У київському крематорії проведуть капремонт та відреставрують об'єкти культурної спадщини

У київському крематорії та розташованому поряд меморіальному комплексі "Парк пам'яті" планують провести роботи з капітального ремонту, реконструкції та реставрації. Про це повідомив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
В першу чергу приведуть до ладу приміщення та території крематорію, де проводять урочисті поховання українських військових.
Програма економічного і соціального розвитку Києва на 2024-2026 роки передбачає ремонт ритуальних корпусів крематорію, реконструкцію обладнання, капремонт адмінкорпуса та об'єктів благоустрою.
Також у проєкті запланований ремонт зовнішнього оздоблення фасадів крематорію, відновлення захисного шару бетону, влаштування гідроізоляції, відновлення оздоблення стін та стелі. Крім того, в межах забезпечення безбар'єрності мають облаштувати розбірні пандуси та підлогу з антиковзними властивостями.
Проєкт ремонту та реставрації вже пройшов наукову раду в Департаменті охорони культурної спадщини КМДА, а незабаром має пройти експертизу. Розпочати реставраційні роботи планують навесні.
Також мають привести до ладу "Парк пам'яті", який створили за проєктом подружжя художників Ади Рибачук і Володимира Мельниченка. Меморіальний комплекс включає Стіну Пам'яті з монументальними панно на тему життя та смерті, яке ще за радянських часів залили цементом. У 2018 році монументальний барельєф почали відновлювати, проте поки відкрили лише кілька фрагментів.
У КМДА зазначають, що зараз весь меморіальний комплекс крематорію перебуває у ненайкращому стані.
Стан, у якому він перебуває, є неналежним з точки зору місії, яку він виконує. Зокрема, будівлі зазнали корозії від атмосферних впливів, а обладнання за 50 років безперервної роботи потребує термінової заміни, — каже Петро Пантелеєв.
Також він розповів, що на території крематорію триває ремонт вздовж вулиці Байкової, який супроводжується протизсувними роботами.
Водночас активісти раніше повідомляли, що розбирають саме історичну огорожу Байкового кладовища, яка є пам'яткою архітектури. На місті зруйнованих ділянок вже почали зводити новий цегляний паркан, а в одному місці будують капітальну споруду.