Victoria Niro: "Я просила Бога дати мені знак — і отримала SMS від Дана Балана!"
Українська співачка Victoria Niro (20) представила свою нову відеороботу "Непокірна голова". Напередодні релізу "ТиКиїв" дізнався у Вікторії про співпрацю з Даном Баланом, секрети тіктока та трішки про особисте...
Віко, вітаємо з прем'єрою пісні "Непокірна голова". У своїй новій роботі ти вирішила заспівати про дух бунтарства і непокори. Це історія ліричної героїні чи твоя особиста?
Над новим треком я працювала зі своїми друзями. Автор тексту — учасник гурту BOTASHE Олег Козачук (Шершень), аранжуванням займався Павло Яворський. Музику написала я. У мене виникла ідея пісні, з якою я прийшла до Олега, а він допоміг оформити у текст мої життєві історії. Був досить кумедний момент, коли я вперше озвучила Олегу, що це буде пісня про голову. Він відповів: "Боже, Віко, тільки не про голову сільради!" Взагалі композиція вийшла дуже незвичайною, особливою за вайбом. Вона про непрохані поради. Ми, українці, вся наша нація, якраз і є оті непокірні голови: не любимо, коли нам вказують, що робити і як жити. Це завжди викликає спротив і бунтарство. Ми й самі не дурні, можемо знайти вихід із будь-якої ситуації… Кожен із нас має право бути несхожим на інших і чинити так, як хоче й вважає за потрібне, — звісно, у межах закону.
Це особиста історія, але в пісні йдеться не просто про дівчинку. За основу взято наш код, нашу ментальність, нашу волелюбність. Ми не любимо, коли чужинці пхають носа в наші справи, а, оскільки, ми розумні, то непроханих порад не потребуємо.
У відеокліпі на цю пісню ти занурюєшся у басейн в одязі, готуєш їжу на прасці... Розкажи, як з'явилися такі ідеї? Чи траплялися курйозні моменти під час знімання?
Я годину налаштовувалася, щоб стрибнути у той басейн, бо чомусь собі придумала, що обов'язково "навернусь" і, приміром, розіб'ю голову об бортик. А мої друзі почали мене підколювати, ще й розповідати страшні історії...
Коли ми записали пісню, то почали вибудовувати низку асоціацій — думали, як показати непокору. Було багато варіантів, але гармонійно все скласти нам допоміг режисер-сценарист Стас, який це лаконічно систематизував і описав. Всі сцени придумав він, йому вдалося ідеально підхопити вайб пісні. Курйозний випадок міг дійсно статися, тому що ми серйозно збиралися з'їсти торт, який я добряче поперчила. Але потім подумали, що за такої спеки краще без перченого торта, ніж з отруєнням.
Ти зазвичай сама пишеш пісні чи співпрацюєш з авторами?
У мене багато ідей для пісень і мелодій, але тексти й рими мені ще не дуже вдаються. Тож мені багато хто допомагає з цим, але зазвичай це мій найкращий друг — репер Шершень.
Розкажи про свою співпрацю з продюсерськими центрами. Чому у вас "не склалося"?
Я не мала планів звертатися до лейблів чи продюсерських центрів. Просто одна людина (не називатиму імені) дуже гарно проїхалася мені по вухах, і обставини склалися так, що я не могла не підписати угоди. Але за той невеликий період, що я була в лейблі, ми створили три гарні роботи. Це чудові пісні, я задоволена ними.
Приміром, робота "Замало", на мою думку, шедевральна. Власне, я ні про що не шкодую, бо без такої співпраці тих пісень узагалі могло б не бути. З лейблом ми погодили, що мені важко працювати в подібному форматі, комфортніше самій, і розійшлися без конфліктів. Скажу відверто: в мене залишилася образа на людину, яка вмовила мене підписати угоду, досі не розумію, для чого це їй було потрібно.
Ти потрапила у лонгліст Нацвідбору на Євробачення. Чи плануєш брати участь у Нацвідборі наступного року?
Напевно, ні. Я хочу зробити таку пісню, що потрапить у трійку кращих. Наразі не відчуваю, що зможу це зробити цьогоріч. Аудиторія мене дуже агітує, але я хочу ще опрацювати ідею.
Популярність тобі приніс кавер на пісню гурту Linkin Park — Numb. Як ти вибираєш пісні для каверів? Як артисту-початківцю перейти від переспівування до власних творів?
Вибір пісень залежить від настрою. Я не зважаю на те, чи це модна нова пісня, чи стара, а просто думаю, як її подати. Кавер потрібно не переспівувати "у нуль", як багато хто робить, це помилка. Його потрібно робити під себе, уявляти, що це ваша пісня. А з авторським матеріалом потрібно шукати свій стиль.
З якої з пісень краще розпочинати знайомство з твоєю творчістю?
З пісні-антистресу, яку в народі називають "Рожеві окуляри" або "На-на-на". Вона підіймає настрій: ви забудете про депресію й у вас підвищиться самооцінка — це я вам гарантую. В основі пісні — підслухана історія. А ще я присвятила її людині, яка мене образила.
У тебе багатотисячна армія фоловерів у тіктоці. Розкрий свій секрет успіху в цій соцмережі. Як реагуєш на критику?
Зараз важко відповісти на це запитання, бо TikTok тепер так часто оновлює алгоритми, що не встигаєш зробити аналіз. Але мені дуже допомагають прямі ефіри. У тіктоці завжди живі концерти, домашня атмосфера, жарти. Також я деколи використовую цю платформу для зборів нашим військовим. Їм також подобається наш домашній вайб, невимушені розмови та моральна підтримка. Щодо хейтерів і критики, то я інколи можу огризатися, деколи можу подякувати за активність… Хейтерів не треба боятися чи виганяти — вони корисні. Якщо правильно себе налаштувати, то будь-яка критика чи навіть хейт підвищать вашу самооцінку, а не навпаки.
А як би ти популяризувала свою творчість, якби соцмережі раптом зникли?
І гадки не маю! Мабуть, ходила б у центр Львова з гітарою, зібрала би бенд, і ми на вулиці б виконували пісні. Гадаю, це було б мегаважко.
Тебе називають улюбленицею українських захисників завдяки патріотичним пісням, на які часто знімають відео наші військові. Ти очікувала на такий успіх?
Я нічого не очікувала, а просто зробила кавер у програмі "Гараж-Бенд", виклала шматок у тіктоці, він завірусився. І вже наступного дня до мене почали підходити люди й запитувати: "То ви "Воїни Світла" співаєте?" До речі, я раніше ніколи не вірила, коли артисти розповідали, що прокинулися на другий день після прем'єри популярними.
Сам "Брутто" (Сергій Міхалок, лідер гурту Brutto. — Прим. ред.) ніяк не відреагував. Ми зверталися до нього, щоб отримати дозвіл випустити трек офіційно, але менеджер відтягував конкретну відповідь, і вже за місяць чи два після мене вийшла версія "Брутто". Але це його пісня, я ж зробила кавер і заспівала по-своєму.
Зазначу також, що пісня "Замало" була присвячена моєму другові Віктору Даглі з позивним "Смурфік", який загинув. Саме він надихнув мене на цю пісню… Говорив, що нам замало спілкування, гарних новин. І замало зброї. Мовляв, коли буде більше зброї — будуть і гарні новини.
Нещодавно в тебе також вийшла пісня "Сестра", в якій, за сюжетом, дві дівчини закохалися в одного хлопця, та навіть це не змогло розірвати їхньої дружби. Чим навіяна ця історія?
Історіями з тіктока. Якби ви чули, які я запитання ставлю людям на ефірах! Одного разу хтось розповів, що через хлопця закінчилася багаторічна міцна дружба. Словом, кум закохався у куму, був страшенний скандал, але ми з Problema вирішили розповісти цю історію і зробити хепі-енд, показавши, що отримав Роман за свій подвійний роман.
Чи закохана ти зараз? Як вважаєш, артисту варто ховати своє особисте життя від публіки чи потрібно відверто говорити з нею?
Ні, не закохана. І я б не афішувала якісь свої стосунки відкрито, але ж стан закоханості сильно впливає на творчість. А люди в нас дуже проникливі, одразу все б відчули й зрозуміли...
Ти виступила разом із Даном Баланом з кавером на пісню "Мені треба". Чи підтримуєш ти з ним зв'язок? Як складаються такі творчі дуети?
Ми досі спілкуємося. До речі, він декілька днів тому писав мені, це було якраз після трагедії в "Охматдиті" та в інших містах України, запитував, чи все добре? Знайомство з Даном в мене відбулося дуже знаково. Мені на той час було 15 років — такий період, що сам не знаєш, чого хочеш. Я не знала, куди рухатися, чи варто займатися музикою... Якраз була весна, фінал "Голосу Країни".
Дан заспівав пісню "Мені треба", і мені вона настільки сподобалася, що я зробила кавер. І тут хочете вірте, хочете ні — просто виклала його і просто звернулась до Бога з проханням дати мені якийсь знак, куди рухатися. І вже ввечері побачила SMS від Дана! Із запрошенням разом виконати пісню на його концерті у Львові. Я зрозуміла, що на правильному шляху. Тоді так зраділа, три дні не могла нормально розмовляти, а ще в мене від емоцій підвищилася температура.
Якось в одному з інтерв'ю ти сказала, що не плануєш переїжджати зі Львова до столиці. Чи не змінила свого рішення?
Поки ні. Але я в столиці тепер буваю часто, і мені подобається Київ. Але у Львові мої друзі, і я дуже прив'язана до них.
Де буваєш, коли відвідуєш столицю? Пригадай, як зустрів тебе Київ уперше.
Коли приїжджаю до Києва, то одразу біжу за покупками, потім на ВДНГ. Якщо залишається час, гуляю по території Софії Київської — для мене це якесь енергетично сильне місце. А як уперше приїхала до столиці, то була наче дикунка: вперше зайшла у метро, злякалась і вибігла. Та потім все було класно! Тепер вже трохи орієнтуюсь по вулицях, хоча можу й заблукати.
Чи є хтось, хто чекає на тебе в столиці?
Є люди, які очікують мій сольний концерт. А ще в Києві живе моя подруга — вона нещодавно переїхала з Кривого Рогу. Сподіваюся, що ми скоро зустрінемося!
Читай також: Гурт Ziferblat: "Ми не любимо бути другими"