0:00/0:00

У Шевченківському районі добудували протирадіаційне укриття для ліцею на 600 місць: фото

У Шевченківському районі добудували протирадіаційне укриття для ліцею на 600 місць: фото Протирадіаційне укриття в столичному ліцеї. Фото: t.me/vitaliy_klitschko

Для одного з ліцеїв у Шевченківському районі Києва добудували нове протирадіаційне укриття, яке дасть змогу навчальному закладу повернутися до очного формату роботи. Про це повідомив мер столиці Віталій Кличко після огляду об'єкта разом із головами районів міста у Telegram.

Від початку повномасштабного вторгнення ліцей працював дистанційно, оскільки не мав споруди подвійного призначення для безпечного перебування учнів і працівників під час повітряних тривог. Тепер, завдяки новому укриттю, заклад зможе відновити очне навчання та планує збільшити кількість учнів.
Протирадіаційне укриття має загальну площу 1300 квадратних метрів і розраховане на одночасне перебування 600 людей.

0 / 0

У приміщенні облаштували всі необхідні комунікації — електро- та водопостачання, вентиляцію й каналізацію. Також встановили захисно-герметичні двері. Простір обладнали всім необхідним для проведення занять під час повітряних тривог: учнівськими партами, вчительськими столами, магнітними та крейдяними дошками, двома touch-панелями, пуфами, диванами та карематами.

Крім того, в укритті створили повноцінний медичний кабінет і кімнату для прийому їжі. Завдяки використанню ролетів приміщення можна швидко зонувати на окремі кімнати для проведення різних занять.

Також в укритті передбачили систему аварійного енергозабезпечення на випадок відключень світла. Автономне живлення дозволяє укриттю працювати до 72 годин. Є запаси питної та технічної води, а також доступ до Wi-Fi.

За словами Кличка, протягом останніх двох років у столиці, окрім відремонтованих і переобладнаних сховищ, уже збудували дев’ять нових укриттів для закладів освіти. До кінця цього року міська влада планує завершити будівництво ще кількох об'єктів, а також виконати ремонти найпростіших укриттів у 109 навчальних закладах.

Мер наголосив, що через постійні російські обстріли питання безпеки дітей під час навчання залишається одним із пріоритетних для столиці. У зв'язку з цим він закликав керівників районів відповідально поставитися до облаштування укриттів до початку нового навчального року.

Раніше ми розповідали, що у селищі Гостомель на Київщині стартувало будівництво нового житлового комплексу на місці будинків, знищених під час російського вторгнення у 2022 році. Новий квартал зводять на вулиці Проскурівській у межах програми відновлення постраждалих громад.

Читай також: Норвегія профінансує відновлення укриття Чорнобильської АЕС

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

У Карпатах молода пара врятувала двох осиротілих ведмежат: що з ними зараз - 412x412
Новини

Юлія Любченко

У Карпатах молода пара врятувала двох осиротілих ведмежат: що з ними зараз

Дах Успенського собору на території Києво-Печерської Лаври повністю законсервовано: фото - 412x412
Новини

Юлія Любченко

Дах Успенського собору на території Києво-Печерської Лаври повністю законсервовано: фото

Софія Київська встановила датчики, що фіксують вібрації від ракет, і відкриває прихований живопис - 412x412
Новини

Юлія Любченко

Софія Київська встановила датчики, що фіксують вібрації від ракет, і відкриває прихований живопис

Що робити на "Культ Києва. Маніфест": гід фестивалем - 412x412
Афіша

Ілля Прокопенко

Що робити на "Культ Києва. Маніфест": гід фестивалем

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації