У Києві з'явиться перший в Україні Музей авангарду: що там буде

У Києві з'явиться перший в Україні Музей авангарду: що там буде Фото: kyivcity.gov.ua

У Києві скоро відкриють перший в Україні Музей авангарду, мета якого — збереження та популяризація спадщини українських художників-авангардистів. Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Новий музей створюють як філію Музею історії Києва. Столична влада вже підписала відповідне розпорядження.

Колекція майбутнього музею вже налічує понад 50 робіт, подарованих колекціонерами та самими художниками. Мистецька збірка представить шлях розвитку українського авангарду від першої половини XX століття до сьогодні. Зокрема, у ній будуть представлені доробки класиків авангарду Анатоля Петрицького, Вадима Меллера, Олександра Богомазова, а також сучасних митців — Олега Тістола, Марини Скугарєвої, Віктора Сидоренка, Гліба Вишневського, Олександра Животкова тощо.

За словами директорки Музею історії Києва Діани Попової, формувати колекцію робіт українських авангардистів почали майже два роки тому. Так, у грудні 2023 року представили великий виставковий проєкт "Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції". Він стрімко розширювався, і вже за пів року відкрили оновлену виставку "Український авангард. Еволюція. Поповнення колекції 2.0".

Попова додає, що російська пропаганда десятиліттями привласнювала собі українських авангардистів світового рівня та звання світового центру авангарду. Також митці авангарду часто зазнавали тиску та репресій у радянські часи. Тож головним завданням Музею авангарду стане "культурна деколонізація" та повернення Києву слави авангардного міста.

Нагадаємо, видавництво "Основи" випускає оновлене видання поеми "Катерина" Тараса Шевченка з ілюстраціями столичного художника Миколи Толмачова. У видавництві кажуть, що ці зображення додали класичному твору "еротичних, жорстких та ніжних барв".

Читай також: "Стрит-арт — мистецтво чи акт вандалізму? Як створюють мурали на фасадах Києва"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації