У Києві відбулася прем'єра документального фільму "1% війни" Дениса Христова

У Києві відбулася прем'єра документального фільму "1% війни" Дениса Христова Фото: пресслужба YULA Company

Днями в кінотеатрі "Жовтень" відбулася закрита прем'єра документального фільму "1% війни", створеного волонтером Денисом Христовим (позивний "Голландець"). 

Фото: пресслужба YULA Company

Стрічка розповідає про евакуацію цивільних із прифронтових територій під час повномасштабної війни. Багатотисячні людські долі зібрані у шість епізодичних розділів короткометражного документального фільму "1% війни", знятого особисто Денисом Христовим під час евакуації Авдіївки та її околиць. Кожен з епізодів розкриває болісні й трагічні історії людей, які опинилися на межі життя і смерті. 

Унікальність стрічки в тому, що всі моменти наживо зняті самим "Голландцем" у вирішальні дні боїв за місто.

Фото: пресслужба YULA Company

"1% війни" триває 26 хвилин, проте Христовим для монтажу було передано більше одного терабайту відеоматеріалів, знятих під час евакуацій. Лише 1% увійшов у фінальну версію, аби через малу форму передати найстрашніший біль війни. 

Якось Микола Бут, мій дуже хороший друг ще з часів студентства, сказав: "Дене, треба з цим щось робити, треба це збирати". І так виникла ідея фільму, в якому саме Микола і виступив режисером. Потім до нас приєднався майбутній продюсер Юра Карагодін, і так утворилася команда. Я кажу: "Робіть, у мене немає на це часу, займайтеся самі". І ось, власне, що з цього вийшло, — розказав Денис. 

"1% війни" — це більше ніж фільм, це документ часу і життя.

У такі темні часи на моєму шляху зустрічаються дуже світлі люди, і це правда. У нас сформувалася саме така команда, завдяки якій і з'явилася ця стрічка, — поділився Денис Христов.

Перший епізод розпочинається з порятунку військового, який отримав важкі поранення. Цього бійця вважали зниклим безвісти, але завдяки відео, яке Денис опублікував у TikTok, його донька дізналася, що її батько вижив. Через сім місяців "Голландець" особисто зустрів цього військового в реабілітаційному центрі, що стало надзвичайно зворушливим моментом.

Фото: пресслужба YULA Company

Ця короткометражка залишила по собі різноманітну палітру емоцій, але найголовніше — показала історії людської сміливості та порятунку.

Під час прем'єри Христов наголосив на своїх глибоких переживаннях:

Я вже давно помер. Я помер того ранку, коли почалося повномасштабне вторгнення. Частина мене загинула тоді, і з кожною новиною про загибель знайомих або близьких — частина тебе вмирає разом із ними. І ця частина вже ніколи не повернеться. Так можна сказати про більшість із нас.

Денис також акцентував на неймовірній кількості волонтерів, які щодня рятують сотні людей під обстрілами, часто залишаючись у тіні:

Щодня волонтери на всіх ділянках фронту роблять неймовірні речі. Люди гинуть, але ви не знаєте їхніх імен. Сотні цивільних вивозяться під обстрілами, але не всі мають змогу показати це світу. Проте герої серед нас, їх дуже багато.

Режисер фільму Микола Бут теж з'явився перед глядачами з коротким вступом та поділився своїми емоціями щодо прем'єри:

У мене зараз дуже контроверсійні враження. З одного боку, це моя перша прем'єра, а з іншого — це такий фільм, що не хочеться радіти його існуванню. Але такі часи і така творчість.

Після перегляду фільму співак Віталій Козловський також висловився на підтримку Дениса Христова та його важливої місії:

Дякую, що ти допомагаєш такій кількості людей, тваринам. Я вже бачив деякі з цих відео, і неодноразово, я навіть собі їх зберігав. Але вкотре дивишся і як маленький хлопчик ревеш, настільки вони щемливі. Це тригерить, це дуже важко. Дуже радий, що сьогодні зібралися люди, яким не байдужий ти і твої дії, твої вчинки, тому що ти велика, поважна особистість. Я тебе дуже поважаю, дуже тобі дякую за те, що ти є в нашій країні. Всі оплески тобі.

Фото: пресслужба YULA Company

Підтримати роботу Дениса Христова прийшли: Раміна Есхакзай, Нікіта Добринін, Анатолій Анатоліч, Віталій Козловський, Слава Дьомін, Михайло Ясинський, Юрій Ткач, Аліна Шаманська, Юла, Валерія Толочина, Іван Люлєнов, Світлана Готочкіна, Тарас Цимбалюк, Міла Еремєєва, Ірина Татаренко, Валентин Корнієнко, Вікторія Зубрейчук, Ліон, ЛЮБОВ, Оля Гончаренко, Саня Димов.

Читай також: У Києві відбудеться міжнародний кінофестиваль "Молодість": подробиці

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Посадовець КМДА допоміг привласнити перехід біля вокзалу, через що місто втратило 63 млн грн - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

Посадовець КМДА допоміг привласнити перехід біля вокзалу, через що місто втратило 63 млн грн

На Одеській трасі під Києвом почали добудовувати покинуту транспортну розв'язку - 412x412
Новини

Вероніка Кіреєва

На Одеській трасі під Києвом почали добудовувати покинуту транспортну розв'язку

4 рецепти різдвяної випічки, які варто зберегти - 412x412
Їжа

Редакція "ТиКиїв"

4 рецепти різдвяної випічки, які варто зберегти

Під Києвом відкриють благодійну пекарню - 412x412
Новини

Тетяна Трифонова

Під Києвом відкриють благодійну пекарню

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації