Суд остаточно заборонив будувати ЖК із паркінгом біля Музею видатних діячів на Жилянській

Суд остаточно заборонив будувати ЖК із паркінгом біля Музею видатних діячів на Жилянській Скриншот Google Maps

Шостий апеляційний суд Києва остаточно заборонив будівництво 16-поверхового ЖК з паркінгом на території Музею видатних діячів української культури. Про це повідомили в Офісі генпрокурора.

ТОВ "Науково-виробниче підприємство "Рестін" подало позов до Міністерства культури та стратегічних комунікацій, вимагаючи дозволити будівництво офісно-житлового та готельного комплексів із паркінгом в охоронній зоні музею, за адресою вулиця Жилянська, 96А. Забудовник мотивував це тим, що має право проводити роботи за принципом мовчазної згоди щодо проєктної документації.

Позивач вимагав визнати протиправною та скасувати рішення Мінкульту від 22 серпня 2019 року, яким той відмовив у дозволі на будівництво ЖК. У МКСК свою відмову пояснювали тим, що будівництво планується в охоронній зоні пам'ятки історії національного значення і воно може завдати непоправної шкоди будівлям, що входять до складу цієї пам'ятки.

Суд першої інстанції відмовив забудовнику, але той оскаржив це рішення в апеляційному порядку. Тепер Шостий апеляційний адмінсуд залишив рішення суду попередньої інстанції в силі.

В Офісі генпрокурора зазначили, що Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, Миколи Лисенка, Панаса Саксаганського, Михайла Старицького є унікальним комплексом меморіальних будинків. де наприкінці XIX — початку XX століть жили родини українських митців.  

Будівництво нового ЖК у цьому місці створило б загрозу для об'єктів культурної спадщини, розташованих на території музею. Зокрема, як раніше повідомляв пам'яткоохоронець Дмитро Перов, цей ЖК фактично "розрізав" би музей на дві частини. Новобудову планували зводити впритул до Будинку Саксаганського, що б відділило його від решти будівель музею.  

Читай також: "Будинок композиторів на Софіївській вулиці та його геніальні мешканці"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації