Як у парку "Партизанська слава" обстежують вікові дуби

Як у парку "Партизанська слава" обстежують вікові дуби Фото: darn.kyivcity.gov.ua

А ти знаєш, що здоров'я деяких рослин досліджують так само, як і здоров'я людей? В київському парку "Партизанська слава" фахівці Комунального підприємства з утримання зелених насаджень Дарницького району провели обстеження 10 вікових дубів, використовуючи сучасну технологію, яка дозволяє "зазирнути" всередину дерев, не завдаючи їм шкоди.

Вікові дуби — це не просто старі дерева, це живі свідки історії, які пережили століття. Віковими вважаються дуби, вік яких перевищує 100 років. Ці величні гіганти мають не лише екологічну, але й історичну та культурну цінність. Вони є домівкою для багатьох видів тварин і рослин, створюють унікальні мікроекосистеми та відіграють важливу роль у підтримці біорізноманіття міських парків.

Інноваційний метод діагностики

Фото: КП УЗН Дарницького району

Для обстеження цих цінних дерев використали  спеціальний прилад — арботом. Це імпульсний томограф, розроблений спеціально для оцінки внутрішнього стану дерев. Цікаво, що принцип його роботи схожий на медичні томографи, які використовують для діагностики людей. Так само, як лікарі можуть побачити стан внутрішніх органів пацієнта, не проводячи хірургічного втручання, арботом дозволяє фахівцям оцінити стан дерева, не пошкоджуючи його.

Арботом працює так: він виявляє ушкоджені ділянки стовбура й дозволяє отримати цілісну картину поширення гнилі по всьому дереву. Це важливо, адже часто зовнішній вигляд дерева може бути оманливим: ззовні воно може виглядати здоровим, у той час, як всередині вже почалися процеси руйнування.

Тож фахівці КП УЗН Дарницького району першочергово застосували діагностику арботомом до старих дерев, які мали ознаки ушкодження. Загалом обстежили 10 вікових дубів. 

Спеціальне програмне забезпечення, що працює разом з арботомом, розраховує вимірювані параметри і відображає їх на моніторі у вигляді кольорового графічного зображення. Це дозволяє фахівцям легко інтерпретувати результати обстеження. На зображенні внутрішні пошкодження, зони розпаду і порушення цілісності деревини, а також механічно відокремлені частини матеріалу виділяються червоним кольором. Натомість здорова і неушкоджена деревина зображується зеленим кольором.

Фото: КП УЗН Дарницького району

Таке детальне обстеження має величезне значення для збереження вікових дубів. Воно дозволяє виявити проблеми на ранніх стадіях, коли їм ще можна зарадити. Після обстеження фахівці зможуть "прописати" необхідне лікування для кожного дерева індивідуально, враховуючи його специфічні потреби, та врятувати вікові дуби, які є справжнім скарбом міських парків.

Ці дерева не лише створюють неповторну атмосферу та красу, але й відіграють важливу роль у підтримці екологічного балансу міста. Вони поглинають велику кількість вуглекислого газу, виділяють кисень, очищують повітря від шкідливих домішок та створюють прохолоду в спекотні дні. Ну, й вони свідки та частина історії столиці, яку варто зберегти. 

Читай також: Косити чи не косити — ось питання. Екологічний експеримент у Києві   

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації