасників. Зараз шукають embedded-інженерів, спеціалістів з міцності та аеродинаміки, розробників машинного зору, хіміків для створення двигунів. А ще — SMM-фахівців, дизайнерів, наукових блогерів, авторів технічних матеріалів. Заповнити заявку можна за посиланням.

Читай також: "Мрії, кава та книжки: як студенти Могилянки відкрили затишну книгарню-кав'ярню у столиці"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Внаслідок російського обстрілу у Києві без гарячої води залишились 500 будинків - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

Внаслідок російського обстрілу у Києві без гарячої води залишились 500 будинків

Нацбанк випустив монету, присвячену українському дрону Vampire - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

Нацбанк випустив монету, присвячену українському дрону Vampire

Як ремонтують пошкоджений російським обстрілом трубопровід: фото - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

Як ремонтують пошкоджений російським обстрілом трубопровід: фото

У Білій Церкві побудують житловий квартал для маріупольців - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

У Білій Церкві побудують житловий квартал для маріупольців

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації