В Україні заснували перший конкурс квір-поезії "гол[o]сні!"

В Україні заснували перший конкурс квір-поезії "гол[o]сні!" Фото: facebook.com/iryna.shuvalova.7

Голова ГО "Український Літературний Центр" Поліна Городиська та поетка й перекладачка Ірина Шувалова заснували перший конкурс української квір-поезії "гол[o]сні!".

Засновниці кажуть, що хотіли підсвітити голоси квір-авторів та задокументувати найкращі зразки української квір-поезії як явища. Адже така література слабо представлена в українських книгарнях, а проводити її публічні презентації часто буває просто небезпечно.

Квір-поезія, в розумінні авторок проєкту, — це твори, що відображають власний квір-досвід авторів та авторок або є рефлексією над квір-досвідом інших. 

Під квір-досвідом ми розуміємо не тільки щось дотичне до стосунків чи нашої взаємодії з іншими людьми. Квір-ідентичність або квір-світогляд можуть забарвлювати найрізноманітніші аспекти життя, — йдеться на сайті конкурсу.

Конкурс вже розпочав приймати україномовні твори на квір-тематику. Автори та авторки зможуть подати свої добірки поезії до 31 березня включно. До участі в конкурсі приймають оригінальну україномовну квір-поезію, самопереклади або зроблені за згодою авторів переклади українською мовою їхніх творів, написаних мовами національних спільнот України.  

До розгляду не приймають добірки, що містять антиукраїнські тексти, мову ненависті чи дискримінацію за будь-якими ознаками, вірші, спрямовані на розпалювання ворожнечі, а також такі, що містять ознаки плагіату чи створені з використанням ШІ.

Фіналістів конкурсу "гол[o]сні!" оголосять 15 травня. Кращі твори отримають відзнаки конкурсу, публікації на сторінці проєкту, а також промоцію від партнерів.

Читай також: "Анонсували посібник від 20 українських письменників про те, як написати книгу"

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації