У Києві презентують посібник з психологічної допомоги під час війни

У Києві презентують посібник з психологічної допомоги під час війни Фото: Pexels

Цієї суботи, 16 грудня, в Академії патрульної поліції України відбудеться презентація посібника з психологічної допомоги "Групи підтримки", створеного в межах суспільно важливого проєкту "Як ти, брате". 

За статистикою, понад 90% опитаних українців мають хоча б один із симптомів тривожних розладів, а понад 50% – перебувають в зоні ризику розвитку труднощів, пов'язаних з психічним здоров'ям. Благодійний проєкт "Як ти, брате" на волонтерських засадах розробляє і поширює практичні посібники про те, як надавати базову психологічну допомогу під час війни.  

Для цього фахівці, що долучились до проєкту, досліджують найкращі сучасні практики комунікації в умовах війни. Дослідницька група проєкту інтерв'ює людей, які мають практичний досвід успішної взаємодії, і на основі отриманих результатів створює алгоритми, які багаторазово тестує і лише потім поширює у вигляді простих і зрозумілих посібників. 

Посібники унікальні тим, що створені за сучасним практичним досвідом, а не як наслідок психологічних теорій. Написані таким чином, щоб їх могли легко й одразу використовувати всі українці, зокрема ті, хто мало знайомий з психологією. Вони містять чіткі алгоритми, які допоможуть людям без психологічної освіти підтримати тих, хто навколо, вислухати їх без виснаження та конфліктів, навіть коли вони самі знаходяться під стресом. 

На сьогодні вже підготовлено та розповсюджено понад 100 тис. друкованих посібників: 

  • "Як ти, брате?" – про травматичний досвід і як про нього розмовляти;
  • "Як ти, кохана(ий)" – як розмовляти, якщо ви на відстані;
  • "Як ти…" – як розмовляти з тими, хто втратив близьких;
  • "Як ти, сонечко?" – як розмовляти з дітьми під час війни;
  • "Як ви, командире?" – як розмовляти в армії, щоб створювати взаємну довіру та авторитет;
  • "Як ти, ветеране?" – як розмовляти з тим, хто намагається повернутися до цивільного життя;
  • "Поговори зі мною" – як надавати базову психологічну допомогу 

Вони  доступні на сайті проєкту для безкоштовного завантаження. 

Мета нового посібника в межах проєкту "Групи підтримки" – пояснити, як кожен може допомогти своєму оточенню стати ефективною групою підтримки для тих, хто цього потребує. У багатьох випадках групи можуть бути більш ефективними, ніж індивідуальна терапія, завдяки зниженню стигми та солідарності, яку люди відчувають у присутності людей зі схожим досвідом. Будь-які проблеми, пов'язані з соромом, стигмою чи почуттям ізоляції, часто краще вирішувати в груповій терапії, ніж індивідуальній. Значення того, що інші люди відчувають те саме, що й ти, дарує цілющий ефект. 

Людині важливо не лише прийняти власні зміни, їй також важливо, щоб її досвід і те, як вона змінилася, прийняли інші люди. Це дає людині відчуття нормальності, що вона в порядку, що після всього, що сталося, вона може знову знаходитися серед "своїх". 

Коли людина відчуває себе серед "своїх", їй стає легше поводитися природно та почуватися впевненіше. Якщо у групі вона отримує підтримку та нормальну реакцію на зміни, які з нею відбулися, вона починає приймати себе, – прокоментував засновник проєкту, психотерапевт і соціальний психолог Антон Семенов. 

Автори зазначають, що групою підтримки може стати будь-яка група людей – і компанія незнайомців, що зігрівається у пункті незламності або знаходиться у бомбосховищі під час повітряної тривоги, і військові, які разом йдуть до найближчого села, і родина, що зібралася повечеряти. 

До медійної підтримки проєкту доєдналася 1+1 media, для якої тема ментального здоров'я та якісної комунікації є пріоритетною. 

  • ДЕ? Київ, Академія патрульної поліції (прохідна ліворуч від будівлі), вул. Святослава Хороброго, 9
  • КОЛИ? Субота 16 грудня. Початок презентації об 11:00
  • СКІЛЬКИ? Вхід безоплатний
Афіша

Оскільки вхід на територію Академії патрульної поліції відбувається за списками, реєстрація обов'язкова. Пройти її можна тут. Реєстрація припиняється 15 грудя о 12:00.

Раніше "ТиКиїв" писав про додатки для сну та медитації, які допоможуть розслабитися та нормалізувати сон. Детальніше про них дізнавайся в нашому матеріалі.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації