Суд скасував дозвіл на забудову історичної садиби Баккалинського

Суд скасував дозвіл на забудову історичної садиби Баккалинського Фото: facebook.com/AmiDPerov

Північний апеляційний господарський суд Києва скасував дозвіл на забудову історичної садиби Пилипа Баккалинського, що розташована на вулиці Іллєнка, 30. Про це повідомляють активіст Дмитро Перов та спільнота "Цегла".

За словами активістів, ТОВ "Амелін-30" планувало побудувати на місці садиби Баккалинського, яка є пам'яткою архітектури, дев'ятиповерховий офісний центр. Для цього компанія у квітні 2024 року звернулися до суду, щоб скасувати обмеження на нове будівництво, яке містилось у рішенні Київради про передачу землі.

Фото: facebook.com/AmiDPerov

У квітні цього року Господарський суд Києва підтримав вимоги забудовника та скасував ту частину рішення Київради, що передбачала виключно реставрацію будівель на ділянці садиби. Таке рішення суду дозволило б будівництво багатофункціональної адмінбудівлі з паркінгом на місці історичної споруди.

Однак активіст Олександр Дядюк спільно з Київрадою подали апеляцію на рішення Господарського суду, яку зараз задовольнив Північний апеляційний господарський суд. Він скасував попереднє рішення суду першої інстанції та знову заборонив нове будівництво на місці садиби.

Садиба Баккалинського була побудова 1899–1901 роках у стилі історизму з рисами неокласицизму. Це останній збережений зразок одноповерхової житлової забудови колишньої Великої Дорогожицької вулиці (нині вулиця Іллєнка). Першим власником садиби був Пилип Степанович Баккалинський — виходець із козацької родини з Київщини, який відзначився в боях з Османською імперією у 1878-1879 роках. За це він отримав земельний наділ на Лук'янівці, де, вийшовши у відставку, побудував собі садибу, у якій прожив до своєї смерті у 1908 році.

Садиба перейшла у спадок його дітям, але після приходу до влади більшовиків її націоналізували. За радянських часів тут містилися різні установи, а за часів незалежності будівлю займав один із підрозділів Шевченківської РДА. У 2006 році будівля отримала охоронний статус щойно виявленої пам'ятки архітектури. Останніми роками садиба перебуває у занедбаному стані.

Нагадаємо, раніше Верховний Суд визнав законними дії забудовника, який у липні цього року майже повністю зруйнував садибу Зеленських на вулиці Олександра Кониського заради будівництва нового ЖК. Серед іншого, суд назвав законною видачу містобудівних умов і обмежень на реконструкцію садиби, яка фактично завершилась її руйнуванням.

Читай також: "Замок доктора Лапінського: таємниці історичної будівлі на Кудрявці"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

На Оболоні відзначать День хрещення Русі: що в програмі - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

На Оболоні відзначать День хрещення Русі: що в програмі

Біла сукня — мастхев цього літа. Ось актуальні варіанти від 23 українських брендів - 412x412
Стильний

Ірина Задорожна

Біла сукня — мастхев цього літа. Ось актуальні варіанти від 23 українських брендів

"Життя Чака": коли Стівен Кінг — не про горор, а про радість - 412x412
Мистецький

Вікторія Аронова

"Життя Чака": коли Стівен Кінг — не про горор, а про радість

Укрзалізниця призначила додаткові рейси до Львова - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Укрзалізниця призначила додаткові рейси до Львова

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації