За програмою пільгової іпотеки "єОселя" тепер можна купити нові типи житла: які умови

За програмою пільгової іпотеки "єОселя" тепер можна купити нові типи житла: які умови Фото: unsplash.com

В Україні розширили можливості програми пільгової іпотеки "єОселя" — тепер за нею можна купувати приватні будинки й таунхауси. Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Житлу, яке захоче придбати учасник програми, має бути не більш трьох років. Площа розраховуватиметься за нормою: 62,5 кв. м для однієї людини й додаткові 21 кв. м на кожного члена сім'ї. 

Також розширили можливості для участі у програмі ветеранів війни, учасників бойових дій, людей з інвалідністю через війну та членів їхніх сімей. Вони зможуть купити квартиру в Києві та обласних центрах, якщо будинку не більш ніж 10 років. Раніше діяло обмеження до трьох років. Якщо ж люди з цих категорій вирішать купити житло в інших населених пунктах, обмеження за віком будинку взагалі не буде. 

Для контрактників ЗСУ, силовиків, педагогів, медиків і науковців іпотечна ставка становить 3% річних. Для учасників бойових дій, ветеранів, ВПО та всіх інших українців, що не мають житла, — 7%. Мінімальна сума початкового внеску — 20%, а строк кредиту становить 20 років.

Податися на програму можна через "Дію", це займає кілька хвилин. Потім потрібно надіслати заявку в один чи кілька банків — сповіщення про попереднє рішення також прийде у "Дію".  

Також уряд уточнив поняття "військові ризики", тому учасники програми можуть застрахувати житло за ціною купівлі. 

Нагадаємо, в Україні запустили новий тип компенсації за зруйноване житло. Тепер українці, чий приватний будинок повністю зруйнували, зможуть отримати компенсацію на відбудову на власній земельній ділянці.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації