Заміновані території України використовуватимуть для виробництва меду

Заміновані території України використовуватимуть для виробництва меду Фото: Unsplash

Міністерство закордонних справ України та Saatchi & Saatchi Ukraine у кооперації з агропромисловою компанією Kernel розробили проєкт "Мед мінних полів". Його мета — зробити можливим використання замінованих територій для виробництва меду.

У межах проєкту заміновані поля, щоб уникнути контакту з мінами, засіватимуть сумішшю медоносних трав за допомогою дронів. Після визрівання культур нектар збиратимуть бджоли, яким також не страшні міни.

Зібраний мед стане потужним засобом комунікації про проблему замінованих земель, щоб залучити до розмінування ще більше міжнародних партнерів та донорів. Українські дипломати братимуть мед мінних полів із собою на зустрічі в міжнародні візити та даруватимуть його дипломатам і публічним особам у всьому світі.

Заміновані території України будуть використовувати для виробництва меду
Такий вигляд матиме зібраний мед із замінованих полів.
Фото: сайт проєкту "Мед мінних полів"
​​

Цей проєкт дозволить МЗС привернути більшу увагу світу до проблеми російського замінування української землі та мобілізувати додаткові ресурси для її вирішення. Воєнна дипломатія використовує кожну можливість для досягнення результату. Всі креативні та технологічні засоби спрямовані на те, щоби посилити нашу комунікацію та швидше очистити українську землю від російських мін та боєприпасів, — заявив міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба.

Для виробників меду, що братимуть участь у проєкті, розробили спеціальний дизайн вуликів у форматі попереджувальних знаків про мінну небезпеку.

 

Сила ідеї в тому, що вона одночасно пропонує робоче рішення, щоб поля не простоювали і водночас наголошує на важливості розмінування наших територій. Це питання безпеки фермерів і людей, що працюють на землі, це важлива складова продовольчої безпеки України. Розуміємо — проєкт складний і тривалий у реалізації. Але ми переконані, що кожний новий його етап привертатиме все більше уваги дипломатів та спільнот по усьому світові, й це допоможе хоч трохи змінити ситуацію на краще, — відзначив креативний директор Publicis Groupe Ukraine & Czech Republic + Saatchi & Saatchi Ukraine Костя Шнайдер.

Автори проєкту вже провели необхідні консультації з агрономами та ДСНС. Також завершені підготовчі роботи з дронами і тестовий засів поля.

На повну потужність проєкт запрацює вже навесні 2024 року.

Також вже запущено сайт для попереднього замовлення меду з мінних полів. Зробити передзамовлення можна тут.

До проєкту "Мед мінних полів" долучилися Міністерство закордонних справ України та найпотужніша агропромислова компанія України Kernel. Консультують та допомагають — Державна служба з надзвичайних ситуацій, Dronarium Україна та Спілка пасічників України. Про це повідомляє Урядовий портал.

Довідково

На сьогодні Україна вважається однією з найбільш замінованих країн світу. За даними Міністерства внутрішніх справ, йдеться про 30% території. Це понад 174 тис. кв. кілометрів, що включає приватні території, критичну інфраструктуру, водойми, ліси та поля.

Площа замінованих полів наразі сягає 8 млн гектарів, з яких 6 млн гектарів розміщуються на окупованих територіях, а 2 млн гектарів — на звільнених.

Світова спільнота досі прораховує скільки років та мільярдів доларів необхідно витратити, щоб розмінувати ці території. А допоки це не відбудеться, тисячі гектарів землі є небезпечними для людей та непридатними для сільського господарства.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації