Квітка Цісик: американська співачка з Україною в серці

Квітка Цісик: американська співачка з Україною в серці Фото: "Історична правда"

25 років тому, 29 березня 1998 року, померла відома на весь світ американська співачка українського походження Квітка Цісик.

За своє життя вона встигла попрацювати з Майклом Джексоном, Вітні Г'юстон, Бі Бі Кінгом, стала найуспішнішою виконавицею джинглів у світі та записала два україномовні альбоми. Але найбільшою мрією співачки було, щоб її голос почули в Україні.

Дитинство та життя в еміграції

Квітослава-Олеся Цісик народилася у Квінсі, в одному з районів Нью-Йорка. Її батьки стали післявоєнними емігрантами із Західної України. Саме їм Квітка була вдячна за знання української мови, культури та жодного дня без сумнівів у тому, що вона українка.

Фото: kvitkacisyk.com

Батьки ж і вчили своїх доньок музиці. З чотирьох років Квітка вже грала на скрипці. Пізніше співачка буде навчатися та співати у хорі разом із ще нікому не відомим на той час Майклом Джексоном.

Навчалася Квітка у звичайній американській школі у будні дні, а на вихідних здобувала освіту в "Школі українознавства". Згодом Квітка закінчує Вищу школу музики та мистецтва та рік проходить навчання в коледжі мистецтв і наук "Гарпер". Весь цей час вона перебуває у творчих пошуках і намагається зрозуміти, чим їй все-таки хочеться займатися в музиці.

В молодості співачка навчається не тільки в різних закладах, але і в різних країнах. Після цього вирішує продовжити навчання у коледжі "Маннес" по класу скрипки, але оперний спів і пісня переважили. Співачка мала унікальне рідкісне колоратурне сопрано, неперевершений вокальний тембр та співала "білим голосом", притаманним співакам та співачкам карпатських сіл.

Фото: kvitkacisyk.com

Таке поєднання жаги до освіти, працелюбності, унікальних характеристик та незвичного для американців "білого голосу" врешті-решт принесло співачці визнання.

Кар'єра та слава

Безперечно, Квітка Цісик мала всі шанси стати успішною оперною співачкою, проте доля внесла свої корективи. В 1971 році її батько помирає, тож сімнадцятирічній Квітці доводиться шукати роботу. Так її заносить у світ джинглів.

Квітка починає виступати в різноманітних клубах Нью-Йорка, експериментувати з жанрами та звертатися до всіх знайомих з музичної індустрії з проханням послухати її виконання. Зрештою це приносить свої результати – вже незабаром Квітка починає записуватись у студіях рекламного та TV-бізнесу.

Фото: kvitkacisyk.com

Понад 10 років роботи з джинглами подарували співачці величезний успіх. Вона співпрацювала з легендарними виконавцями і музикантами – Робертою Флек, Карлі Саймон, Ліндою Ронстадт. До Квітки також звертався Квінсі Джонс – продюсер, що відкрив світу Майкла Джексона.

Комерційні проєкти також приносили гарні результати. Голосом Квітки були оспівані джингли ABC, NBS, Burger King, McDonald’s, Coca-Cola та інші відомі бренди. Голосом співачки звучав ще один відомий бренд автомобілів – Ford Motor, для якого вона записала трек Have You Driven a Ford Lately. За підрахунками компанії, по всьому світу цю рекламу прослухали понад 20 мільярдів разів, що в чотири рази перевищувало кількість населення Землі на той час. Так Квітка Цісик поставила світовий рекорд для корпоративного соліста.

Фото: kvitkacisyk.com

Проте співачка вельми успішно розвивалась і творчо: записувала пісні для фільмів, а також брала участь у зйомках як акторка разом із з Даяною Росс та Майклом Джексоном (стрічка "Віз").

В 1977 році співачка озвучила всі пісні головної героїні фільму "Ти осяюєш життя". Ця робота принесла Квітці "Оскар" та "Золотий глобус", а також номінацію в "Пісні року" від Grammy.

 

Слава та успіх чекали Квітку у США, проте співачка мріяла знайти свого слухача на історичній Батьківщині – в Україні.

З Україною в серці

Важливо зазначити, що перебування Квітки Цісик в Україні на той час було заборонено радянською владою, як і її пісні, оскільки у її репертуарі були пісні УПА та січових стрільців. Співачка мріяла про свій україномовний альбом, на який не пошкодувала ні грошей, ні сил. На початку 80-х співачка записує перший україномовний альбом Songs of Ukrain. У 1983 році Квітка таємно відвідала Україну, і цей приїзд тривалий час залишався великим секретом.

Фото: kvitkacisyk.com

Пізніше вона записує другий альбом з україномовними піснями під назвою "Два кольори". На запис двох альбомів Квітка витратила майже 200 тисяч доларів та найняла найкращих студійних інструменталістів Нью-Йорка. Сама Квітка говорила, що не вважає ці альбоми справою бізнесу, для неї це родинне покликання. Обидва альбоми були номіновані на премію Grammy.

Співачка планувала записати третій альбом україномовних пісень і хотіла присвятити його колисковим, які так любила співати своєму синові. На жаль, не судилося. У віці 37 років співачка починає боротися зі страшною хворобою – раком молочної залози. Не доживши п'яти днів до свого 45 дня народження, співачка померла. Від цієї ж хвороби рано пішли з життя її сестра і мама.

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
photo_2023-02-03_9.18.15_PM.jpeg - Богдан Білошенко
Захоплююся темпом життя цього великого міста та намагаюся не відставати. Вірю, що вивчати Київ можна все своє життя!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації