Як підтримувати стосунки на відстані?

Як підтримувати стосунки на відстані? Фото з особистого архіву Романа Свечкоренка

Психологія – річ важлива, особливо в час, коли в країні війна та хочеться бути почутим. Нинішні події в Україні сильно вплинули на людей – на їхню роботу, спосіб життя та відносини, ментальне здоров’я.

ТиКиїв поспілкувався з учасником 2-го сезону шоу "Холостячка" – психологом та блогером Романом Свечкоренком про психологію стосунків під час війни та його взаємини з нареченою Валерією Чернецькою.

Які корективи у вашу роботу внесла війна?

У перші тижні ми разом з колегами зробили телеграм-бот для надання психологічної допомоги тим українцям, які потребували її. Надалі зібралося 200+ психологів, які робили добру справу повсякчас, по 7-10 годин на день. Наразі я продовжую проводити консультації, як і до війни. Тож якщо говорити суто про мою ситуацію, то вона не змінилася.

З якою найпоширенішою проблемою звертаються пари?

Здебільшого до мене звертаються не пари, а жінки, бо свою популярність, зокрема як психолог, я здобув через інстаграм, де 75% моєї аудиторії – жінки. Іноді приходять парами, ну і приблизно така сама кількість запитів надходить від чоловіків. Найчастіше запити стосуються самооцінки, стресу, вигоряння, індивідуальних проблем у стосунках пари.

 

 

Чи збільшується відсоток пар, які розходяться або розлучаються через війну? 

Я не володію даними щодо кількості розлучень під час війни, бо не стежу за цією статистикою. Але впевнений, що війна неодмінно впливає на людські стосунки, причому дуже сильно.

Постійний стрес, емоційне виснаження дають свої плоди. Люди знімають маски, не добирають слів, не живуть ілюзіями. Більшість із нас стала сильніше цінувати своє життя, тому ставлення до партнера й стосунків змінилось. Потреба в хитких стосунках зникає.

Ну і звісно, не забувайте один з важливих моментів –війна розлучила багато пар і сімей. А підтримувати стосунки на відстані, коли люди не бачать одне одного місяцями, дуже складно.

Найважливіші критерії, які допоможуть зробити стосунки довготривалими та щасливими?

Почати нарешті говорити з партнером, не замовчувати проблеми та вміти одне одного почути  ці моменти. Якщо не зараз, то коли?

А друге, що також важливо, – продовжувати роботу над собою, без цього нічого не вийде. Світ змінюється, і ти маєш змінюватися разом з ним, щоб людям із твого оточення було комфортно поряд з тобою, а особливо твоїй коханій людині. Бо якщо навколо тебе все добре, значить – усе добре і всередині.

З початку повномасштабної війни багато жінок добровільно приєдналися до лав ЗСУ самотніми, але на війні змогли знайти "того самого" та вийти заміж. Як це відбувається, що керує людьми?

Усе те ж саме – інстинкт продовження роду. 

Як підтримувати здорові відносини на відстані, якщо хлопець був змушений піти воювати, а дівчина чи жінка з дітьми поїхала за кордон?

Постійний зв’язок одне з одним. Мати щось, що може об’єднувати, окрім дітей. Наприклад, спільну справу, спільні цінності, які допоможуть утриматися від спокус. Не обманювати кохану людину. А більшого й не буде потрібно…

Здорові стосунки – це...

Коли люди вміють поважати одне одного.

Як ви познайомилися зі своєю нареченою Валерією? Яка історія зародження вашого кохання?

Наша історія доволі звичайна на сьогодні. Ми познайомились в інстаграмі. Я побачив вподобайки Лєри під моїми фото й написав їй.

 

 

Але все ж я вважаю, що доля відіграла свою роль у нашому знайомстві. Люди залишають дуже багато реакцій на моїй сторінці, 24/7. І якби я не був у той момент з телефоном у руках і просто не побачив би реакції Лєри в моменті, то, найімовірніше, ми так і не познайомились би.

Як відреагувала на дівчину ваша донька Мія? Які зараз у них відносини?

Мія майже із самого початку знайома з Лєрою, у них дуже теплі й хороші стосунки. Та і Мія дуже комунікабельна дівчинка, їй не потрібно багато часу, щоб почати з кимось спілкуватися. Саме тому в них з перших хвилин виник зв’язок. Для мене це було важливо, бо якби його не було, мені було б набагато складніше.

 

 

Коли плануєте зіграти весілля та чи буде весільна подорож?

Хочемо одружитися після перемоги, але будемо зважати на обставини. Про подорож подумаємо в останній момент. Зараз у країні війна, тому мрії кудись поїхати не на часі. Як кажуть: "Поживемо – побачимо".

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Вікторія Головач
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації