Нацвідбір на Євробачення-2024: MELOVIN, YAKTAK та гурт YAGODY відверто про конкурс

Нацвідбір на Євробачення-2024: MELOVIN, YAKTAK та гурт YAGODY відверто про конкурс Колаж: "ТиКиїв"

Цієї суботи, 3 лютого, Україна обере свого представника на міжнародному пісенному конкурсі Євробачення-2024. Відбір претендентів в Україні ще триває, але вже обріс скандалами, інтригами та розслідуваннями. "ТиКиїв" поспілкувався з фіналістами Нацвідбору, які хочуть представити Україну на конкурсі в Мальме (Швеція). Ми з'ясували, як конкурсанти планують підкорювати головну сцену Європи.  

Чому ви вирішили взяти участь у змаганні за право представляти Україну на Євробаченні-2024?  

MELOVIN 

Фото: пресслужба MELOVIN 

Насамперед тому, що Євробачення — це класно! Я вже там був і я це знаю, а ще знаю, що робити, аби достойно представити свою країну. Мені цей конкурс потрібен, бо я маю важливий меседж — хочу нагадати кожному про його мрії. А також маю важливу місію — через пісню Dreamer розказати історію композитора та поета Володимира Івасюка у Європі. Він також був  мрійником, і це мене надихнуло. Це легендарна людина, яку знищила радянська влада. 

YAKTAK

Фото: пресслужба YAKTAK 

Євробачення — це моя дитяча мрія. Я дивився цей конкурс із самого дитинства разом із мамою. Ми сиділи до ночі, голосували, підтримували та вболівали за наших артистів. Я мріяв, що колись також зможу стояти на сцені цього конкурсу і гідно представляти Україну. Тому зараз я намагаюсь зробити все можливе, щоб моя мрія здійснилась. 

Гурт YAGODY 

Фото: пресслужба YAGODY 

Ми не планували брати участь у цьому конкурсі, але ще у 2021-му році, коли ми опублікували в соцмережах  кліп на пісню "Зелена ліщина", наші фани почали писати нам про те, що нам варто спробувати себе у Євробаченні. Після повномасштабного вторгнення росії ми займалися культурною дипломатією і виступали за кордоном. Давали концерти в Польщі, Чехії, Німеччині, Норвегії, Австрії, Словаччині, Люксембурзі, Угорщині. Важливим для нас став виступ на найбільшому театральному фестивалі в Європі — FITS в Румунії. У нас був годинний концерт на центральній площі м.Сібіу, де нас прийшло послухати 5 тисяч слухачів, де був потужний енергетичний обмін. Мабуть, це й стало відправною точкою у нашому рішенні подаватися на Нацвідбір на Євробачення. 

У чому унікальність вашої пісні та чому вона має перемогти у Нацвідборі? 

MELOVIN 

Пісня Dreamer особлива. Я написав її влітку у Львові, в ті дні, коли його сильно обстрілювали. Я пішов на кладовище, на могилу Володимира Івасюка. Підійшов до його пам'ятника, він стоїть у повний зріст, а позаду нього рояль. Я взяв його за руку і сказав: "Маестро, дайте мені натхнення на написання пісні". Повернувся у готель, піднявся на оглядовий майданчик і в голові заграла музика… Це було дивно, адже мені здалося, що в моїй голові співав потойбічний хор. Одразу ж зайшов у свій номер і записав на диктофон пісню.

Фото: пресслужба MELOVIN 

Наступного дня я вирішив, що маю подякувати за пісню, знову пішов на цвинтар і приніс Володимиру Івасюку букет синьо-жовтих квітів і лампадку у вигляді серця і ніби уклав парі — пообіцяв, якщо поїду на Євробачення у Мальме, то розкажу його історію, про його музику на всю Європу, бо це музичне ДНК нашої нації, ДНК нашої культури. І цей меседж для мене дуже важливий.

На Нацвідборі я вирішив не ховатися за балетом і бек-вокалом. Мій номер буде як моноспектакль, де я починаю виступ пошепки, а завершую високими нотами, щоб бути почутим. Це номер про точку створення Всесвіту, про простір, де нічого немає, але ось зовсім скоро з'явиться. Номер про великий вибух, з чого все почалося. Я хочу, щоб це була історія глядача крізь мене, а не навпаки.

YAKTAK

LaLaLa — дуже драйвова, запальна пісня. Я вклав у неї всю свою душу, всю свою енергію. У своєму треку я зробив такий хук, щоб він запам'ятовувався з першого разу і його міг би заспівати кожен європеєць, людина кожної національності.

Гурт YAGODY 

Наша пісня про силу, праведну лють і міцність українського народу, який об'єднується  задля спільної мети — подолати ворога. Хтось із закордонних оглядачів говорив про те, що ця пісня дає сили битися. Ми страшенно радіємо, що люди розпізнали меседжі, які ми закладали в неї. Tsumania — це історія, яка говорить про знайоме та зрозуміле для кожного з нас — про нашу землю, яка нас захищає, і ми її нікому не віддамо.

Кого ви вбачаєте своїм головним конкурентом та чому? Яка з пісень конкурентів вам подобається?

MELOVIN 

Мені не подобаються рамки, в які люди себе заганяють, малюючи конкурентів. Сьогодні я не конкурую, лише дарую людям пісню, яка, на мій погляд, є дуже доречною і потрібною.

YAKTAK

Я намагаюсь не думати про конкуренцію. Всі учасники дуже круті, з неймовірними треками. Буде дуже гарячий відбір цього року. Але я сфокусований на своїй пісні та на своєму виступі. Буду робити все можливе, щоб запалити сцену.

Гурт YAGODY 

У кожного з учасників колективу є свої фаворити. Ми не будемо називати жодних імен, бо це не коректно щодо інших учасників, проте скажемо одне — ми за потужні меседжі та перформативне дійство. Взагалі цьогорічний Нацвідбір дуже сильний і це відзначають не лише українці, а й іноземні оглядачі. Вони наголошують, що український Нацвідбір є найпотужнішим серед усіх країн, і, щиро кажучи, важко з цим не погодитися.

Якщо вдасться перемогти у Нацвідборі, чим плануєш підкорювати головну пісенну сцену Європи, щоб привезти заповітний кришталевий мікрофон до України?

MELOVIN 

Фото: пресслужба MELOVIN 

Ми забуваємо, що Євробачення — це пісенний конкурс. У мене є потужна пісня, вона несе меседж, який зрозуміють всі, як в Україні, так і в Європі. Я хочу нагадати людям, що немає значення — велика у вас мрія чи маленька, адже ціна за неї одна — ваше життя! Саме піснею я і "підкорюватиму" європейського глядача, хочу бути собою, а ще — спостерігачем здійснення мрій. 

YAKTAK

Фото: пресслужба YAKTAK 

Пісня LaLaLa про кохання, але коли я співаю її, то відчуваю, що всередині мене горить вогнище, відчуваю сильний дух моєї країни. Цим треком я хотів показати, що навіть у такий складний для нас час Україна може потужно виступати й розривати сцену. Я хочу, щоб пісню LaLaLa знали в усьому світі, щоб її співали люди різних національностей, тому що LaLaLa — це універсальна фраза, яку може заспівати кожен.

Гурт YAGODY 

Фото: пресслужба YAGODY 

Напевно, найважливіше ми вже сказали в тексті нашої пісні. На жаль, так склалося історично, що українці мусять виборювати свою ідентичність та помирають за це на полі бою. На жаль, понівечені долі та зруйновані будинки — це наша реальність. Проте вода камінь точить і метал топить. Наша пісня про сильну Україну, яка стоятиме до останнього. Свій номер ми будуватимемо на трьох фундаментальних для нас речах: автентичних інструментах, театральній природі існування та потужній енергетиці, яка пробирає до мурах.

Нерідко після Нацвідбору випливають "скелети із шафи" з минулого. Чи готові ви до хейту та скандалів, які можуть з'явитися?

MELOVIN 

Я чесний перед собою і своїми слухачами, тому мені немає чого боятися. А готуватися хочеться лише до перемоги. 

I'll be back

У 2018-му році на конкурсі в Лісабоні я посів 17-те місце, хоча глядачі віддали мені 7-ме, тому я не засмутився, а навпаки — надихнувся і став працювати ще більше. Тоді я не дуже розумів особливостей цього конкурсу, бо всі наші представники сприймали його саме як конкурс, на відміну від європейців, адже вони їдуть на Євробачення кайфонути, а вже потім — посісти якесь місце. Українські представники зазвичай перебувають у напрузі і це читається. Я зробив роботу над помилками та готовий гідно представити Україну на такій масштабній сцені. Я впевнений у собі, впевнений у пісні Dreamer. І мені є, що сказати, у мене є сила, щоб зробити це потужно, сьогодні я як ніколи раніше впевнений у цьому!

YAKTAK

Я не звертаю уваги на хейт, якщо це не якась конструктивна критика. А з приводу скандалів — мені немає чого приховувати. 

До речі, на трек LaLaLa бачу зараз дуже багато крутих каверів у виконанні талановитих співаків і співачок. Мені приємно, що люди приєднуються до челенджу. Тому приєднуйтесь і ви.

Гурт YAGODY 

З часу публікації нашої конкурсної пісні ми намагаємося активно слідкувати за відгуками слухачів — читаємо коментарі, аналізуємо критику, а відвертий хейт просимо наповнювати аргументами. Зараз ми вже дещо доопрацьовуємо і точно врахуємо зауваження у нашому виступі. Тож ми намагаємося перетворювати лимони на лимонад.

Завтра ми продовжимо розмови про Нацвідбір з гуртами NAHABA, NAZVA, а також виконавицею Ingret. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
798d4edd-bc8a-41b5-bd57-70363302483c.jpg - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації