В Україні розробили “Калькулятор фейків": як ним користуватися

В Україні розробили “Калькулятор фейків": як ним користуватися Фото: пресслужба Асоціації інноваційної та цифрової освіти

Як відрізнити фейкові новини від справжніх?  Асоціація інноваційної та цифрової освіти та "Детектор медіа" за сприяння Міністерства культури та інформаційної політики України й Національного демократичного інституту (NDI) розробили інноваційний інструмент "Калькулятор фейків", спрямований на допомогу користувачам у розпізнаванні маніпулятивного контенту.

Фото: Unsplash

Безплатний вебресурс працює цілодобово. Реєструватися у ньому не треба: ним зможуть також користуватись українці, які проживають на тимчасово окупованих територіях.

Як він працює? Платформа пропонує набір запитань, розподілених на п'ять тематичних блоків, для детального аналізу новинної статті. 

Крок 1. Заходимо на сайт www.fakecheck.in.ua та натискаємо кнопку "Розпочати". 

Крок 2. Обираємо відповіді на 5 питань (основні ознаки "фейковості" інформаційного повідомлення), які вбудовані у сайт.

Крок 3. Після відповідей, система автоматично визначить чи правдива новина, чи фейк.

На основі відповідей калькулятор оцінює ймовірність правдивості поданого матеріалу. Весь процес триває всього декілька хвилин.

Ми створили цей інструмент не тільки інформативним, але і навчальним, адже він демонструє українцям, які критерії має правдива новина, а які ознаки притаманні фейковим новинам. Так, користувачі через деякий проміжок часу використання цього порталу вже зможуть самостійно легко та точно відрізняти правду від фейків. Ми чекаємо, що вже найближчим часом ним скористаються понад 100 000 осіб, — пояснює виконавчий директор Асоціації інноваційної та цифрової освіти, координаторка Мережі українських освітніх хабів Марія Богуслав.

Інструмент розроблено в рамках Всеукраїнського проєкту "Інформаційна безпека", який, крім "Калькулятора фейків", також містить в собі:

  • мультимедійний освітній курс підвищення кваліфікації в міжнародному форматі SCORM "Медіаграмотність", який вже є у вільному доступі для всіх українців,
  • вебінари з медіаграмотності для окремих цільових аудиторій (освітяни, молодь, журналісти, державні службовці, представники громадських організацій та українці, які проживають за кордоном),
  • тренінги для найактивніших учасників проєкту, які пройдуть у Києві, Хмельницькому, Тернополі та Луцьку впродовж літа.

Читай також: Київ ігровий: 7 крутих відеоігор від українських розробників   

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації