Спецпроєкт "Світло є чи нема?": лайфхаки від Жені Фешака, Анатолія Анатоліча та Федора Гуринця

Спецпроєкт "Світло є чи нема?": лайфхаки від Жені Фешака, Анатолія Анатоліча та Федора Гуринця Фото: колаж "ТиКиїв"

Пам'ятаєш торішній хіт гурту DOBRYVA "Світло є чи нема?". Цей трек не втрачає актуальності й сьогодні! "ТиКиїв" продовжує серію публікацій у межах проєкту "Світло є чи нема?", в яких ми обговоримо з відомими людьми віялові відключення та знайдемо лайфхаки, що допоможуть пристосуватися до нової реальності. 

Федір Гуринець, актор, зірка серіалу "Розтин покаже"

Фото: пресслужба Федора Гуринця 

Першу воєнну зиму я прожив у сучасному житловому комплексі на 23-му поверсі. Я добре знаю, що таке відсутність електрики й води, як підійматися сходинками та сидіти без чаю й гарячої їжі через те, що електронасоси не працюють. Неодноразово на власні очі бачив бої наших ППО з ворожими шахедами й ракетами, неподалік була залізниця, в теплостанцію якої постійно щось летіло. І декілька разів через вибухи мій будинок ходив ходором, після чого я вирішив перебратися у звичайний будинок у Дарницькому районі.

Фото: пресслужба Федора Гуринця 

Зараз я живу на другому поверсі, в мене газ — можу заварити каву або чай у блекаут або приготувати свою улюблену пасту. І вода в крані в мене є цілодобово. Може ця моя історія когось надихне, і люди підберуть собі більш зручне житло?

Фото: пресслужба Федора Гуринця 

А ще я зауважив, що без електрики в мене зникав мобільний зв'язок, а телефон мені вкрай потрібен, щоб розуміти, на котру годину їхати на знімальний майданчик. Щоб розв'язати проблему, зателефонував своєму операторові й запитав, чому зникає мобільний зв'язок. За деякий час в моєму районі встановили генератор, тепер я завжди на зв'язку. Це мій власний лайфхак — він працює, раджу. 

Анатолій Анатоліч, шоумен, телеведучий, відеоблогер 

Фото: пресслужба Анатолія Анатоліча 

Так, ми адаптувалися до відключень світла. Оскільки в мене велика родина, маємо безліч варіантів, що робити, коли немає світла. В нас є бензиновий генератор й акумуляторна система, які можна використовувати під час відключення. Генератор може подавати електроенергію протягом 8 годин без перерви, а акумуляторна система — близько 4–5 годин. В економному режимі також можемо бути зі світлом. Завдяки цьому, теоретично, ми можемо бути без централізованого світла хоч добу, чергуючи генератор і акумулятор.

До слова, зараз звук генератора в мене асоціюється з повагою до українського бізнесу, який попри всі труднощі продовжує працювати. Це стосується кафешок, книгарень, магазинів і багатьох інших закладів. І це — дуже круто.

Фото: пресслужба Анатолія Анатоліча 

Ось кілька порад під час відключень світла.

Запасися альтернативними джерелами енергії:

  • генератор: бензиновий або дизельний забезпечить електроенергією на кілька годин. Переконайся, що у тебе є вдосталь палива;
  • акумуляторні системи: інвестуй в потужний акумулятор, який може живити твої основні пристрої протягом кількох годин. Це особливо корисно для нічного часу.

Підтримуй базове освітлення:

  • свічки та ліхтарі: завжди май під рукою кілька свічок, ліхтарів та гірлянд, які працюють на батарейках. Це забезпечить мінімальне освітлення під час відключення;
  • павербанки: заряджені павербанки допоможуть підтримувати роботу твоїх гаджетів.

Організуй простір для роботи:

  • портативний Wi-Fi роутер: він може працювати від павербанка, забезпечуючи інтернет-з'єднання навіть під час відключення;
  • заряджені ноутбуки та гаджети: завжди тримай електронні пристрої зарядженими, щоб мати можливість працювати автономно.

Готуй запас їжі та води:

  • похідні плити: портативні газові плити дозволять готувати їжу, коли немає електрики;
  • запас продуктів: харчі, які не потребують зберігання в холодильнику, та швидкого приготування допоможуть пережити відключення.

Плануй дозвілля без електрики:

  • активний відпочинок: ходи на прогулянки, займайся спортом на свіжому повітрі, відвідуй громадські місця, які працюють під час блекауту;
  • читання та настільні ігри: книги, настільні ігри й інші подібні розваги допоможуть приємно провести час без електрики.  

Женя Фешак, генеральний продюсер радіо "Люкс FM", "Радіо Максимум", Radio Nostalgie

Фото: пресслужба Жені Фешака 

Мені, мабуть, дуже пощастило, що відключення електрики мене стосуються значно менше. Живу в такому мікрорайоні, де вони не такі часті та тривалі. Але ми з родиною дуже ретельно підготувалися до цього. Ще з першого блекауту зрозуміли, що це не жарти. Ми живемо в приватному будинку, де без світла немає ні води, ні опалення. Тому ми встановили потужний генератор і ще один придбали про запас. Під час блекауту в людей часто виходили з ладу генератори, і сусідам доводилося кидати кабель від свого. Черги на ремонт генераторів були просто фантастичні. Тому мати запасний — завжди корисно.

Для квартир, мабуть, варто подумати про мінімальний набір батарей, оскільки попереду осінь і зима, а щодо енергетичної ситуації покращень не обіцяють. Відключення будуть частішими й довшими, ніж улітку. Тому потрібно готуватися заздалегідь.

Фото: пресслужба Жені Фешака 

Пригадую кумедний випадок, який трапився під час відключення в один зі спекотних літніх вечорів. Живемо в приватному секторі, де темрява під час відключення просто абсолютна. Сусіди вирішили вийти на балкон "у чому мати народила" подихати свіжим повітрям. І тут раптом вмикається вуличне освітлення. Ця картина була дуже смішна, і ми ще довго її згадували.

Ось кілька лайфхаків на випадок відключення світла: 

  • не обмежуйся одним джерелом енергії в домі. Завжди май мінімальний набір для забезпечення електрики;
  • павербанки для зарядки гаджетів;
  • плитка для походів, що працює від маленького газового балона;
  • маленький генератор чи батареї для живлення будинку;
  • спеціальні акумулятори для довготривалих відключень: варто звернути увагу на спеціальні маленькі блоки живлення для інтернет-роутерів, бо вони забезпечать зв'язок у випадку, коли "ляже" телефонна лінія, а такі випадки вже були, тож завдяки інтернету буде можливість із кимось сконтактувати. Бо якщо вимкнеться телефонна лінія, то повідомлення хіба що голубами доведеться пересилати.

Читай також: Спецпроєкт "Світло є чи нема?": лайфхаки від Андрія Чорновола, Надії Матвєєвої та Євгена Таллера  

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації