Український McDonald's відмовляється від пластикових трубочок
Відома мережа ресторанів швидкого харчування McDonald's заявила про перехід на паперові трубочки для напоїв, що зменшить використання пластику на понад 55 тонн щороку. Про це заявили на офіційній Facebook-сторінці мережі.
Нові соломинки виготовляють з відновних деревних джерел, що сприяє швидшому їх розкладанню. Вони не мають стороннього запаху, не деформуються протягом тривалого часу та не розмокають.
У деяких ресторанах ще можна побачити пластикові трубочки, адже заміна на паперові відбувається поступово.
За цей рік ресторани вже прибрали з обігу гумові рукавиці у виробничих зонах та паперові вкладки для таць. Крім того, відмовилися від пластикових столових приборів та кришок у закладах. У листопаді планують змінити упаковку бургерів на жиростійку з рослинного матеріалу та перейти на стаканчики з целюлозного волокна для морозива "МакСанді".
McDonald's не перший рік впроваджує екологічні проєкти в Україні:
- Україна стала першою країною, в якій почали продавати "МакСанді" у вафельних стаканчиках;
- всі заклади мережі встановили спеціальні контейнери для сортування відходів, які потім йдуть на переробку;
- у 2019 році скоротили пластикові відходи на 27,5 тонн на рік, відмовившись від пластикових кришечок для "МакФлурі";
- влітку 2020 року запровадили паперові стаканчики для лимонадів та холодних напоїв, що сприяло скороченню використання пластику на 10 тонн щомісяця.
Також компанія заявляє, що 78% всього пакування у світі, який використовує McDonald's, виробляють із органічних волокон.
Пакування з органічних волокон безпечне для довкілля завдяки своїм природним властивостям. Такі матеріали повністю розкладаються протягом кількох місяців чи років, тоді як пластику потрібні століття. Органічні волокна отримують з відновлюваних рослинних ресурсів, що не виснажує планету. Виробництво має менший вуглецевий слід, оскільки рослини поглинають CO2, а процес потребує менше енергії. При розкладанні матеріали не виділяють токсинів і безпечні для ґрунту та води. Додатковою їх перевагою є можливість компостування та перетворення на добриво.
Раніше "ТиКиїв" повідомляв про відкриття першого ресторану McDonald's у Боярці. У дизайні використовували графіку, що відображає інгредієнти популярних страв.
Читай також: "У Білій Церкві відкрили перший ресторан KFC"