Співак KHAYAT про майбутній альбом, дебютний тур, підкорення ОАЕ та камбек на "Євробачення"

Співак KHAYAT про майбутній альбом, дебютний тур, підкорення ОАЕ та камбек на "Євробачення" Колаж: ТиКиїв

Андрій Хайат (KHAYAT) — бронзовий фіналіст дев'ятого сезону талант-шоу "Голос країни" та фіналіст Нацвідбору "Євробачення". Співак презентував нову композицію "Де ти". Вона стала сьомою у творчому доробку артиста за час повномасштабної війни. Ексклюзивно для "ТиКиїв" Андрій розкрив подробиці майбутнього альбому, розповів про концертний тур у 2024 році та зізнався, чи планує підкорювати головну музичну сцену Європи.  

Про трек "Де ти"

"Де ти" — лід-сингл майбутнього повноформатного альбому. Це пісня рефлексія надлому та емоційного спустошення, яке час від часу відбувається з кожним. Трек відкрив якісь "нові шлюзи" у моєму творчому потоці і я, звичайно, цьому радий. Відео знімав Іван Сахно. Воно не потребувало особливих складностей, бо мало просто посилити емоційний фон для точнішого сприйняття пісні. Нічне місто, дах, оголений нерв — більше нічого і не треба. 

Про концертний тур у 2024 році  

Фото: пресслужба KHAYAT

Навесні 2024 року відбудеться дебютний тур "Ultra", активна підготовка до якого вже розпочалася. Він мав пройти цієї осені, але з технічних причин довелося його перенести. Скоро ми анонсуємо графік туру, тому слідкуйте та обовʼязково приходьте.

Про майбутній альбом 

Фото: пресслужба KHAYAT

Мені не притаманно обмежувати та обтяжувати себе якимись ярликами, "жанрами" тощо. Як і будь-яка повноцінна особистість, я дорослішаю, змінююсь і ці зміни, звичайно, не можуть не відображатись на моїй музиці. Творчість це, в першу чергу, інструмент висловлення, і ця свобода вибору та слідування за внутрішнім відчуттям — роблять мене неймовірно щасливим, бо саме завдяки цьому і відбувається розвиток творчої особистості.

Альбом пишеться просто зараз, тому я не знаю, яким буде фінальний результат і формат, бо потік думок й ідей в моїй голові постійно трансформується, і змушувати себе мислити суто в рамках конкретних задач я не хочу.

На слухачів точно чекають декілька крутих дуетів і багато-багато східної пряності.

Про натхнення 

Фото: пресслужба KHAYAT

Я черпаю натхнення з емоційних гойдалок і буденності. Оскільки я сам пишу і тексти, і музику, вважаю, що така музика є найщирішою, бо ти безпосередньо відображаєш у ній своє життя, свої переживання, а не якісь вигадані сюжети.

Якби не карє'ра співака, то... 

Фото: пресслужба KHAYAT

Я за освітою філолог іноземних мов, тому думаю, що можливостей не втрачав би. Для того, хто знає більше однієї іноземної мови відкрито багато дверей. Думаю, що я б скоріше за все будував своє життя за кордоном.

Ти знаєш арабську, можливо, плануєш завоювати слухача в ОАЕ?

Гарне запитання. У моїх планах точно є акцентуація на арабській мові, сході та моєму корінні, тому ніхто не знає, куди ця стежка виведе в кінцевому результаті. Час покаже.

Про Євробачення

Є великий контраст між тим матеріалом, що обирає глядач тут і тим, що може потенційно перемогти на самому Євробаченні. Та музика, яку я б міг представити — зараз абсолютно не в тему, а вигадувати щось спеціально або просто йти заради участі та хайпу, я точно не стану.
Звичайно, зарікатися не буду: думаю, що рано чи пізно моє повернення у цей формат відбудеться, але точно не під час повномасштабної війни.

Про сучасну українську музику

Фото: instagram ado.khayat

Українські пісні мають бути персоніфікованими, новаторськими. Ось те зашкарубле поняття "попса" та її примітивний формат досі живуть в наших головах саме завдяки тенденціям, які диктувала російська індустрія, і вони майже не мають нічого спільного зі справжньою попмузикою.

Україна має створювати свій формат, який буде диктувати моду і для внутрішнього, і для зовнішнього ринків.

Бо коли в нас артисти досі намагаються робити українські пісні по шаблону треків "Anna Asti" чи російського кальянного репу, то про який розвиток може йти мова?

Обирається найлегший шлях, тому що у більшості мета — просто залітати в тренди зі звичним для людей звучанням, а не змінювати свідомість чи впливати на побудову нового свідомого суспільства. На такому шляху кардинальних змін очікувати не варто.

Про нові імена в музиці 

Фото: instagram ado.khayat

На жаль, індустрія шарашить на кількість, а не на якість, бо забивати проміжки чимось треба, тому все, що написано українською мовою сьогодні "годиться".

Якби ми не старались понад 30 років цілувати пісок під російськими п'ятами, то все було б інакше. Сьогодні ми маємо напівфабрикатну українізацію в "турборежимі".

Серед нових імен можу виділити Sofia Shanti, Молоді, Лілу45 — це талановито.

Про хейтерів

Фото: instagram ado.khayat

Хейту в мене не багато, відверто скажу, але той, що є, викликає лише співчуття. Коли з вас виливається негатив і ви витрачаєте свою життєву енергію на те, щоб когось образити, це пряма ознака того, що з вами та вашим життям щось не так. Тому таких людей треба тільки жаліти та не сприймати це на особистий рахунок. З критикою трошки інша історія. Конструктивна критика це завжди добре, але межа між об'єктивним і суб'єктивним дуже тонка.

Про Київ

Для мене Київ це місце здійснення мрій. Майже 10 років тому це місто зустріло мене з розпростертими обіймами та прийняло як свого. Тут розпочався найдинамічніший етап мого життя, який би однозначно не мав таких обертів десь в іншому місці. Люблю Київ, бо він диктує шалений ритм і перетворює кожен день на можливість.

До слова, декілька останніх пісень були написані саме під вайбом Києва. Це треки "Нехай" та "Дворами". Вони асоціюються в мене з конкретними місцями й кадрами мого життя.

Ціна Перемоги 

Фото: instagram ado.khayat

Я вважаю, що головна Перемога має відбутись в українському суспільстві, всередині країни, у головах людей. Коли вона відбудеться, прийде кінець і діям на фронті. За два роки повномасштабної війни дуже мало чого змінилось в плані національної свідомості. Я завжди був реалістом і знаю, що таке смерть, тому я просто сприймаю життя по фактах і адаптуюсь до реальності. За цей час я нарешті навчився зайвий раз не стресувати й розв'язувати проблеми по мірі їх надходження. 

Мене дивують люди, які хочуть і вимагають кардинальних змін, при цьому не намагаючись і не бажаючи нічого змінити в собі. Усе починається з малого. 

Я вірю в однозначну Перемогу. У щасливих людей на вулицях, котрі радітимуть кожному прояву життя, не біжучи в укриття і не боячись за свої життя.

Вірю у те, що хоча б деяким людям вдасться повернути втрачене, у всіх сенсах цього слова.

Так чи інакше ми всі хочемо повернути собі свої життя до 24-го лютого і наївно чекаємо цього, підсвідомо знаючи, що це не можливо. 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації