Гайд для власників собак: все про життя із хвостиком у Києві

Гайд для власників собак: все про життя із хвостиком у Києві Колаж: "ТиКиїв"

З початком повномасштабної війни весь світ дізнався про сміливість, мужність і небайдужість українців. Всі пам'ятають кадри, коли під обстрілами ворогів українці несли своїх собак на руках, рятували безліч хворих тварин, забирали додому песиків і котів, які опинилися на вулиці. Ми всі зрозуміли, наскільки потрібні тваринам і як вони потрібні нам, адже саме наші найменші друзі допомагають пережити найскладніші дні у житті.

Якщо ти вже давно хотів взяти собаку з притулку або купити цуценя омріяної породи, то зроби це зараз. Мрії мають здійснюватися, тож не чекай придатного часу! А ми розповімо тобі, як підготуватися до життя із собакою. Разом із нашим партнером брендом Practik, що випускає корисну їжу для собак, ми розробили великий гайд про життя з песиком у Києві.

Навігація:

Як підготувати оселю до появи собаки

Насправді це доволі серйозне питання, яким не варто нехтувати. Ти, члени твоєї родини, а також і ваш дім мають бути підготовленими до появи собаки. Це стосується і загальної атмосфери, і простору та окремого місця для цуценяти, а також підготовки необхідних для нього речей. 

Як зробити оселю максимально безпечною та комфортною для собаки

По-перше, будь готовим до того, що у собаки буде стрес і ти не знатимеш, як вона себе поведе. По-друге, будь готовим до того, що стрес буде й у тебе і ти не знатимеш… Добре-добре, просто постарайся зробити все, щоб перші дні проходили максимально комфортно і для тебе, і для твого нового друга. Для початку підготуй оселю:

  • сховай всі речі, які можуть становити для твого улюбленця загрозу: медикаменти, хімічні та дезінфікуючі засоби для чищення, гострі предмети, крихкий декор, поліетиленові пакети, засоби особистої гігієни, косметику, дрібні деталі, отруйні рослини. Все це бажано тримати в тих шафах та на тих полицях, до яких у собаки не буде вільного доступу;
  • якщо ти живеш у приватному будинку, треба впевнитись, що цуценя не втече з подвір'я, не забіжить до гаража та не схопить там якісь шкідливі предмети, не залізе в камін, не провалиться в підвал, не спробує добрива для рослин і т. под.;
  • розклади в деяких місцях спеціальні пелюшки або навіть газети, бо цуценя буде схвильованим і дезорієнтованим, тож  можуть статися деякі "аварії". Заздалегідь встели своє улюблене крісло та диван захисною ковдрою чи плівкою;
  • сховай всі дроти та електроніку. Деякі досвідчені собачники кажуть, що якщо сховати дроти немає можливості — їх варто приклеїти до стіни або меблів. Намагайся не залишати блок живлення з дротами, що звисають з розетки. Так-так, тобі доведеться змінювати свої звички;
  • якщо ти вирішив взяти з притулку собаку похилого віку, то варто потурбуватися про його комфорт більш ретельно. Тут головне, щоб не було занадто слизької підлоги, зайвих перешкод і (бажано) не було сходів;
  • підготуй окреме місце, де собака спатиме вночі, але готуйся до того, що він може вибрати геть інше місце. Все нормально, триває процес адаптації, згодом все стане на свої місця. 
Фото: Unsplash 

 

Які речі знадобляться для собаки перш за все

Це нормально, коли ти хочеш скупити половину зоомагазину, взяти для собані все найкраще. Але не поспішай. На перший час тобі потрібен мінімальний, базовий набір речей. Все інше ти зможеш купити згодом, коли зрозумієш, що саме "інше" тобі та собаці потрібно. Перш за все підготуй речі за наступним списком:

  • ліжко, розмір якого підходить тварині;
  • набір мисок. Щонайменше треба купити миску для води та миску для їжі. Можна купити миски з нержавної сталі та з гумовою основою, що не даватиме посуду ковзати. До речі, поступово з дорослішанням собаки варто підіймати миски на певну відстань від підлоги — це корисно для песика, до того ж тобі буде зручніше протирати підлогу після кожного прийому їжі;
  • обов'язково купи якусь собачу іграшку, щоб трохи відволікти тварину;
  • тобі знадобиться переноска або кошик для тварини, щоб було зручно їздити до ветеринара, а тобі це точно доведеться робити;
  • виділи окремі рушники, якими будеш витирати лапи чи мордочку тварини;
  • придбай пачку спеціальних пелюшок;
  • подбай про гігієнічний набір: спеціальна зубна щітка, зубна паста, шампунь для собак, інструменти для грумінгу;
  • підготуй їжу для собаки — про це ми детальніше поговоримо далі;
  • тобі також знадобиться нашийник та повідець, і про це ми також розповімо докладніше, коли дійдемо до прогулянок. 

Що можна купити додатково, але трохи згодом: миску-килимок, різні іграшки, що видають звуки, м'ячик на мотузці, різні мотиваційні іграшки, лапомийку, одяг. Але це все згодом, коли ти дізнаєшся про характер тварини, її потреби. 

ЯкірДо чого бути готовим, коли собака почне з тобою жити

З появою собаки у домі життя вже не буде колишнім. Тобі доведеться переглянути свій режим сну, відмовитися від деяких звичок і набути нові, звикнути до думки, що тепер ти відповідаєш за ще одне життя. Якщо ти максимально до цього готовий, то тоді у тебе все вийде і спільне життя буде радісним та щасливим. Перше, до чого тобі варто приготуватись, — до періоду адаптації. Це час, коли собака звикатиме до нової домівки, до тебе та членів твоєї родини або тих тварин, які вже живуть з тобою. Ти також звикатимеш — ви разом будете вчитись співіснувати. 

Ось тобі кілька порад, що допоможуть пройти період адаптації максимально комфортно:

  • не поспішай. Дай собаці звикнути до нового життя, не давай йому занадто багато інформації. Кожен новий запах, нова людина, нова картинка — це стрес для цуценяти;
  • на певний час обмеж кількість відвідувачів. Попроси друзів трішки почекати зі знайомством з чотирилапим. Крім того, проси, щоб друзі приходили по черзі: так собаці буде легше звикати до кожної твоєї близької людини;
  • намагайся не підвищувати голос, не роби різких рухів та не створюй зайвих шумів, адже все це може налякати собаку;
  • намагайся бути терплячим — не варто сварити улюбленця за якісь дрібні витівки або ображатися на нього через те, що він, приміром, не хоче зараз із тобою гратися. Собака також повинен мати власні кордони, і перший час він їх буде встановлювати. 

Намагайся проявляти турботу ненав'язливо, спостерігаючи, як твій улюбленець пізнає новий для нього світ. 

Фото: Practik

Бажано максимально швидко записати собаку до ветеринара після того, як він з'явився у тебе вдома. Щоб зустріч пройшла результативно і ветеринар міг мати інформативну картину про твого улюбленця, підготуй заздалегідь таку інформацію: 

  • вік собаки;
  • умови, в яких тварина жила до цього;
  • чим песик харчувався;
  • дані про щеплення (якщо є);
  • особливості поведінки;
  • стан здоров'я та можливі хвороби, якщо ми говоримо про стареньку тварину. 

Щоб поїздка до ветеринара не була занадто стресовою для собаки, варто взяти якусь іграшку та смаколики. Також бери в дорогу пакетики для сміття, серветки чи рушник на випадок можливих "аварій". Для себе поклади в сумку заспокійливе. Жартуємо! Не переживай, все буде добре. 

Правильне харчування собаки: максимум корисної інформації

Одне з найголовніших запитань, яке ставлять собі "молоді" власники собак: "Чим годувати тварину?" Налагодження харчування може бути доволі складним процесом, бо з одного запитання випливає одразу кілька інших: який корм вибрати? як часто треба годувати тварину? як перевести собаку на інший корм? як часто давати смаколики? та інші. Ми зібрали для тебе всю корисну інформацію і стисло виклали у цьому розділі. 

Як зрозуміти, чим починати годувати собаку

Головний пункт, на який ти маєш орієнтуватися, — це якість. Це особливо важливо, якщо йдеться про молодий організм. За словами власника бренду їжі для собак Practik Івана Зубарєва, раціон цуценяти має бути максимально збалансованим. Це позитивно впливатиме на стан шерсті, шкіри, зубів та загалом на активність й настрій тварини. Саме пошук ідеально збалансованого та якісного харчування для свого собаки наштовхнули Івана на створення власного продукту.

Фото: Practik

Так з'явився український бренд їжі для тварин Practik, головний секрет якого — що більше м‘яса, то краще. Тобто Practik перетворив корм на повноцінну їжу, зробивши доступним свіже м'ясо у зручних гранулах. Уяви, як це сподобається твоєму улюбленцю! Проблем з харчуванням точно не буде.

Якщо ти взяв додому цуценя, то ти маєш розуміти, що тварина в період зростання стає активнішою та енергійнішою, тому потребує більше поживних корисних речовин. Якщо йдеться про більш дорослу тварину, тоді тобі доведеться разом із собакою пережити період переходу на новий корм. Із Practik цей перехід буде максимально швидким та легким. 

Що стосується режиму годування, то він може бути таким:

  • до 4 місяців, коли цуценя забрали від мами, його годують 4-5 разів на день;
  • з 4 до 6 місяців собаку варто годувати 3-4 рази на день;
  • з 6 місяців до року — 2-3 рази на день.

Дорослому собаці вистачить двох годувань на день. Якщо у тебе оселилася літня тварина, то її добовий обсяг їжі варто розділити на 3 прийоми.

Фото: Freepik

 

Як правильно підібрати їжу для улюбленця

Найпростішим та найраціональнішим вибором буде придбання вже готової їжі для тварин. До того ж із готовим кормом ти зможеш забезпечити тварину всіма необхідними корисними речовинами. Якщо вже говоримо про українського виробника їжі для тварин, а ти знаєш, як зараз важливо підтримувати вітчизняний бізнес, то у Practik ти знайдеш кілька лінійок для собак.

Fresh — це лінійка їжі для собак та котів, головною фішкою якої є технологія додавання свіжого м'яса у сухі гранули. Це власна розробка бренду, якою вони дуже пишаються. У кожному смачному для собаки хрумті є всі незамінні білки, необхідна кількість жирів та правильне співвідношення омега-3 та омега-6 жирних кислот. Чи варто уточнювати, наскільки це корисно для твого нового друга?

Simple — найулюбленіша лінійка клієнтів бренду, що випускається з 2014 року. При створенні сухого корму використовується власна технологія, при якій гранули отримують всі поживні речовини зі свіжого м'яса без смакових втрат та терміну зберігання;

Daily — їжа для собак, що містить до 58% м'ясних інгредієнтів. Це найвигідніша пропозиція в категорії доступного харчування. Склад розроблений таким чином, щоб твій улюбленець отримував максимум поживних речовин і був задоволений смаком.

Фото: Practik

Practik розробив їжу в такий спосіб, що ти матимеш змогу вибрати з 14 видів, зокрема, їжу для цуценят, для мініків, для собак середніх та великих порід та ін. До речі, ти можеш замовити пробні набори, які допоможуть тобі вибрати ідеальний варіант саме для свого собаки. 

Якщо ти поки що вирішив залишити собаку на їжі власного приготування, тоді зверни увагу на SuperFood для свого улюбленця. Practik випускає печінковий соус та лососеву олію, які не тільки покращують смакові властивості корму, а ще й збагачують організм собаки корисними вітамінами. 

Всю продукцію компанія виробляє на власному заводі, де проходить суворий контроль на кожному кроці виробництва. Бренд максимально відкритий та клієнтоорієнтований. Можеш сміливо писати їм в інстаграм і задавати будь-які запитання стосовно собаки, що хвилюють тебе. 

Фото: Pexels

 

Чому важливо правильно годувати собаку

Від правильно організованого режиму харчування та від якості самої їжі повністю залежить здоров'я твого улюбленця: 

  • робота травної системи;
  • стан м'язів, шкіри, зубів, кісток, суглобів;
  • настрій та активність собаки;
  • тривалість життя улюбленця. 

Тож якщо хочеш, щоб твій чотирилапий був здоровим і бадьорим, підбирай максимально якісну для нього їжу. Досвідчені собачники не радять годувати собаку звичайною їжею, яку ти готуєш собі. Тобто табу — це солоне, перчене, смажене, печене, гостре. Якщо говорити про конкретні продукти, то собаці не можна давати часник, цибулю, горіхи макадамія, шоколад, краще також не давати томати. Може так статися, що собака випадково з’їв якісь заборонені продукти чи отруйні речовини, то краще на такий випадок мати вдома перекис водню, щоб дати його дати собаці. Це допоможе викликати у нього блювоту і полегшить стан. Не нехтуй здоров'ям тварини і краще одразу звертайся до ветеринара!

Також дуже важливо привчити собаку їсти корм однієї марки впродовж довгого часу. Часта зміна корму може призвести до того, що у собаки погіршиться якість шерсті та шкіри, можуть виникнути проблеми з травленням та загалом погіршиться стан здоров'я. Якщо все ж таки тобі необхідно перевести собаку на новий корм, то роби це правильно. 

Як правильно перевести собаку на інший корм

Якщо твій новий друг до того, як потрапити у твій затишний, турботливий дім, жив на вулиці або у притулку та харчувався як доведеться – тобі варто потурбуватися про те, щоб перевести його на новий якісний корм. Ось тобі кілька порад, як зробити це правильно:

  • не поспішай, повний перехід на новий корм має проходити впродовж 7-10 днів;
  • в перші кілька днів давай собаці ¾ звичного корму та додай ¼ нового корму;
  • далі насипай у миску половину старого корму та додавай половину нового корму;
  • десь на день 6-7 можеш насипати ¾ нового корму та ¼ попереднього корму;
  • на 9-10 день наповнюй миску вже повністю новим кормом. 

Ця схема допоможе тобі плавно перевести улюбленця на новий корм і налагодити його харчування. За потреби у раціон собаки можна додавати різні смаколики, щоб покращити апетит. 

Фото: Practik

 

Що таке собачі смаколики і для чого вони потрібні

Ми вже розповіли про те, що в Україні є інноваційні продукти у вигляді лососевої олії та печінкового соусу — корисні суперфудами для тварин. Але тобі ще варто знати про різні смаколики для собак, які є додатковою їжею до основного раціону. Наприклад, у Practik є такі смаколики: бичачий корінь, легені, вим'я, жила станова, рубець, трахея, печінка — це сушеності без барвників та консервантів, які песик дуже полюбляють гризти. 
Для чого потрібні собачі смаколики:

  • це ідеальна добавка до раціону твого цуценяти;
  • смаколики допомагають масажувати ясна, зміцнюють зуби та очищають їх від нальоту та залишків їжі;
  • ласощі допоможуть відволікти та заспокоїти песика;
  • невеличкі шматочки смаколиків також використовують під час дресирування. 

Що саме буде любити твій собака — ти дізнаєшся з часом. А для початку можна замовити спеціальний дегустаційний бокс. 

Яке щеплення потрібно зробити собаці, щоб можна було повноцінно гуляти та подорожувати

Ветеринар обов'язково розповість тобі про графік щеплень, надасть вичерпну інформацію щодо кожного щеплення, розповість, які можуть бути побічні ефекти. Але і ми тебе трішки підготуємо. По-перше, ти маєш знати, від яких захворювань обов'язково роблять щеплення:

  • парагрип;
  • чума;
  • лептоспіроз;
  • сказ;
  • ентерит;
  • інфекційний гепатит.

Якщо ти взяв зовсім маленьке цуценя, яке щойно народилось, то вакцинувати його можна вже з 8 тижня життя. Щеплення повторюють щороку. 

Фото: Freepik

Графік щеплень (приблизний):

  • спочатку робиться комплексна вакцинація від чуми м'ясоїдних, гепатиту, ентериту, лептоспірозу та парагрипу;
  • через 21 день проводиться ревакцинація від тих самих хвороб, що робили вперше, а також додається вакцина проти сказу;
  • у рік роблять кінцеву ревакцинацію.

Зверни увагу, що вигулювати цуценя до першого щеплення заборонено. Після першого щеплення можна ненадовго виносити собаку на вилицю, але уникати контактів з тваринами та зі взуттям, в якому ти ходиш на вулицю. Повноцінні прогулянки можна починати за два тижні після щеплення від сказу. 

Що стосується собак, яким більше року, то їм щеплення також робиться щороку, але одноразово. Вакцинування літніх тварин робиться з урахуванням стану здоров'я. Ветеринар може застерегти від цього через можливість загострення деяких хвороб. 

Як підготувати собаку до щеплення:

  • найголовніше: твій улюбленець має бути повністю здоровим;
  • також необхідно провести обробку від паразитів за два тижні;
  • протягом 1-2 тижнів до вакцинування потрібно стежити за станом улюбленця — в якому він настрої, чи є апетит, чи активний;
  • якщо собаці зробили купірування вух, хвоста, то треба почекати 2 тижні перед тим, як робити щеплення; 
  • щеплення краще робити натщесерце або через 4 години після годування;
  • не роблять щеплення самкам під час вагітності;
  • не рекомендують робити щеплення під час зміни зубів. 

Обов'язково проконсультуйся з ветеринаром, постав всі запитання щодо вакцинації, які тебе хвилюють, і дізнайся номери екстрених ліній ветеринарної клініки. 

Фото: Freepik

Що таке чипування собаки, як воно проходить і для чого потрібне

Оскільки ми з тобою люди відповідальні та хочемо максимальної турботи для своїх чотирилапих друзів, то потурбуємося про безпеку. Один із її важливих пунктів — чипування. Чип дозволить знайти тварину, якщо вона раптом загубилась: у тебе будуть реальні докази того, що тварина твоя, а також ти зможеш подорожувати за кордон з улюбленцем. 

Чипування проходить доволі швидко, безболісно та без якихось негативних наслідків. Під шкіру тварини вводиться мікрочип, що має 15-значний номер. Цифри зберігають інформацію про країну, де зареєстрована тварина, її ім'я, породу, забарвлення та ін. 

Також варто подбати про адресник — жетон, на якому вигравіювані кличка улюбленця, імʼя і контакти власника. Під час воєнного стану це особливо важливо, бо собака може злякатися гучних звуків та втекти. 

Ще один додатковий варіант підстрахуватися на випадок, якщо собака загубиться, — це причепити до повідця AirTag, якщо у тебе iPhone.

Фото: Freepik

Ветеринарний паспорт: де оформити і чому він потрібен

Коли будеш робити перше щеплення тварині, тоді ветеринар заведе на неї спеціальний паспорт. Туди він внесе дані про вакцинацію, а також всю інформацію про собаку: кличку, породу, вік, особливі прикмети, номер мікрочипу, а також твої контактні дані. Далі ветеринар вноситиме всі дані про наступні щеплення. Ветпаспорт знадобиться тобі для того, приміром, щоб спокійно подорожувати українською залізницею. 

Якщо тобі потрібно виїхати за кордон разом із собакою, тоді треба оформлювати ветеринарний паспорт міжнародного зразка. Такі паспорти видають тільки державні ветклініки. Повну інформацію про це читай тут

Як знайти ідеального ветеринара для свого улюбленця

В цьому разі ідеально працює сарафанне радіо. Якщо у тебе є друзі-собачники, сміливо питай у них про ветеринарів та ветклініки. Також тобі допоможуть різні профільні групи у соціальних мережах: уважно вивчай рекомендації та коментарі щодо конкретних ветеринарів. Намагайся шукати ветклініку неподалік від дому, бажано, щоб клініка мала можливість надавати екстрену ветеринарну допомогу цілодобово чи хоча б мала цілодобову гарячу лінію підтримки. 

Фото: Freepik

Вигул собаки у Києві: все, що потрібно про це знати

А знати тобі потрібно багато чого, друже, тому готуйся уважно читати все. По-перше, потрібно з'ясувати, яку амуніцію для чотирилапого ти маєш купити. По-друге, дізнатися правила вигулу собаки у Києві. По-третє, розповімо тобі трохи про негласні правила собачників та європейський етикет. 

Яку амуніцію вибрати для собаки

Коли всі щеплення зроблені й ти з чотирилапим другом готовий йти на прогулянку, то маєш подбати про ще один пункт — амуніцію. Тобі точно знадобиться повідець та шлейка анатомічної форми (Y-подібна). Вона допомагає собаці вільно пересуватися, не заважає та не призводить до механічних травм. За допомогою шлейки ти можеш контролювати собаку безпечно для її здоров'я. Зверни увагу, що матеріал шлейки має бути м'яким, бажано, щоб вона мала 5-6 точок для регулювання, а фурнітура не була занадто важкою та великою. 

Фото: Unsplash

До шлейки тобі потрібно буде підібрати повідець. Два найпопулярніші варіанти (бо є ще й інші) — це класичний повідець з карабіном, який не розтягується, і повідець-рулетка. У кожного з цих видів є плюси й мінуси. Наприклад, зі звичайним повідцем легко впоратися, він дає можливість чітко координувати собаку, не відпускаючи його надто далеко. Але такий повідець значно обмежує пересування чотирилапого.

Що стосується рулетки, то вона дає собаці відчуття вільного вигулу, але при цьому все одно є обмеження дистанції. З мінусів: до рулетки треба звикнути власнику собаки, адже вона може вислизнути з рук, якщо тварина різко захоче кудись побігти. Крім того, собака може заплутатися у тросі, заплутати тебе і навіть обпекти шкіру, якщо заграється. 

Є ще один варіант амуніції, який використовують собачники, — нашийник. В якому разі радять вибирати нашийник:

  • коли собака вже тебе слухається та може на певних ділянках гуляти без повідця;
  • також нашийник може використовуватися додатково разом зі шлейкою;
  • якщо собака гуляє у дворі приватного будинку самостійно;
  • якщо нашийник має адресник собаки.

До того ж законом передбачено, що вигул небезпечних собак дозволений лише на короткому повідцю та у наморднику. 

Правила утримання і догляду за домашніми тваринами

Як відповідальному жителю столиці й власнику собаки, тобі варто знати про Норми утримання домашніх тварин у Києві, визначені відповідним законом України. З головного, що ти маєш знати:

  • тварину необхідно поставити на особистий облік в уповноваженому органі КМДА;
  • забезпечити тварині належний догляд, місце проживання та навчання за визначеними програмами;
  • дотримуватися санітарно-гігієнічних норм, зокрема прибирати екскременти в місцях загального користування;
  • стежити за тим, щоб тварина не проявляла небезпечні дії стосовно інших людей, тварин і майна.

До того ж зверни увагу, що власникам тварин заборонено:

  • жорстоко поводитись з тваринами;
  • проводити собачі бої, а також селекціонувати, навчати та використовувати собак для боїв; 
  • використовувати собак та котів для отримання з них м'яса і шкурок;
  • навчати собак атакувати людину у життєво важливі органи;
  • купати тварин на території міських пляжів та у фонтанах.
Фото: Freepik

Крім того, власники собаки потенційно небезпечної породи та собаки, яка визнана небезпечною, зобов'язані підтвердити її адаптованість в умовах міста через тестування за програмою "Собака-компаньйон"

Негласні правила собачників та етикет для міських собак

Окрім правил, які вимагає закон, є також і негласні правила етикету серед власників собак. Його приблизний список наступний:

  • з під'їзду власник тварини має виходити першим, щоб не створювати незручностей для сусідів;
  • розроби для себе та собаки 1-2 власні маршрути для прогулянки, принаймні це потрібно для того, щоб цуценя могло адаптуватись до вигулу;
  • коли зустрічаєтеся з власниками інших собак, то привітайтесь та перепитайте, чи можна підійти, щоб собаки познайомились. Не зайвим буде спитати, якої статі їхня собака, бо тварини однієї статі можуть посваритись. До того ж не всі собаки в принципі можуть бути налаштовані позитивно, тож відповідальний господар може тобі про це сказати;
  • прибирай за своїм собакою, коли ви гуляєте містом. Це нормальна цивілізована практика в багатьох країнах світу. Для невеликих пакетиків навіть придумали милі зручні контейнери. Якщо гуляєте десь у лісі за містом, то можеш зайвий раз не використовувати поліетилен;
  • не варто вигулювати собаку на дитячих майданчиках. По-перше, собака може злякатися гучних звуків, по-друге, це все ж таки майданчик для дітей;
  • якщо хтось просить тебе притримати свого собаку, аби пройти, то виконай, будь ласка, це прохання;
  • вигулювати собаку без повідця та намордника можна у спеціально відведених для цього вольєрах. Такі ділянки є у багатьох парках Києва і там часто збираються великі компанії, тож ти зможеш потрапити у колектив однодумців, а твій пес знайде собі нових друзів. Але зверни увагу на те, що небезпечні породи не можна вигулювати без повідця та намордника навіть на таких майданчиках.

До речі, суть європейської культури виховання собак полягає у тому, що поведінка собаки залежить від поведінки її власника. Якщо ти поважаєш кордони собаки, якщо пояснюєш йому якісь речі, якщо спілкуєшся з ним, а не постійно свариш чи смикаєш повідець, то собака почне до тебе прислухатись та поводитися виховано. Пам'ятай, що собака може відзеркалювати стан та поведінку свого господаря. 

Фото: інстаграм Freepik

 

Як виховувати собаку, взятого з притулку

Через повномасштабне вторгнення Росії на вулицях нашої країни та у притулках з'явилося ще більше безпритульних тварин. Якщо ти вирішив взяти собаку з притулку, то маєш розуміти, що тварина може бути невихованою або наляканою та не адаптованою до життя з людиною. Ось що ти маєш знати:

  • не поспішай, ви маєте звикати одне до одного повільно, тому не вимагай від собаки одразу багато;
  • почни з простих команд: "сидіти" чи "лежати". Тренування мають проходити в легкій ігровій формі з використанням смаколиків (памятаєш? ми говорили про них вище);
  • поводься з твариною ніжно, бо невідомо, що саме вона пережила;
  • виховувати тварину треба регулярно, а не тільки тоді, коли "припече";
  • стеж за поведінкою собаки на вулиці, можливо, доведеться відучувати його від деяких шкідливих звичок, наприклад, підбирати із землі все підряд;
  • якщо розумієш, що не можеш упоратися самостійно, то варто звернутися до зоопсихолога. Він може запропонувати пройти курс корекції поведінки тварини. 
Фото: інстаграм Freepik

До речі, бренд їжі для тварин Practik є також соціально відповідальною компанією і регулярно допомагає притулкам для тварин. Якщо у тебе є бажання долучитися до благодійних програм бренду, просто заходь на їхню сторінку в інстаграмі та слідкуй за новинами. 

Корисні посилання для власників собак у Києві

Коли твоє життя з новим членом родини вже більш-менш налагодиться, тобі захочеться більше зануритися у dogs lovers тусовку та дізнатися, чим живуть столичні собачники та як вони цікаво проводять свій час із чотирилапими. Ось тобі кілька корисних посилань, які зроблять життя господаря собаки цікавішим та простішим:

  • група у Facebook, де публікуються новини щодо кінологічних заходів у Києві: де і коли проходитимуть табори для собак, виставки, змагання, тренування тощо;
  • Pink Puppy Pet School: тут надають корисні поради з коригування поведінки тварин, першої допомоги собаці та купу іншої корисної інформації;
  • сайт КП "Київська міська лікарня ветеринарної медицини": тут публікують корисні статті та новини, також при клініці працює гаряча лінія;
  • сторінка Oleksandra Pershyna: кінологиня та суддя КСУ з кінологічного фристайлу публікує новини та фото зі змагань;
  • Кінологічна спілка України: новини змагань, корисні контакти, поради щодо добробуту та захисту собак;
  • Інтерактивна мапа зоокомплексів та вигульних майданчиків від Київської міської лікарні ветеринарної медицини та мапа майданчиків для собак від Kyiv vibes;
  • Practik: корисні поради щодо харчування та догляду за тваринами.

ПАРТНЕРСЬКИЙ ПРОЄКТ

 

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
79839570_2395540303889276_1976661782046965760_n.jpg - Юлія Бражнік
Люблю Київ, полюбляю моду, мистецтво та все цікаве, гарне, неординарне і корисне. Все, що буду дізнаватися сама — розповідатиму тобі. Сподіваюся, мої матеріали принесуть тобі користь!

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації