У Славутичі школярі запустили соціальний бізнес: вирощують та продають квіти й овочі

У Славутичі група учнів запустила перше в місті соціальне шкільне підприємство Zero Waste School. Вони самі вирощують рослини, вивчають підприємництво та складають бізнес-плани, пише "Славутич-Інфо".
За словами директорки школи Наталії Бардакової, все почалося з гранту. Заклад отримав 1000 євро на створення громадської організації. Так з'явилася "Спільнодія. Покоління", через яку закупили обладнання: компостери, газонокосарку, подрібнювач гілок. І розпочали роботу.
Зараз шкільне підприємство вирощує та продає понад десять видів квітів та овочів. Серед них — петунії, колеуси, левиний зів, агератум, бегонії, а також солодкий перець і помідори.
Також частину шкільних і побутових органічних відходів планують перетворювати на натуральне добриво — біогумус. Для цього вже закупили техніку та незабаром розпочнуть перші експерименти.
Попередні розрахунки показали, що можемо заробити понад 22 тисячі гривень на рік. Це при маржинальності в 38%. Але поки це лише теорія — як воно буде на практиці, побачимо, — каже Наталія Бардакова.
У Zero Waste School є директорка, маркетологиня, фінансистка, рекламна менеджерка, логістка — ці ролі виконують учениці дев'ятих класів. Вони проходять тренінги, ведуть соцмережі, готують рекламні оголошення та навчаються на спеціальному курсі "Соціальне шкільне підприємництво".
Зароблені кошти йдуть на розвиток школи й дітей. Наразі пріоритетом є ремонт шкільної теплиці. У планах також мотиваційні подарунки для учасників проєкту.
Zero Waste School не лише дає можливість школярам заробляти гроші, а й змінює їхнє ставлення до відходів, навчає сталого споживання й дарує досвід командної роботи.