Запустили проєкт Kremlingram.org: він дослідить, що не так з Telegram
Співзасновник української ІТ-компанії Petcube Ярослав Ажнюк повідомив про запуск нового проєкту Kremlingram.org, який буде досліджувати зв'язки месенджера Telegram з кремлем на основі відкритих даних. Про це він написав у LinkedIn.
Сайт Kremlingram.org вже працює та має українську та англійську версії. Він містить ключові тези та посилання на статті щодо безпечності Telegram та його зв'язків з росією.
Наразі Ажнюк шукає керівника для проєкту, який вестиме подальші дослідження та координуватиме співпрацю українських і міжнародних дослідників, ЗМІ, законодавців та інсайдерів. Усі зацікавлені у такій роботі можуть подати заявку на сайті проєкту.
Kremlingram.org є хорошою відправною точкою для того, щоб почати вивчати, як Telegram маніпулює, займається неправдивою рекламою та відвертою брехнею, впливає на засоби масової інформації та суспільства в усьому світі, співпрацює з російською владою, але все одно залишається безкарним. Водночас він і досі є найбільшою медіа-комунікаційною платформою в Україні, — пише Ажнюк.
Він додає, що величезна кількість українців отримують інформацію з неперевірених джерел у Telegram, який, ймовірно, контролюється російською владою.
На сайті Kremlingram.org йдеться, що Telegram має понад 800 мільйони користувачів та є одним з найбільших месенджерів і новинних додатків у світі. Водночас він є найбільш непрозорим серед великих технологічних компаній.
Доведено, що Telegram не є захищеною платформою для спілкування. А відсутність модерації в ньому використовували росія, ІДІЛ, ХАМАС та інші терористичні угруповання для поширення своїх повідомлень по всьому світу, — пишуть на сайті проєкту.
Там зазначають, що месенджер заснований і розвивається командою російських інженерів і підприємців, які зараз здебільшого базуються в Дубаї. І що існує безліч непрямих доказів, які вказують на зв'язки Telegram з кремлем.
Нагадаємо, співзасновник monobank Дмитро Дубілет анонсував запуск туристичного стартапу Flat Planet з аудіоекскурсіями по всьому світу. Його планують перетворити на туристичний аналог Spotify.