Кураж на 7 мільйонів гривень: підсумки літнього сезону та плани на майбутнє
Київський фестиваль "Кураж" влаштовує грандіозний сейл. Розпродаж, де представлять літні колекції, знижки на зимові колекції, відбудеться вже цими вихідними 28-29 жовтня у гастрохабі Garage на Подолі. "Кураж" вже давно перестав бути просто благодійним заходом, це місце зустрічі творчих та креативних однодумців, які закохані у місто та об'єднані спільною метою. Зазначу, що "Кураж" повернувся до Києва після 20-місячної паузи у червні та вже встиг провести три заходи.
Напередодні барахолки "ТиКиїв" дізнався про те, які сюрпризи підготували організатори до 57-го "Куражу", як змінилась барахолка за 8 років, а також привідкрили завісу грудневого заходу.
Філософія
Ми завжди пропагували благодійність, особливо благодійність через фан. Як зараз бачимо, благодійністю займаються всі свідомі громадяни, компанії та роблять це неймовірно круто! Окрім цього, безбар'єрність нині набула ще більшої актуальності через те, що через війну людей з інвалідністю стає ще більше з кожним днем, а ми б мали ще "на вчора" створити для них інклюзивні умови.
Ми щасливі, що маємо можливість приймати у себе як відвідувачів всіх: наших захисників з пораненнями, їхні сім'ї, усіх наших гостей, які й до цього ходили до нас.
"Кураж" під час війни
Почавши організацію першого "Куража" у 2023 році ми справді переживали, як нас сприймуть, чи будемо ми на часі. Ми радились з організаціями, що працюють з нашими військовими та ветеранами, щоб "Кураж" був комфортним для відвідувачів. Усі три заходи співпрацювали з командою Всеукраїнської ментальної програми "Ти як?" та Фондом "Маша". З останнім ми зробили зону психологічної допомоги в критичних станах, щоб допомагати людям, які могли навіть неочікувано для себе відчути дискомфорт, наприклад, у натовпі, чи від музики тощо.
Тож тепер на кожному "Куражі" є зона Superhumans, де можна поспілкуватись із військовими, що проходять реабілітацію після поранень, де можна спробувати як працюють протези або спробувати пройтись за допомогою колісного крісла. Це все об'єднує людей з різним наразі досвідом, допомагає краще зрозуміти один одного. Також ми постійно спілкувались із військовими та їхніми близькими, які приходили на захід, щоб спитати, чи комфортно їм, що вони думають про доречність "Куражу".
Ключове наше досягнення — це безбар'єрність, бо це саме та філософія, яка змінила наш захід і результат якої ми спостерігаємо з 2016 року і дотепер.
Нам вдалося це зробити завдяки внутрішньому бажанню і цінностям всієї команди, нашим друзям-експертам, які на цьому шляху нам завжди допомагали, консультували та направляли. Ми і зараз іноді звертаємось до нашої подруги Уляни Пчолкіної з запитами, щоб покращити ту чи іншу зону заходу, а вона нам щиро допомагає.
За три "Куражі", проведені у 2023 році, ми не отримали жодного негативного коментаря, більш того, отримували і від нашої постійної цивільної аудиторії, і від військових та їхнії родин схвалення нашої діяльності, що нас дуже надихнуло.
"Кураж" — це не просто фестиваль із музикою і барахолкою, це зараз, в першу чергу, місце зустрічі для людей, місце перезавантаження, позитивних емоцій, відпочинку. Це зрештою місце, де майже кожною дією чи покупкою можна долучитися до благодійності.
Це місце, де сотні людей отримують можливість попрацювати, продати речі, які вони продовжують створювати у ці непрості часи.
"Кураж": підсумки
"Кураж" — це фестиваль, який уже протягом восьми років збирає небайдужих киян, які приходять як за новими враженнями, знайомствами, так і для того, щоб задонатити. Лише цього літа на майданчику Garage ми нарахували по 15 000 гостей на кожній із барахолок. До "Куражу" цьогоріч доєдналися і понад 100 відомих українців, які брали участь в Зірковій алеї "Куражу" і збирали на благодійність. Одному з учасників вдалось зібрати 230 000 гривень, це рекорд.
Протягом трьох "Куражів", які відбулись у літньому сезоні-2023 команді вдалось зібрати 7 000 000 гривень:
- 2 550 000 грн - на закупівлю засобів тактичної медицини;
- 1 600 000 грн - на психологічну допомогу, реабілітацію постраждалим від війни;
- 1 500 000 грн - на протезування поранених військових;
- 890 000 грн - облаштування укриття в Охматдиті;
- 150 000 грн - відновлення житла родини з Ірпеня;
- 150 000 грн - на допомогу тваринам;
- 150 000 грн - на рятувальну місію на Херсонщині після підриву Каховської ГЕС.
Осінній "Кураж"
У нашій івент-команді цього сезону працює 8 людей щомісяця. Наполовину команда складається з тих, хто працював на "Куражі" ще до 2021 року, половина новенькі, з якими нас звела доля і знайомства, але які дуже зблизили нас. Уже у вихідні ми затестимо новий для себе формат розпродажу у такому масштабі.
Обов'язковою умовою участі в барахолці є надання значних знижок чи спеціальних пропозицій на товари. Крім цього, ми покликали до участі найвідоміші українські бренди, чий продукт купують далеко за межами України, і які зазвичай не беруть участі в подібних заходах.
До "Куражу" доєднається 300 учасників. Серед них такі українські бренди: Litkovskaya, Frolov, Anna October, Katsurina, Kseniaschnaider, anoeses, Jul, Gorn Ceramics, Have a Rest, TRIP: TYCH, Article Blazers. Зокрема бренди запропонували неймовірні спешл знижки.
Багато з цих брендів взагалі знижки не практикують, але для гостей "Куражу" їх підготували. Ми хочемо зробити цей формат регулярним, бо вже отримуємо схвальні коментарі й повідомлення від нашої аудиторії. Окрім цікавих брендів, гостей заходу очікує джаз, інклюзивні та благодійні активності.
- ДЕ? Garage, вул. Межигірська, 82 (станція метро "Тараса Шевченка")
- КОЛИ? 28-29 жовтня, з 12:00 до 22:00
- СКІЛЬКИ? Від 200 грн
- Квитки тут
Різдвяний "Кураж"
16-17 грудня відбудеться Різдвяний "Кураж", який пройде під егідою українських традицій. Різдвяний Кураж є одним з найулюбленіших форматів нашої аудиторії, адже всі, і дорослі, і діти, люблять цю святкову атмосферу. Ми готуємо колаборацію з однією відомою культурною інституцією (деталі поки не розкриваємо), яка стоятиме на варті цих традицій, щоб зберегти автентичність.
Ми хочемо в доступній і "популярній" манері передати гостям знання про святкування українського Різдва, хочемо, щоб люди купували якомога більше витворів традиційних майстрів, а на святкуванні цього року в домівках людей лунав не Frank Sinatra, а наші власні чарівні пісні.