В ірпінському музеї відкрили експозицію про становлення міста і період окупації
Сьогодні, 11 січня, в Ірпені відкрили оновлену експозицію у відбудованому історико-краєзнавчому музеї. Вона розміщена в чотирьох залах, оснащених VR-окулярами та плазмовими телевізорами. Про це повідомили на сайті Міністерства культури та інформаційної політики України.
Перша зала розповідає про становлення Ірпеня. Зокрема, про Ірпінські дачі та залізницю, що дала життя місту.
Друга — присвячена найвідомішим митцям, які тут проживали та творили. А саме: художникам Борису Піаніду, Матвію Донцову та Володимиру Сидоруку. Також тут наявні рідкісні стародруки і колекція чорнильниць різних письменників, чиє життя та творчість пов'язані з Ірпенем.
Третя зала музею розповідає про події окупації Ірпеня російськими військами в лютому-березні 2022 року. Тут представлені докази злочинів російської армії, особисті речі окупантів, простріляні предмети побуту місцевих мешканців, понівечені ікони, гільзи, снаряди та фрагменти військової техніки. Відвідувачі також можуть переглянути фільм про евакуацію місцевого населення "дорогою життя", що проходила під Романівським мостом. Завдяки VR-окулярам можна побачити руйнування інфраструктури та житлових будинків громади на початку квітня 2022 року.
Четверта виставкова зала презентує доробок відомого українського художника Матвія Донцова. Зала надалі слугуватиме для проведення персональних виставок, презентацій і мистецьких заходів.
Мер Ірпеня Олександр Маркушин нагадав, що будівля музею зазнала значних руйнувань під час окупації міста. Тут були вибиті вікна, пошкоджені стіни та дах. На щастя, всі експонати музею збереглися і вже на початку травня 2022 року музей відновив роботу.
Реновація музею на часі. Ми маємо показувати місцевим жителям і громадянам, які переселилися в Ірпінь, що тут все українське, що ми підтримуємо Україну, — зазначив Олександр Маркушин.
Водночас мер Ірпеня зауважив, що у планах — удвічі розширити музей.
Раніше "ТиКиїв" писав, що в Ірпені встановили скульптуру японського митця. Детальніше про це читай тут.