У музеї Булгакова вирішили не відмивати пам'ятну дошку від фарби

У музеї Булгакова вирішили не відмивати пам'ятну дошку від фарби Фото: Bulgakov museum in Kyiv

У домі-музеї Булгакова на Андріївському узвозі пам'ятну дошку Михаїлу Булгакову вирішили зберегти у спотвореному вигляді.

В ніч з 27 на 28 травня 2023 р. меморіальну дошку російського письменника облили червоною фарбою. Громадський активіст Олег Слабоспицький написав, що це був акт спротиву встановленню будь-яких пам'яток Булгакову, адже той неодноразово принижував столицю України у своїх творах.

На День Києва Булгаков заграв новими барвами. І це найменше, що він міг отримати за паплюження українського Києва у власних діях та творах, — зазначив Слабоспицький.

Однак у Музеї вирішили не позбуватися пам'ятної дошки Булгакову та не відмивати її від фарби. До неї просто додали табличку про "контроверсійні погляди".

Булгаков
Фото: Bulgakov museum in Kyiv

Музейники зазначили, що під час війни рф проти України видатні постаті співвітчизників переосмислюються. Закликали "вивчати історію, а не відкидати" та вирішили залишити табличку в "спотвореному вигляді".

Співзасновник проєкту "Декомунізація.Україна" Вадим Поздняков відреагував на позицію музею. У себе на сторінці у фейсбуці він зазначив, що "Музей Булгакова у Києві вкотре пробиває дно".

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації