Як це – працювати сьогодні digital-маркетологом?

Поділитися

Як це – працювати сьогодні digital-маркетологом?

Як це – працювати сьогодні digital-маркетологом? Фото з особистого архіву Анастасії Глинчак

Соцмережі сьогодні не просто можливість поспілкуватись та показати себе, але й можливість будувати бізнес і заробляти кошти, а також працювати.

Ми поговорили з SMM-експертом Настею Глинчак про особливості роботи з соцмережами, актуальністю професії та можливостями майбутнього.

Чому я люблю SMM?

Тому що якісний SMM – це про креативний спосіб життя. Мій мозок більше не вміє думати звичайні думки, завжди генерує сенси й сторітелінги.

Мені подобається допомагати людям та брендам, підсвічувати й розкривати те, що в них вже є. Постійна комунікація з різними нішами наче дозволяє прожити багато сценаріїв життя одночасно. Подобається щодня вчитися бачити "по-іншому" і подобається реакція клієнтів: "А так можна було?".

Фото з особистого архіву Анастасії Глинчак

Про актуальність сфери наразі

Давайте не будемо ускладнювати. SMM – це розкривати сильні сторони й цінність бренду через якісний контент і глибинну комунікацію з аудиторією, на основі цього робити м‘які й взаємовигідні продажі. Хіба це може бути неактуально?

Пам‘ятаю, як у 2018 році в мене клієнти питали: "А ще не пізно виходити в Instagram? Він вже ж вичерпав своє..". Так ось, зараз 2022, ми проживаємо світовий переворот цінностей, а в Instagram досі не пізно виходити. Це має сенс.

Що важливо знати про роботу аби не "перегоріти" швидко?

Важливо взяти на себе відповідальність за те, щоб з інтересом і вдячністю підходити до кожного клієнта: переймати досвід, помічати, тестувати гіпотези, насолоджуватися самим шляхом. Є моменти "Я КАЙФУЮ!", є моменти – "ЯК МЕНЕ ВСЕ ЦЕ БІСИТЬ!". І те, і те треба приймати. А ще важливо усвідомлювати, в чому мої сильні сторони як експерта, що я вмію робити найкраще. На це давати найбільший фокус і масштабувати. Не боятися робити по-іншому.

Фото з особистого архіву Анастасії Глинчак

В період, коли діють віялові відключення в країні, як виконуєте поставлені замовником задачі та встигаєте з дедлайном?

 

По факту всі все розуміють, а я в той час бігаю по закладах в пошуках інтернету і змінюю по 3-4 локації в день. Дивно це говорити, але поки навіть цікаво. Відчуваю себе героїнею екшн-фільму, захоплююся українцями.

Всі працюють, діляться зарядками й мобільним інтернетом. Хтось ще справді думає, що цю націю можна перемогти? 

Як зараз працює SMM для брендів?

Кожен бренд повинен зараз мати місію, де є велике місце для України. Соціальна відповідальність, чітка позиція, можливість зробити свою аудиторію причетною до чогось великого і важливого – це основа. 

Крім того, всі хочуть розважатися, залипати на короткі, смішні, милі відео, репостити меми. Це своєрідний ескапізм від реальності й турбота про мозок і свій емоційний стан.

Тому наразі, бренд в соцмережах має майстерно лавіювати поміж двома цими потребами аудиторії.

Фото з особистого архіву Анастасії Глинчак

Які навички необхідні для профі?

Крутий SMM-експерт має бути якісною людиною за межами роботи: начитаною, емпатичною, в стані постійного розвитку.

Треба відчувати психологію поведінки людей, розуміти, що відбувається у світі й швидко на це реагувати, красиво транслювати сенси та ідеї: через фото, відео і тексти.

Ну і відверто, треба вміти подати, продати й закохати в себе. А для цього потрібен особистий бренд, щоб всі ваші сильні сторони з життя перенести в соцмережі.

Найважче в SMM – це

Відчувати, транслювати справжню сутність брендів і творити зсередини назовні в той час, як всі тобі нав‘язують тренди й розказують що і як має бути.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
IMG_3617.jpeg - Viktoriia Holovach
Редакторка ТиКиїв, закохана у Київ, у його ритм та красу. Люблю розповідати про місто через голоси його мешканців.

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації