У Вікіпедії стартує міжнародний марафон, присвячений українській культурі

У Вікіпедії стартує міжнародний марафон, присвячений українській культурі Фото: microsoft.com

З 14 квітня по 16 травня пройде марафон "Місяць культурної дипломатії України у Вікіпедії", який організовують Український інститут, Міністерство закордонних справ  та ГО "Вікімедіа Україна", Про це повідомили в Українському інституті.

Мета ініціативи — розширити та покращити статі про Україну та українську культуру у Вікіпедії різними мовами світу. Цього року кампанію проводитимуть вп'яте. У попередні роки у Вікіпедії з'явилися понад 7000 статей про українську культуру іноземними мовами: арабською, баскською, валлійською, індонезійською, берберською, урду, тагальською, гуджараті та багатьма іншими. 

Однією з провідних тем проєкту другий рік поспіль залишається деколонізація української культури. Повномасштабне російське вторгнення привернуло світову увагу до української культурної спадщини та створило запит на правдиву інформацію про Україну. Тож, створюючи нові статті та доповнюючи наявні, учасники марафону не лише поширюють знання про Україну, а й сприяють утвердженню її суб'єктності у світі.

Україна довгий час була об'єктом культурної експансії росії, яка привласнювала наші досягнення та намагалася знищити нашу ідентичність. Сьогодні наше завдання — не лише повернути свою спадщину, а й зробити її видимою для світу, — каже гендиректор Українського інституту Володимир Шейко.

Долучитися до марафону, створюючи або доповнюючи статті про Україну та її культурну спадщину різними мовами, можуть усі охочі. Також проєкт містить конкурсну частину — активні дописувачі Вікіпедії отримують призи.

Детальну інформацію про кампанію, перелік запропонованих статей та умови участі можна знайти на сторінці проєкту.

Читай також: "У Києві відкривається виставка французької художниці, яка об'єднує мистецтво та документалістику"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації