Жителі київської панельки встановили сонячні панелі, генератор та нові ліфти: більшість витрат покрило місто
Жителі багатоповерхівки у Солом'янському районі столиці обладнали свій будинок потужним генератором, сонячною електростанцією. Про це повідомили у пресслужбі КМДА.
ОСББ у цьому будинку створили рік тому, і за цей час його жителі вже встигли запровадити чимало енергоощадних рішень в умовах можливих відключень світла. Протягом року вони подали заявки на участь у всіх чотирьох міських програмах з енергоефективності.
Зокрема, ОСББ вже придбало генератор для роботи систем опалення і насосів холодної води — місто компенсувало 80 тисяч гривень від його вартості.
Також будинок подав заявку на програму "Капремонти", де місто компенсує 95% вартості робіт та обладнання. За цією програмою замінили два ліфти. А ще подали заявку на співфінансування заміни освітлення на LED та встановлення датчиків руху.
Крім того, будинок отримав кредит від Револьверного фонду Києва у розмірі 900 тисяч грн, за які придбали та встановили сонячну електростанцію на даху. Від неї заживили насоси холодної та гарячої води, а також індивідуальний теплопункт. На наступний рік ОСББ подало заявку на програму "70/30%", щоб збільшити потужність цієї сонячної електростанції.
А ще будинок, як новостворене ОСББ, отримав одноразову фінансову допомогу від міста. На ці гроші планують замінити вікна та двері.
Загалом у цьому році житлові будинки Києва отримали або подали заявки на компенсацію вартості понад 400 одиниць незалежних джерел електроенергії. Йдеться про генератори, сонячні електростанції, зарядні станції тощо. А протягом 2023–2024 років місто відшкодувало вартість понад тисячі одиниць такого обладнання.
Наразі у столиці шість багатоповерхівок отримали кредити та позики на суму понад 9 млн грн "Фонда модернізації та розвитку житлового фонду Києва" (Револьверний фонд). Договори на отримання коштів вже оформили ОСББ і ЖБК у Дніпровському, Святошинському, Печерському та Солом'янському районах міста.
Нагадаємо, у центрі Києва ремонтують один із найпроблемніших трубопроводів, який проклали у 1972 році. Ця магістральна тепломережа постачає тепло до центральних мікрорайонів столиці.
Читай також: "У Києві ремонтують міст Метро: що вже зроблено"