В Україні змінюються правила надання та використання відпусток: деталі

В Україні змінюються правила надання та використання відпусток: деталі Фото: unsplash.com

Президент Володимир Зеленський підписав закон, який вносить зміни у порядок надання та використання відпусток.

Згідно з інформацією на сайті Верховної Ради, закон № 8313 "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування надання та використання відпусток, а також інших питань" днями був повернутий з підписом президента.

Зокрема, новий закон впорядковує порядок перенесення вихідних та робочих днів і запроваджує можливість встановити у трудовому чи колективному договорі тривалість, умови та порядок надання щорічних додаткових відпусток.

Законопроєкт передбачає:

  • Виплату грошової компенсації за всі невикористані дні щорічної відпустки до дня призову працівника на військову службу під час мобілізації.
  • Збільшення загального максимального терміну надання працівнику відпустки без збереження зарплати за сімейними обставинами з 15 до 30 календарних днів на рік.
  • Можливість надавати відпустку без збереження зарплати на час загрози поширення епідемії, збройної агресії, надзвичайної ситуації тощо без обмеження її строку (за угодою сторін).
  • Можливість поділити щорічну відпустку на частини будь-якої тривалості, якщо її основна безперервна частина становить не менш як 14 календарних днів не лише на прохання працівника, а й за потреби роботодавця. Поділ щорічної відпустки має бути відображений у графіку, який узгоджується із профспілками.
  • Відпустка при народженні дитини має надаватися не пізніше трьох місяців з дня народження дитини. Батьку, який не перебуває у зареєстрованому шлюбі з матір'ю дитини,  відпустка надаватиметься лише після отримання відповідного рішення суду. Відпустку з усиновлення дитини мають надавати незалежно від її віку.
  • Забезпечення військових, демобілізованих зі служби за призовом під час мобілізації, відпочинком тривалістю 60 робочих днів з виплатою двомісячного грошового забезпечення з бюджетних коштів протягом мобілізаційного періоду.

Також закон врегульовує надання творчої відпустки, відпустки для підготовки до змагань, відпустки, пов'язаної з профспілковим навчанням тощо. 

Нагадаємо, на початку грудня Верховна Рада підтримала законопроєкт про штрафи за порушення комендантської години. Згідно з документом, мінімальний штраф становитиме 8500 грн, а максимальний  — 340 000 грн.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації