Ivan NAVI: "Київ — це місце здійснення творчих мрій"

Ivan NAVI: "Київ — це місце здійснення творчих мрій" Фото: пресслужба IVAN NAVI

Співак Іван Сяркевич (31), відомий під сценічним ім'ям Ivan NAVI, представив ліричний трек "Біжи по небесах".  Іван сподівається, що ця композиція стане підтримкою для українців. Ми зустрілися в Києві й поговорили про новий реліз, кохання та натхнення.  

Іване, сьогодні відбувся реліз твоєї нової пісні "Біжи по небесах". Чим вона знакова для тебе?

Коли я вперше почув цей текст і мелодію — плакав. 24 лютого виповниться 2 роки з початку повномасштабної війни, тож це пісня про втрати, про світлу пам'ять, про близьких людей, які посміхаються нам лише в спогадах. Про втрати українців в цій війні, які навіть важко уявити. Це найкращі та найсміливіші люди, які пішли у засвіти через воєнну агресію росії проти України. І, на жаль, цей біль від втрат зараз відчуває чи не кожна українська родина. Автором пісні "Біжи по небесах" є Андрій Осадчук, який написав найчутливіші композиції в моєму репертуарі — "Пишу тобі листа" та "Коли нема тебе".  

Нещодавно в Instagram ти розказав, що репетиції тепер проводиш у власній студії. Власна студія зараз  — дороге задоволення?

Фото: instagram IVAN NAVI 

Ми облаштовуємо студію разом з моїм другом та саундпродюсером Андрієм Лемішкою. Це наша мрія, а коли її ще реалізовувати як не зараз? Мені хочеться музичної свободи, щоб прийти, коли завгодно, і порепетирувати чи щось швидко записати. Торік я не був дуже активний в плані релізів. Випустив EP наприкінці 2022 року. Одразу дві композиції з нього — "Пишу тобі листа" і "Там, де" — дуже сподобались аудиторії. Тож додав трохи танцювального вайбу піснею  "На Мить" і зайнявся сімейними справами. Не кожен рік у мене народжується син (посміхається). Але цьогоріч ще будуть нові треки. 

Ти активно займаєшся волонтерством. Розкажи, чи підраховував ти, скільки грошей за два роки повномасштабної війни вдалося зібрати на армію?

Фото: пресслужба IVAN NAVI

Я взяв за правило допомагати тим, кого знаю особисто. В мене кум служить, також є ще декілька друзів у бригадах. От їм з командою ми й допомагаємо. В жовтні 2022 року їздили в тур, разом зі збірними концертами з іншими артистами ми зібрали 2-3 мільйони гривень з одного заходу. Зараз їжджу часто до хлопців, які перебувають на реабілітації. Також їздив на фронт з виступами, і це дуже змінює мислення, сприйняття. Таку вдячність відчуваєш за все, що маєш!

Твоєму синочку Дарію 6 місяців. Чи змінила тебе поява сина? 

Так, змінила. Як і повномасштабна війна. Мені хочеться співати глибокі пісні, які чіпляють душу. Моя нова робота "Біжи по небесах" саме з таких. Я хочу спробувати різні стилі, тож перестав гнатись за першістю чи преміями. Хочу створювати своє для своєї аудиторії.

Наприкінці весни я планую танцювальний дует. А ще хочу поїхати в тур, щоб зібрати кошти для наших захисників на фронті, а також відіграти сольник у Києві. Можливо, наприкінці року вдасться випустити альбом. 

Як відсвяткував 14 лютого?

Вранці замовив дружині квіти та чкурнув на роботу на концерт. Ось така романтика з артистами. (Сміється.) А сьогодні вже в Києві на декілька днів — прем'єри на радіо і робочі зустрічі. 


Оскільки ми заговорили про любовні справи, чи не ревнує тебе кохана Романія до фанаток? І як вони реагують на те, що твоє серце вже зайняте?  

Фото: пресслужба IVAN NAVI

Ми цей етап з нею пройшли. Звісно, були ревнощі, але з того часу, як ми заручились, все стало на свої місця. Я набрався розуму не провокувати, та й дружина більше довіряє. Колись мені дідусь сказав: "Ти вільний як птах аж поки не зробиш пропозицію. Якщо зробив — то твоє слово має бути міцне як твій вибір". От я обрав найкращу, треба відповідати за свої дії. А щодо фанів — моя аудиторія теж дорослішає, заводить сім'ї, тож це звичний процес.

Кажуть, що з артистами складно ужитися, бо поміж родиною та музикою вони завжди обирають музику. Як з цим у тебе?

Фото: пресслужба IVAN NAVI

Мені пощастило, що дружина підтримує і надихає мене. Звичайно, їй би хотілось, щоб я частіше був на свята вдома. Але загалом у нас все гармонійно. Стараюсь знаходити баланс. Вона теж прагне  професійної реалізації, тому, коли минуло пів року з моменту народження сина, повернулась до роботи. 

Який ти тато?

Ми з дружиною встаємо вночі годувати малого разом. Стараюсь проводити багато часу з Дарусиком, щоб дружина також мала час для себе. А загалом всі кажуть, що я буду тим самим "добрим поліцейським", я дуже м'який. (Сміється.) Зараз обожнюю з сином слухати музику, ставлю йому Рея Чарльза чи Стінга. Як він то любить!

Як часто зараз буваєш у Києві?

Фото: пресслужба IVAN NAVI

Приїжджаю зі Львова на час концертів і презентацій пісень. Все ж сім'я внесла свої корективи — хочеться бути вдома якомога частіше. Я перед 24 лютого 2022 року думав переїжджати до Києва, та й студія планувалась в столиці. Але життя склалось так, і я не шкодую про це.

Куди б ти зводив друга (подругу), що вперше у Києві?

Дуже люблю вулицю Січових Стрільців, район Львівської площі, Золотих воріт... Безперечно, повів би їсти Київську перепічку і гуляти по Андріївському узвозу. Ще як львів'янину (у Львові, на жаль, немає відкритої водойми), мені завжди хочеться сходити на Набережну, особливо люблю вид на Дніпро з Поштової площі, просто постояти, подивитись на хвилі... Це немов київська медитація.

Які твої мрії здійснилися в столиці? А може є ті, що поки не здійснилися?

Фото: пресслужба IVAN NAVI

Я виступав на сцені Палацу "Україна". Тепер у мене є ще одна мрія — сольний концерт у Палаці Спорту. Також Київ — місто моєї юності, усіх кастингів, перших закоханостей і перших великих проєктів. Львів — це вдома, а Київ — це місце здійснення творчих мрій. Сюди я приїжджаю, щоб поспілкуватись з колегами, публікою та зарядитись енергією підкорення вершин.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації