Що читає головний редактор Playboy Україна: фантастика, урбаністика, секс та книжки з картинками

Що читає головний редактор Playboy Україна: фантастика, урбаністика, секс та книжки з картинками Влад Іваненко, головний редактор та видавець Playboy Україна

Влад Іваненко — видавець та головний редактор Playboy Україна, відомий читач, ведучий та журналіст розповідає про своє читання у Києві, улюблені книгарні та останні книжки, які рекомендує прочитати. 

Десь вичитав, що професор Алан Якобс з Оксфорда у своїй книзі The Pleasures of Reading in an Age of Distraction присвятив майже 200 сторінок цікавій темі. Якщо коротко: світ так швидко змінюється, що книжки (особливо фізичні) доки вони потрапляють на полиці,  втрачають свою актуальність із геометричною прогресією. Це з одного боку, а з іншого — технології вже навчили наш мозок інакше споживати інформацію. Просто сісти й прочитати книжку стало майже неможливо. І треба повністю переформувати сам підхід. Як це зробити, на жаль, поки що не придумали. 

А поки вони думають, ми бачимо, що у нас просто бум книговиробництва і магазинів відповідних форматів. У кожний як не зайдеш, натовп зацікавлених людей. Тому я звик обирати книжки онлайн. Або сприймати тексти на слух. Що дуже важко. 

Анатолій Дністровський "Сіра пейна", 2023

На перший погляд — типова замальовка з життя провінційної богеми. Усе як ми любимо. Натурниці, поети, коханки, виставки, творча криза, артринки. А насамперед книжка про руйнування "вежі зі слонової кістки". З часів романтизму вона уособлювала таємницю творчості, егоцентризм митця, його дистанціювання від суспільства, але в нинішньому прискореному світі стала статичною, опинилася на периферії й доживає останні дні. 

Про книгу: "Сіра пейна" — перший текст у трилогії про вигадане подільське містечко Будич. У повісті Анатолій Дністровий через взаємини митців показує руйнацію "вежі зі слонової кості". З часів романтизму вона уособлювала таїну творчості, егоцентризм митця, його дистанціювання від суспільства, але в теперішньому прискореному світі стала статичною, опинилася на периферії й доживає останні дні. 

Купити книгу "Сіра пейна" можна на сайті видавництва Віхола

Джейн Джекобс "Смерть і життя великих американських міст", 1961

Книга письменниці та активістки Джейн Джейкобс 1961 року. Книга є критикою політики міського планування 1950-х років, яка, на її думку, відповідальна за занепад багатьох міських районів у Сполучених Штатах. Цікаво її читати саме зараз, коли, попри війну, наші забудовники спалюють парки на догоду новобудовам, руйнують пам'ятки архітектури та творять інші свої щурячі справи. 

Про книгу: Одна з найвпливовіших книг в історії урбаністики. Книга написана у 1950-х роках і досі залишається однією з найпопулярніших та найцитованіших настільних книг урбаністів та урбаністок по всьому світу. Буде корисною фахівцям в галузі містобудування, працівникам міських органів самоврядування і всім, хто цікавиться проблемами міст і підходами до їх вирішення.

Купити книгу можна на сайті видавництва CANactions.

 

Макс Кідрук "Нові Темні Віки. Колонія", 2023

Прочитати цю книжку — це як сходити на "Конотопську відьму" до театру Франка, а потім хвалитися цим. Так і з твором Кідрука. Будь-яке скільки-небудь пристойне суспільство обов'язково зачепить цей роман. Тому я його читаю неохоче і не швидко. Але треба бути в контексті. 

Про книгу: "Колонія" — перша книга з фантастичного циклу "Нові Темні Віки" Кідрука про світ у ХХІІ столітті. Історія про те, що людина, попри всі досягнення цивілізації, не змінюється, й ані збільшення тривалості життя, ні навіть перетворення на двопланетний вид не гарантує людству порятунок. 904 сторінки!

Купити книгу на сайті видавництва "Бородатий Тамарин". 

Philip Jodidio "Tree Houses", 2013

Ташенівська книга про будинки на деревах. Там читати особливо нічого — тільки розглядати картинки. Я її відкриваю в періоди життєвих турбуленцій. Тому що про маленький будиночок на дереві я мрію з дитинства. Усе ніяк не дійдуть руки — ні, не зробити самому, звісно. А замовити після перемоги майстрів і здійснити мрію. 

