Спецпроєкт "Світло є чи нема?": лайфхаки від Тоні Матвієнко, Макса Леонова та гурту DOBRYVA

Спецпроєкт "Світло є чи нема?": лайфхаки від Тоні Матвієнко, Макса Леонова та гурту DOBRYVA Колаж: "ТиКиїв"

Пам'ятаєш торішній хіт гурту DOBRYVA "Світло є чи нема?". Цей трек не втрачає актуальності й сьогодні! "ТиКиїв" розпочинає серію публікацій у межах проєкту "Світло є чи нема?", в яких ми обговоримо з відомими людьми віялові відключення та знайдемо лайфхаки, як пристосуватися до нової реальності.

Едгар Єнокян, учасник дуету DOBRYVA

Фото: пресслужба гурту DOBRYVA

Я змирився з тим, що це наша нова реальність. Ситуація зі світлом така ж, як і у всіх друзів і знайомих в Києві — кожен день чекаємо повідомлення від Yasno зі словами "світло-сірі зони застосовуватись не будуть".
Слава Богу, що аномальна спека минула й тепер немає такого дискомфорту без кондиціонера... 

Пригадую, як минулої зими під час відключень у нас не було світла годин по 12-15. Ми вже на стіни лізли, бо якраз хотіли створити якийсь контент, оскільки готувались до виходу мініальбому, але без електрики, на жаль, це було неможливо. І ось в один з таких днів я з моїм партнером по гурту Женею Дзюбом домовились зробити пісню в ТікТок, як тільки з'явиться світло. 
Очевидно, що найактуальнішою темою навколо були відключення, тому взяли мем про те, що у всіх вайбер-чатах будинків постійно питали чи є світло, чи нема? Поклали ці нескладні слова на пісню Gypsy Woman від Crystal Waters і в нас вийшов гімн блекауту "Світло є чи нема?"

@ordinary_ed

Світло є?

♬ У нас є ще пісні гурт DOBRYVA - Просто Ед

Думаю, ця пісня тоді врятувала наші "кукухи" і, можливо, ще мільйонам людей. У такі складні моменти дуже важливо іронізувати над ситуацією, щоб не впасти в розпач. 

Зараз я почав заряджати всі гаджети по графіку. Купив павербанки і різні USB-ліхтарики. Почав частіше бачитись із друзями... Нам пощастило, і ми в одній групі відключень, тобто коли в мене немає світла, то всі друзі точно не проти побачитись. Також я ще восени перейшов зі стаціонарного комп'ютера на ноутбук, бо знав, що проблеми з енергетикою будуть продовжуватись. А тепер я стою перед дуже дорослим рішенням — покупкою зарядної станції, але ціни трохи лякають.

Макс Леонов, хореограф

Фото: пресслужба Макса Леонова 

Цьогоріч адаптуватися до відключень електроенергії виявилося значно легше, ніж попередньої зими. Тоді, як на мене, було складніше, і здається, що світло відключали частіше. Особливо важко було жити біля метро "Славутич" на 18-му поверсі. Коли вимикали світло, доводилося кожного дня по кілька разів підійматися пішки, що було дуже незручно. Через це я намагався проводити весь день поза домом, а якщо вже підіймався додому, то старався більше не виходити.

Зараз я живу на п'ятому поверсі на правому березі Дніпра, що значно полегшує шлях до роботи та переживання відключень. У нашому житловому комплексі відключення відбуваються більш-менш за графіком. Я чув, що в інших місцях ситуація значно гірша. У нас найскладніший період тривав 18 годин без світла, а потім 6 годин з електрикою на добу. Це був найгірший сценарій. На щастя, ситуація в енергосистемі покращилась, і тепер легше.

У танцювальній студії, де я працюю, коли немає світла, ми використовуємо автономні зарядні колонки. Організовуємо графік роботи так, щоб займатися при денному освітленні. Генератора у нас немає, оскільки його не дозволяють встановлювати в житлових комплексах, щоб не заважати мешканцям шумом. 

Фото: пресслужба Макса Леонова 

Найцікавіші історії, пов'язані з відключенням світла, завжди трапляються в момент його вмикання. Це найщасливіший момент. Зазвичай, я приїжджаю додому десь без п'яти хвилин опівніч, це майже комендантська година. Паркуюся і сиджу в машині в надії, що світло увімкнуть через 5-10 хвилин. Якщо ж я приїжджаю і світло є, то просто лечу додому, бо розумію, що можу застрягнути в ліфті, якщо його вимкнуть.

Моя порада: заряджай телефон завжди, коли є можливість, навіть якщо у тебе є павербанк. Завжди май при собі павербанк зі 100% зарядом. Ще один лайфхак — перебувай там, де є світло: ресторани, автозаправки — там завжди є можливість зарядити пристрої.

Якщо ти орендуєш квартиру, обирай нижні поверхи. По-перше, це безпечніше при ракетних обстрілах. По-друге, до 9-го поверху завжди працюють гідронасоси, які подають воду в централізовану систему. Мені пощастило — я винайняв квартиру на 5-му поверсі.

Ще одна порада — багато працювати, щоб відволікатися від блекаутів. Багато танцюй, навіть якщо немає електрики й музики. А ти просто танцюй...

Тоня Матвієнко, співачка 

Фото: пресслужба Тоні Матвієнко 

Світло то є, то немає, як і у всіх. Наша нація вже переживала такий період у 2022 році, тому адаптувалися ми з родиною швидко. Мені взагалі здається, що людина може адаптуватися до будь-яких обставин. Отже, русні на зло ми показуємо, що українці можуть вижити в будь-яких умовах та пережити все.

Фото: особистий архів Тоні Матвієнко 

Пригадую перший день, коли вимкнули світло. Здається, тоді й графіків ще не було. Ми з Арсеном на кухні (чоловік Тоні — співак Арсен Мірзоян, — прим. ред). Він готує для нас вечерю і, оп, світла немає. Але що робити? Вечеря сама ж себе недоготує? На щастя, в нашому будинку є газ, тому на проблему менше. Зрештою Арсен не розгубився і знайшов у коморі налобний ліхтарик, майже як у шахтарів. Ось так і продовжив готувати. Вечеря, вийшла смачна, до речі!

А я, буває, інколи забуваю, що світло вже подали, й по інерції ставлю кип'ятити воду в каструлі на чай, хоча світло на кухні вже є, і можна скористатися електрочайником (усміхається).

Фото: instagram.com/tonya_matvienko

У нашій родині рефлекс на світло, як і в будь-якого українця (усміхається). Коли воно з'являється — заряджаємо все: від павербанків до планшета доньки Ніни. Дуже виручають новорічні гірлянди, які працюють від батарейок, і вони в нас освітлюють коридори. Вони енергоекономні — батарейку понад рік не змінювала.

До речі, ми помітили, що відключення світла дуже дисциплінують і налаштовують оперативно вправлятися з хатніми справами. Якщо раніше прання могла відкладати на певний час — то тепер переться все й одразу. Також ми з Арсеном намагаємося так спланувати наші справи, щоб на момент, коли буде світло, хтось із нас був вдома. Має ж хтось заряджати всі ті гаджети та завантажити пральну машинку...  

Читай також: Як зберігати фрукти, ягоди та зелень під час відключень світла: поради від магазину goodwine

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації