Українські подкасти, що на часі: історія, культура й символізм

Українські подкасти, що на часі: історія, культура й символізм Фото: ТиКиїв

З подкастів, добірку яких ми пропонуємо переглянути, ти дізнаєшся багато цікавих фактів про українських митців та історію української культури, яку тривалий час приховували. 

Kult Podcast

Пізнавальні подкасти "Kult Podcast" про Україну, історію та культуру

Що робить українську культуру такою цікавою? Які наші зв’язки з європейською та світовою культурою? Дізнаєшся у розмовах з відомими експертами з української історії, літератури, мистецтва, філософії та кіно.

Ми прагнемо зруйнувати міф про провінційність української культури. Підписуйтесь та відкривайте разом із нами нашу культурну традицію.

Автори та ведучі – викладачі Києво-Могилянської академії: літературознавиця Тетяна Огаркова та філософ Володимир Єрмоленко.

Де послухати? podcasts-nv-ua,   soundcloud.compodcasts.apple.com 

MINCULTPRYVIT

Close MINCULTPRYVIT - цікаві подкасти

Наріман Алієв запустив подкаст "Мінкультпривіт". Його подкаст – у топі найпопулярніших.

Я запрошую до себе цікавих людей, з якими говоримо "безкультурно" про культуру.

 

Його гості – режисер Олег Сенцов, Антон Слєпаков,  режисер Антоніо Лукіч та інші. Тут ти почуєш про складні культурні та моральні питання, про російську експансію та роль митців у війні. 

Де послухати? podcasts.apple.comsoundcloud.com, open.spotify.com.

Наразі без назви

Цікаві подкасти про українську культуру "Наразі без назви"

Український подкаст, що був презентований уже після повномасштабного вторгнення. Його авторки – журналістка, культурна менеджерка Богдана Неборак та менеджерка літературних проєктів Анастасія Євдокімова. "Наразі без назви" – подкаст про культуру та книжки. Однак ведучі розкривають широке коло тем. Тут ти  дізнаєшся про вкрадених росією українських митців та про те, чи можна взагалі "скасувати" росію та її культуру. Теми змусять поставити собі незручні запитання та спонукатимуть шукати на них чесні відповіді. 

Де послухати? podcasts-nv-uasoundcloud.comradio-ua.com.

Без оголошення війни

"Без оголошення війни" - подкасти для саморозвитку

Наразі всі культурні діячі борються з російською пропагандою. В подкастах "Без оголошення війни" проводяться паралелі з тим, що відбувалося під час Другої світової війни та після неї в усьому світі. Олександр Аврамчук та Ілля Кабачинський у подкасті  розповідають про події минулого, щоб краще зрозуміти майбутнє.

Де послухати? podcasts.apple.compodcasts-nv-uaanchor.fm.

Буде тобі наука

"Буде тобі наука" подкаст про історію, культуру та війну

В подкасті обговорюють проблемні питання, які так чи інакше кидають виклики сучасному суспільству. Це розвиток технологій, що змінюють світ щодня, втручання в геном людини, що є не лише болісною для науковців темою, а й має свій етичний і культурний бік. Тут також підіймаються питання проблем, що стосуються нашого буденного життя: пропаганди, хайпу, фейків, навіть криптовалют. 

Де послухати? podcasts.nv.uapodtail.comopen.spotify.com.

Пігулка еволюції

Пігулка еволюції - цікавий та пізнавальний подкаст

У цьому подкасті науковий журналіст Дмитро Сімонов розповідає про те, хто і як змушує людство еволюціонувати й чому не існує ніякої пігулки, що розв'яже всі наші проблеми.

Це історії видатних вчених, невідомих активістів, небайдужих громадян та просто людей, які змінювали і продовжують змінювати світ на краще. Аби кожному з нас завтра жити в ньому було безпечніше.

Де послухати? soundcloud.compodcasts.nv.ua.

Своя сорочка

Своя сорочка - подкаст

Своя сорочка – це розмови про українську ідентичність та її прояви в різних сферах життя.  

У чотирьох епізодах подкасту ведучі Ольга Будник, Ірина Колотило та Віктор Артеменко спілкуються з тими, хто своєю діяльністю долучений до формування української ідентичності. Слухаючи подкаст, можна розширити власні уявлення про сучасну українську ідентичність та сформувати персональні "лекала".

Де послухати? nachasi.comanchor.fmpodcasts.nv.ua.

Як ми вижили

цікавий подкаст "Як ми вижили"

Подкаст про історію радянських масових депортацій із Західної України у 1944-1953 роках. Що пам’ятають ті, кого позбавили рідних домівок та у товарних вагонах вивезли до Сибіру, Далекого Сходу та Середньої Азії?  На тебе чекають 10 епізодів про життя депортованих. Це спогади про те, як вони долали холод і голод, здобували освіту, зберігали свої традиції та врешті поверталися додому. Дехто з них вперше наважився розповісти про свій досвід... Подкаст створено громадською організацією "Після тиші". 

Де послухати? podcasts.apple.comabuk.com.uapodcasts.nv.ua.

Знайшли помилку? Виділіть її та натисніть Ctrl+Enter

Може бути цікаво

Знайшли друкарську помилку?

Роботу над знаковим проєктом для виликого стримінгового сервісу не зупинила навіть війна.

Цей сайт використовує cookie-файли
Більше інформації