15 нових соціальних проєктів, які змінять Київ

15 нових соціальних проєктів, які змінять Київ Колаж: "ТиКиїв"

Довгоочікуване відкриття Подільсько-Воскресеньського мосту, нові тролейбуси та автобуси для киян, кілька зелених зон та демонтаж Дегтярівського шляхопроводу. Що нового з'явилося у столиці за останній час — розповідаємо далі у матеріалі. 

Відкриття Подільсько-Воскресенського мосту

Фото: kyivcity.gov.ua

Подільсько-Воскресенський міст може запрацювати вже у вересні, втім не для усіх. Про це в інтерв'ю LIGA.net повідомив очільник Департаменту транспорту та інфраструктури КМДА Руслан Кандибор.

З'їзди на Труханів острів і на Русанівські сади вже побудовані. Ми плануємо запустити там хоча б громадський транспорт. Ці з'їзди працюватимуть "не для всіх". Це буде швидка, пожежна і низка маршрутів громадського транспорту, які з'єднуватимуть лівий берег із правим. Я думаю, у вересні ми вже маємо поїхати", – заявив Кандибор.

Нагадаємо, що будівництво мосту триває вже 30 років, а розпочалося з перервами ще у 1993 році. Тоді зупинення робіт пояснювали відсутністю коштів. До проєкту повернулися тільки через 10 років. Тоді спорудження мосту планували закінчити у 2008-му. Та через брак фінансування у 2010 році будівництво знову відклали. При цьому загальна вартість будівництва перевищила 15 мільярдів гривень. Міст має з'єднати Поділ із лівобережними районами — Воскресенкою та Райдужним масивом. Автосполучення планували відкрити ще наприкінці 2021 року, однак цього тоді так і не сталося.

100 нових тролейбусів та 114 автобусів

Фото: фейсбук Mykola Povoroznyk

Столиця закупить 100 тролейбусів і 114 автобусів. Перші поставки чекають уже восени. Про це директор Департаменту транспорту Руслан Кандибор розповів в інтерв'ю виданню LIGA.net. Наразі місто має 340 тролейбусів, з яких 200 — щодня виходять на лінії. Ще сотню придбають на кошти від Міжнародного банку реконструкції та розвитку. Тролейбуси будуть з автономним ходом, тобто можуть їхати до 30 кілометрів без підключення. У такий спосіб, зі слів Кандибора, вийде з'єднати лівий берег з правим без добудови контактних мереж. Поки що цього вистачить, аби покрити місто. А от купівля автобусів — це своєрідне страхування на випадок атак окупантів на енергоінфраструктуру.

Велодоріжки на проспекті Івасюка

Велодоріжки на проспекті Івасюка
Фото: КМДА

На проспекті Володимира Івасюка почали облаштовувати велодоріжки. Згідно з проєктом велодоріжки двосторонні завширшки 2 м з покриттям з асфальтобетону. Доріжки повинні поєднатися з уже функціонуючими велодоріжками на проспекті Степана Бандери, вул. Набережно-Рибальській та Північному мосту. Відтак мешканці Оболоні зможуть на двоколісному дістатися до станції метро "Почайна", парку Муромець і до Труханового острова.

Нові правила рекламних вивісок

Фото: КМДА 

У столиці запровадили нові правила розміщення рекламних вивісок. Як повідомляють у КМДА, було розроблено проєкт з урахуванням громадської думки. Водночас влада закликає киян та локальний бізнес долучитися до обговорення. Зміни до Порядку розміщення рекламних вивісок передбачають:

  • чітке формулювання визначення термінів і вимог до розміщення вивісок;
  • чіткі вимоги до розміру, матеріалів, техніки, стилістики вивісок та уніфікації типів вивісок;
  • уточнення підстав і місць, де заборонено розміщення;
  • уточнення назв вулиць і меж зонування розміщення вивісок.

Наземні переходи

Фото: КМДА 

У столиці планують створити ще дев'ять наземних переходів. Про це повідомив мер Києва Віталій Кличко У відповіді на петицію щодо звільнення Руслана Кандибора мер зазначив, що новий перехід може з'явитися біля станції метро "Контрактова площа". Зараз також існує проєкт переходу біля БЦ "Арена-сіті" а вже до кінця року облаштують перехід між вулицями Богдана Хмельницького та Євгена Чикаленка біля станції метро "Театральна". Нагадаємо, біля станції метро "Університет" вже розпочато облаштування наземного переходу.

Kyiv City Express

Фото: Укрзалізниця

Київ та Вишгород знову з'єднають електричкою в межах проєкту Kyiv City Express. Про це розповів віцепрем'єр-міністр з відновлення України — Олександр Кубраков. За його словами, це стало можливим завдяки судовому рішенню про повернення у власність одному із залізничних підприємств нерухомого майна. Йдеться про локомотивне депо, будинок служби колії та інше. Відтак подорож від Вишгорода до метро "Почайна" становитиме 10 хвилин, а інтервал руху у години пік — 20 хвилин. Приміром, подорож з Вишгорода до Майдану Незалежності триватиме 25 хвилин.

