Студенти з урбаністами перевірили КНУБА на доступність та запропонували, як зробити його безбар'єрним

Студенти з урбаністами перевірили КНУБА на доступність та запропонували, як зробити його безбар'єрним Фото: hmarochos.kiev.ua

Студенти та урбаністи запропонували, як змінити простір Київського університету будівництва та архітектури, щоб зробити його безбар'єрним. Про це пише "Хмарочос".

Днями у КНУБА провели хакатон із безбар'єрності від ArchiLife Kyiv. Студенти та інші учасники спільно з фахівцями урбан-бюро перевірили територію університету на доступність і розробили рішення для її покращення. Також створили робочу групу, яка займається покращенням інклюзивності у КНУБА.

Кожна група студентів займалася певною ділянкою. Вони міряли ухили пандусів, вивчали матеріали підлоги та тротуарів, висоту та матеріали місць для сидіння тощо.

Так, команда Freedom Walk перевірила доступність вхідної групи головного корпусу КНУБА та прилеглої території. Вони виявили відсутність тактильної навігації, непридатне покриття, обмежений доступ до питної води, банкоматів, непромарковані скляні поверхні, некомфортне освітлення та бар'єри для паркування та переміщення.

Рішення, як розв'язати ці проблеми, учасники подали у вигляді мапи, схем і прототипів. Особливу увагу вони приділили створенню мнемосхеми університету зі шрифтом Брайля, англійськими написами та контрастною графікою.

Команда All inclusive перевіряла на доступність головний вхід до архітектурного корпусу. Там виявили такі недоліки, як відсутність тактильної плитки, неправильний нахил пандуса, брак додаткових поручнів, незручне розташування кнопки виклику тощо. Учасники групи створили візуалізацію нового безбар'єрного входу.

Команда Creatives проаналізувала простір університету. Вони запропонували на вході замість турнікетів залишити відкритий прохід збоку. А на сходах до деканату — встановити поручні з обох боків і пандус уздовж лівої стіни.

У вбиральні пропонують розширити прохід, замінити крани та сушарки, а дзеркало опустити. У кабінках для кращої доступності можна прибрати поріжки та замінити унітази. Крім того, виявили, що сходи до буфету непридатні для пандуса, але на інших сходах можна відновити опускний пандус.

Читай також: "У Святошинському районі облаштують безбар'єрний маршрут від ЦНАПу до метро"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

У селі на Київщині збудували тимчасовий дерев'яний міст: основний закриють на ремонт - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

У селі на Київщині збудували тимчасовий дерев'яний міст: основний закриють на ремонт

На Київщині модернізують систему оповіщення: сирени вмикатимуться лише там, де є загроза - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

На Київщині модернізують систему оповіщення: сирени вмикатимуться лише там, де є загроза

Українські полярники показали красу зимової Антарктики: відео - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

Українські полярники показали красу зимової Антарктики: відео

В Ірпені знімають фільм для Netflix про війну в Україні - 412x412
Новини

Вероніка Киреєва

В Ірпені знімають фільм для Netflix про війну в Україні

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації