Закон про підвищення податків набуде чинності з 1 грудня: що зміниться
З 1 грудня в Україні набуде чинності закон про підвищення податків, який вносить зміни до Податкового кодексу. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.
Верховна Рада ухвалила в цілому закон № 11416-д про "історичне" підвищення податків ще у жовтні, однак президент Володимир Зеленський підписав його тільки наприкінці листопада.
Документ одразу ж опублікували в офіційному виданні "Голос України", що мало означати автоматичне набуття чинності. Однак у такому випадку протягом 28 днів листопада діяла б одна податкова ставка, а останні два дні — інша, що б значно ускладнило податкові розрахунки. Зрештою публікацію закону та дату набуття ним чинності перенесли.
Таким чином, з 1 грудня цього року:
- ставка військового збору збільшиться з 1,5% до 5%;
- для 1, 2 та 4 груп ФОП вводиться військовий збір розміром 10% від мінімальної зарплати, встановленої на 1 число звітного місяця;
- встановлюється військовий збір у розмірі 1% від доходу для платників єдиного податку третьої групи
- встановлюється податок у розмірі 25% від прибутку для небанківських фінансових установ (крім страховиків);
- встановлюється базова ставка податку на прибуток банків у розмірі 50%;
- змінюється податковий період з квартального на місячний для подання звітності про доходи фізичних осіб;
- запроваджуються авансові внески для АЗС.
За словами Дениса Шмигаля, збільшення податків має додатково акумулювати до держбюджету 8 млрд грн у цьому році та 140 млрд грн — у наступному. Усі ці кошти "без виключення" мають спрямувати на фінансування зарплат військовослужбовцям, які захищають Україну. Адже виплати їм здійснюють саме з внутрішнього фінансового ресурсу країни.
Загалом же витрати на оборону у 2025 році складуть 2,23 трлн грн, з яких 1,16 трлн грн — це грошове забезпечення військовослужбовців.
Нагадаємо, петиція із закликом відмовитись від програми "Зимової єПідтримки" з роздачі українцям по 1000 грн, за два тижні набрала необхідні для розгляду 25 тисяч підписів. Автор петиції просить переглянути програму та спрямувати кошти не усім українцям, а людям, "які цього дійсно цього потребують".