Про книгу: подарункова книга видавництва TASHEN про 50 найкрасивіших, найвигадливіших і найчарівніших будиночків на деревах з усього світу: від чайного будиночка, ресторану, готелю та дитячого ігрового будиночка до простого сидіння, з якого можна спостерігати за життям, насолоджуватися краєвидом і відкривати для себе, що будиночки на деревах мають стільки форм, скільки може запропонувати уява. З великою кількістю чудових фотографій та ілюстрацій для натхнення та візуального задоволення.

Купити книгу можна на сайті українського магазину.

Раян Голідей "Стоїцизм на кожен день", 2022

Лежить на передтуалетній поличці. Відкрив на будь-якій сторінці — перейнявся прочитаною цитатою. Встав і побіг у своїх стоїчних справах. 

Про книгу: бестселер із саморозвитку та мотивації від успішного медіастратега Раяна Голідея, який переписав постулати філософії стоїків для сучасної аудиторії зрозумілою мовою. Книжка для широкого кола читачів, усіх, хто шукає дієві поради, як позбутися відчуття стресу та спокійно сприймати кризові ситуації та повсякденні негаразди. 

Купити книгу на сайті видавництва "Наш формат". 

Луїджі Серафіні "Codex Seraphinianus", 2014

1976 року 27-річний італійський художник, архітектор і дизайнер Луїджі Серафіні почав малювати енциклопедію уявних об'єктів та істот. На полиці химерних книжок вона стоїть десь між "Природничою історією" Плінія, "Енциклопедією" Дідро і д'Аламбера та "Алісою в країні чудес". А найнезвичайніше — вона написана не знайомою мовою, а "незрозумілими" письменами-криптограмами. На цей проєкт Луїджі витратив близько трьох років. Її теж треба розглядати нікуди не поспішаючи. Зазвичай я надихаюся там на якісь зйомки для журналу. Звучить дивно, так. Але книжку раджу всім. 

Про книгу: неймовірний за масштабом твір мистецтва (і водночас філософська провокація), візуальна енциклопедія невідомого світу, написана невідомою мовою з незрозумілим алфавітом. "Це одна з найбільш філігранних і мальовничих книг в історії, сповнена пристрасті до пізнання зовнішнього і внутрішнього світу", — говорить автор. 

Купити книгу можна на сайті українського магазину.

Ірина Ігнатенко "Тіло, секс, шлюб. Історія інтимних стосунків в українських традиціях", 

Етнологиня Ірина Ігнатенко розповідає історію інтимних стосунків в українських традиціях. Від перших обіймів до першої шлюбної ночі, вагітності, пологів, хвороб та позашлюбних стосунків. Авторка описує тогочасне ставлення до власного тіла й тілесності, особливості весільних обрядів і контрацепції, пологи та заборони. Досить цікавенько було. Дізнався багато нового.

Про книгу: Ірина Ігнатенко — етнологиня, письменниця, подкастерка, видавчиня, кандидатка історичних наук, доцентка. Авторка майже 100 наукових і науково-популярних праць. У книжці розповідає, яких чоловіків і жінок українці вважали красивими та бажаними, як знайомилися й до яких засобів зваблення вдавалися, у що одягалися наші прапрабабусі та як календар релігійних свят впливав на розклад гігієнічних процедур і секс. Які обмеження на інтимні стосунки були навіть у шлюбі та інші цікаві подробиці життя українців минулих часів. 

Купити книгу можна на сайті видавництва "Віхола".

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
grinuova_portrait.jpg - Тетяна Гриньова
Щаслива людина: пишу лише про те, що мені цікаво. Любительський спорт і марафонський біг, читання і книжки, біографії.

Може бути цікаво

Національний авіаційний університет вперше очолила жінка - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Національний авіаційний університет вперше очолила жінка

Фільм блогера Антона Птушкіна встановив рекорд касових зборів серед документальних стрічок - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

Фільм блогера Антона Птушкіна встановив рекорд касових зборів серед документальних стрічок

У Києві відкрилася виставка світлин, зроблених у здичавілих місцинах Полісся - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

У Києві відкрилася виставка світлин, зроблених у здичавілих місцинах Полісся

На стінах станції метро "Площа Українських Героїв" змонтували нові літери - 412x412
Новини

Валентина Твердохліб

На стінах станції метро "Площа Українських Героїв" змонтували нові літери

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації