У Києво-Печерській лаврі сканують пам’ятки: почали зі старовинної церкви
У Національному заповіднику "Києво-Печерська лавра" стартували кілька діджитал-проєктів у сфері 3D-сканування та оцифрування. Мета — зберегти культурні пам'ятки, які можна втратити в умовах війни.
Росіяни мають на меті руйнування культурного спадку, щоб позбавити українців ідентичності й історичної пам'яті. Тому музейники хочуть зберегти історичний спадок для майбутніх поколінь.
У межах одного з діджитал-проєктів у Києво-Печерській лаврі вже розпочався процес 3D-сканування Троїцької надбрамної церкви. Вона побудована на початку 12 століття і є єдиною повністю збереженою давньоруською пам'яткою Лаври. Сканування церкви проводять попри риштування і незавершені реставраційні роботи на об'єкті.
Отримані після сканування дані допоможуть відстежувати негативний вплив на пам'ятку від вибухових хвиль, а також контролювати і фіксувати деформаційні процеси — зсуви, просідання тощо.
Завдяки скануванню фахівці також зможуть віртуально зберегти інформацію про мистецькі й архітектурні нюанси і популяризувати культурну спадщину України на міжнародному рівні. Про це повідомили на офіційній сторінці Національного заповідника "Києво-Печерська лавра" у фейсбуці.