В Україні уніфікують графіки відключень світла: що саме зміниться

Укренерго уніфікує принцип складання графіків погодинних відключень (ГПВ) світла, щоб він був однаковим для усіх регіонів країни. Про це повідомили у пресслужбі компанії.
Що зміниться для побутових споживачів:
- Кожну з шести черг ГПВ додатково розділять на дві підчерги для більш рівномірного розподілу обмежень між регіонами та всередині них. Наприклад, якщо відключати цілу чергу не потрібно, диспетчер може віддати команду на знеструмлення половини черги. Або, навпаки, відключити 2,5 черги — якщо двох черг замало.
- На відключення та повернення світла офіційно відводять до 30 хв;
- ГПВ в усіх областях уніфікують для їх рівномірності та справедливості. Кожна група споживачів у кожній області отримає чіткий час, коли у них буде відключення. При цьому враховуватимуть максимально справедливий розподіл за критеріями день/ніч, будень/вихідний.
При цьому остаточно вирівнювати тривалість відключень будуть за підсумками тижня, адже зробити це упродовж доби неможливо. За це, як і раніше, відповідатимуть оператори системи розподілу (обленерго).
Як і раніше, до ГПВ не включатимуть критично важливі об'єкти, яким мають забезпечувати пріоритетне енергопостачання відповідно до встановленого мінімального навантаження.
Що зміниться для промисловості та бізнесу:
- Посилять контроль застосування графіків обмеження потужності (ГОП). Якщо підприємства/юрособи не виконують команду про застосування ГОП, оператори системи розподілу мають самостійно відключити споживачів, які підключені до їхніх мереж. А оператор системи передачі — застосувати графік аварійних відключень щодо споживачів, які підключені до магістральних мереж.
В Укренерго додають, що зараз усі оператори системи розподілу адаптують свої графіки до нових вимог. Про зміну графіків у кожному з регіонів повідомлять на офіційних сторінках обленерго.
Раніше у ДТЕК розповіли, що через застосування графіків відключень у Києві на 30% зросла кількість аварій на електромережах. Переважно з ладу виходить обладнання низького рівня напруги, яке безпосередньо живить будинки.
Читай також: "Багатоповерхівка у Дніпровському районі першою отримала відзнаку "Енергостійкий будинок Києва"