Відновлення дитсадка на Оболоні

Фото: Кирило Фесик 

На Оболоні відновлять закинутий дитячий садок. Йдеться про заклад №206 на Мінському масиві. Про це повідомив у фейсбуці очільник Оболонської РДА Кирило Фесик. У будівлі, яка не працює вже 20 років, замінять усі інженерні мережі, проведуть капремонт приміщень та повну тепломодернізацію, а також облаштують повноцінне укриття з двома виходами. Після реконструкції дитсадок зможе прийняти приблизно півтори сотні дошкільнят.

Реконструкція Олександрівської лікарні

Фото: КМДА 

Олександрівську лікарню хочуть реконструювати й побудувати там паркінг. Комісія із залучення інвесторів до фінансування, реконструкції та реставрації об'єктів міської інфраструктури оголосила декілька конкурсів. Відповідно до Генерального плану Києва, територія Олександрівської клінічної лікарні належить до Центрального історичного ареалу. Паркінг з'явиться на вулиці Шовковичній, 39/1.

Заклад культури в кінотеатрі "Факел"

Фото: google maps

На базі кінотеатру "Факел", що на проспекті Бажана, створять багатофункціональний заклад культури. Як повідомили в КМДА розташований у Дарницькому районі кінотеатр забезпечить роботу студій акторської майстерності, відеозйомки й вокалу. Також планують відновити й кінопокази. Нагадаємо, у березні столичні комунальні кінотеатри стали багатофункціональними центрами.

Сквер на Героїв Дніпра

Фото: КО "Київзеленбуд" 

Поблизу метро "Героїв Дніпра" облаштували новий сквер. Замість 160 МАФів встановили лавки без гострих кутів, проклали інклюзивні доріжки, встановили 27 опор для освітлення території, висадили зелень та облаштували поливо-зрошувальну систему.

Зелена зона на Солом’янці

Фото: КП УЗН Солом'янського району

На Солом'янці створили зону відпочинку з альтернативним озелененням. Про це повідомили у КП УЗН Солом'янського району. Біля вхідної групи парку ім. Миколи Зерова комунальники посадили саджанці берези у кадки та встановили лавки.

Берлінські подушки

Фото: gk-press.if.ua

На п'яти вулицях столиці планують розмістити "берлінські подушки". Про це повідомляє ГО "Пасажири Києва". Наразі поліція Києва погодила їхнє встановлення на:

  • Вул. Підвисоцького;
  • Вул. Білокур;
  • Вул. Бажова;
  • Вул. Міцкевича;
  • Вул. Метробудівська.

У 2023 році в межах дослідної експлуатації  облаштують берлінські подушки на двох з п'яти вулиць — по одній вони будуть виготовлені з ФЕМу та з асфальтобетону. "Подушки" будуть підсвічуватися світловими вставками.

Вартість однієї "берлінської подушки" з ФЕМу — 23 000 грн, з асфальтобетону — 21 000 грн, гумова коштує 65 000 грн.

Берлінська подушка — це штучна нерівність з гуми, яку розташовують на дорозі, щоб легкові автівки знижували швидкість. Основна відмінність "берлінських подушок" від "лежачих поліцейських" — вони перекривають тільки центральну частину вулиці, а не її всю. Це дозволяє спецтехніці та автобусам, що мають широку колісну базу, не пригальмовувати перед ними.

Служба "112"

У Києві повноцінно запровадили службу 112 — єдиний номер для всіх надзвичайних ситуацій. Про це повідомив очільник МВС Ігор Клименко. Після дзвінків громадян оператори скеровують запити до необхідних підрозділів. Надалі ініціативу планують запровадити в усіх містах-мільйонниках, а згодом — по всій Україні.

Центр допомоги військовим

У Києві на базі міського госпіталю створять центр реабілітаційної та паліативної допомоги військовим на 350 ліжок. Про це повідомив Київський міський голова Віталій Кличко. Для медичного центру вже закупили відповідне обладнання, зробили капітальні ремонти будівель і ліфтів. Першу чергу ремонту планують завершити до жовтня 2023 року.

Демонтаж Дегтярівського шляхопроводу

Фото: КМДА 

У Києві демонтували Дегтярівський шляхопровід на перетині вулиць Дегтярівської, Олени Теліги та Олександра Довженка. Уже цього тижня дорожники розпочнуть бетонувати верхню частину фундаменту — монолітні ростверки. А також розпочнуть облаштовувати з'їзди та заїзди. "Київавтодор" обіцяє прокласти новий до кінця цього року. Він буде на метр вищим і на 12 метрів ширшим. Відтак на ньому облаштують велодоріжки та пішохідні тротуари.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_1490.JPG - Михайло Пилипчук
У ЗМІ з 2017 року. Закінчив Інститут журналістики КНУ ім. Тараса Шевченка. Працюю журналістом, про Київ пишу вже понад 5 років, бо як його не любити. Інтереси: шоу-бізнес, фото, мистецтво, гастрономія.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації