У Київській області вже п'ять випадків гепатиту А: чи є спалах

У Київській області вже п'ять випадків гепатиту А: чи є спалах Фото: Getty Images

У Київській області з 1 по 20 листопада виявили вже 5 випадків захворювання на вірусний гепатит А. Серед хворих 4 дорослих і 1 дитина. На стаціонарному лікуванні перебувають 4 людини, 1 пацієнта виписали. Про це повідомляє Центр громадського здоров'я.

Фахівці Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб встановили, що всі випадки захворювання є поодинокими. Два з них — випадки з одного сімейного вогнища.

Наразі фахівці відбирають зразки від контактних осіб та проводять заходи дезінфекції. Медпрацівники вже обстежили 14 контактних осіб, вони отримали негативні результати досліджень.

Центр громадського здоров'я наголошує, що вказана кількість випадків за три тижні не може бути визначена як спалах. Крім того, вони не пов'язані між собою спільним джерелом або фактором передачі інфекції. 

Нагадаємо, що спалах гепатиту А розпочався на Вінниччині наприкінці жовтня. Станом на 19 листопада в області виявлено 346 хворих. Випадки захворювання вже зафіксували на Закарпатті, Дніпровщині, Львівщині, Івано-Франківщині та Тернопільщині. Київ також перебуває у зоні ризику через активне переміщення людей між областями.

Як себе вберегти від гепатиту А — читай у нашому матеріалі.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації